• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ZenTreefication

Van egy ötletem mi történik. Elkezdtem lenyírni mindent, amin fonal van. A bolbitisben gyakorlatilag legbelül is találtam fonalas leveleket, ami meglepett.

Viszont ahogy turkáltam, masszív, kis barna részecskékből álló felhők jöttek ki a fa leveleiből.
Azt a részt eddig sose takarítottam, eszembe se jutott. Talán az ottani kosz adja az alapanyagot az algának, a skimmer meg a lilyből jövő áramlat meg szétteriti utána mindenhol.

Alaposan takarítok egy ideig, adom a max excelt. A meglévő fonallas levelekkel a bolbitisben nem tudom mit kezdjek. Mindet nem vághatom le, gyakorlatilag nem maradna fa. Gondolkozom h egy az egyben kiveszem es beáztatom, de fogalmam sincs mit okozok ezzel.
 
Van egy ötletem mi történik. Elkezdtem lenyírni mindent, amin fonal van. A bolbitisben gyakorlatilag legbelül is találtam fonalas leveleket, ami meglepett.

Viszont ahogy turkáltam, masszív, kis barna részecskékből álló felhők jöttek ki a fa leveleiből.
Azt a részt eddig sose takarítottam, eszembe se jutott. Talán az ottani kosz adja az alapanyagot az algának, a skimmer meg a lilyből jövő áramlat meg szétteriti utána mindenhol.

Alaposan takarítok egy ideig, adom a max excelt. A meglévő fonallas levelekkel a bolbitisben nem tudom mit kezdjek. Mindet nem vághatom le, gyakorlatilag nem maradna fa. Gondolkozom h egy az egyben kiveszem es beáztatom, de fogalmam sincs mit okozok ezzel.
A növények közt mindig kell takarítani, mert ha sűrű, megrekedhet a 💩. Szedegesd rendületlenül fogkefével vagy hurka pálcával, ha a körülmények már nem kedveznek neki, szépen kikopik...
 
Többinél takarítottam. Fogalmam sincs mìért gondoltam, hogy ott nem kell. Kíváncsi leszek ez segít -e.

Vettem végre fagyasztott kaját, elég nagy a lelkesedés. Még a hülyén mozgó panda is elment kajálni.
 
Utoljára módosított:
A nem túl jól kinéző panda ma reggelre átúszott a styxen. Az első kettőből volt az egyik, láthatóan fiatalabb volt mint a többiek)

Sejtettem, hogy ez lesz, bár biztos nem voltam benne. Időről időre furán viselkedett, de utána meg normalizálódott a helyzet. Tegnap este felrobogott levegőért de onnan úgy esett vissza, egy kőre, mint egy zuhanó repülőgép. Pihent a hátán 10 percet, de utána az aljzaton mászkált.

Ma reggel eléggé kifehéredve találtam meg oldalt fekve, megpiszkáltam, nem mozdult. Nem találtam rajta olyan elváltozást, ami a többin nem lenne.

A többi élőlénynek nincs még látható baja.
 
Ez nem az állatok hete, màsik szobában, kb 5méterre találtam egy kiszáradt amanot. Elég nagy szerencse, hogy én talàltam meg.

Mondjuk lehet az ablakon jött be :D
De lássuk be, valószűbb, az akváriumomból költözött ki :(
 
Ez nem az állatok hete, màsik szobában, kb 5méterre találtam egy kiszáradt amanot. Elég nagy szerencse, hogy én talàltam meg.

Mondjuk lehet az ablakon jött be :D
De lássuk be, valószűbb, az akváriumomból költözött ki :(
Ajánlom ezt a topicot
 
Megvolt a heti inspekció.

Az állatvilág jól érzi magát. Újabb szökés nem volt. Gondolom mert feleségem napokig odament és elmagyarázta nekik türelmesen, hogy tessék bent maradni. Nem hiába pedagógus a lelkem. A halaknak sajnálatból mondta, az amanoknak szerintem félelemből :D. De lehet segített, hogy elpárolgott annyi víz, hogy nem érnek fel a tetejéig :)

Más probléma sem volt velük azóta, kopp-kopp.
Etetés most páratlan napokon 1 kocka fagyasztott, váltónapon pár csipet száraz + 2 tabi süllyedő. 1et adnék szívem szerint,de amanok még felpuffasztva is simán elrohannak eggyel. Vettem biocukkinit majd valamelyik nap kipróbálom. 1 nap koplalás van (nem direkt, csak nem vagyok itthon, de lehet ezt meg is tartom).

Roppantul szórakoztat a halak viselkedésének megfigyelése, annál jobban már csak a feleségemé érdekesebb (az akva kapcsán).

Növények - amennyire meg tudom ítélni - viszonylag jól vannak, növögetnek, 1-1 határozottan beteg levél itt ott látható azért. Érdekes, hogy mindig másik növény nyúlik meg hirtelen... vagy csak nem jó a megfigyelőképességem.
Az alga miatt súlyosabban megkopasztott buce (?) már hozza a friss hajtásait.

Technikával minden oké, a korábbi 2 hétvége után az utóbbi 2-n nem szarta össze magát a vezérlés ahogy kitettem a lábam itthonról, halleluja.

Alga van, bár a heti adag istenes volt, 2 kisebb foltban találtam nagyobb telepet, amit ritkítani kellett fonalilag. Nem változtatok co2n és fényen, kíváncsi vagyok még 2-3 hétig hogy alakul a mostani beállításokkal (mind a növény mind az alga).
A köveken a zöldes elszíneződés megmaradt, nem terjed, de nem is legelik le. Abból az irányból jön a természetes fény. Ha már odaragasztottam induláskor, megnéztem a luxmérő historyját, 04:00-tól 14:00ig (co2 indulása) 0ról 200 luxig megy fel a természetes fény. A fonalnak nem hinném, hogy ez az oka, mert az főleg a közepet és a túloldalt szereti. (De a zöld pont/por vagy mi lehet amiatt van, délben ott szeretnek az otok és a csigák isblebzselni). Marad a 6ml excel.

Po4 - 0,4
No3 - 5nel kicsit tobb (de messze ibkább 5 mint skálán a következő 15)
Fe - 0,2
Sio2 2 3 kozott 2hoz kozel

Többihez lusta voltam ill. sok értelmét nem láttam mérni. Nem mondom, hogy dúska van tápanyagilag, de marad az 5-5ml-nél.

Este majd csinálok fényképet, napközben esélytelen a tükröződést kikerülni.
 
Szerintem túl magas volt a labda :ROFLMAO: ilyenkor már ne is kávézz :)

Szép kristálytisztára pucoltad :) szépen fejlődnek a kövek közti növények is. Középen meg nem mondom hányféle növény van, de jól néz ki :D számontartod őket?


kösz :)

Mondanám, hogy igen, de most, hogy elgondolkodtam, valójában nem. Régóta tervezek botanika lvl1-et (el vannak téve a számlák, az alapján tudom minek kell benne lennie, és majd megpróbálom beazonosítani őket). De az összes akvára fordítható időm a takarítàsra megy el még.

Egyébként a pandákkal kutyásat játszom, ők eldobják a nem rögzített növényeket, én meg visszahozom őket. Sokszor fogalmam sincs honnan dobták el. Néha 1-1 ültetett típus is feltűnik. Próbálok arra figyelni, hogy ne ültessem talajba amit nem kell és de amit igen. Eddig csak egyszer szúrtam el :D. Szóval folyamatosan változik, mi hol van.

Kedvencem a stau meg a verticillata. Utóbbi elég meglepő helyeken tud felbukkanni.
 
Amikor a pandák úgy döntenek, hogy új bázisra költöznek, és persze pár növény az útjukban van ott... oké, tudtam róluk, cukik.

Amikor az amano a beszúrkált kis növénydarabon talál algát és az egészet(!) Elviszi magával a rejtekhelyére...erre nem számítottam.

De amikor a csiga beesik két kő közé a résbe, és kifele kilöki az odaszúrt gazt...hátb+ :D

Más: ma adtam elöször fagyasztott artemiát. Maradtak benne ilyen nagyobb pehely szerű fehér daeabok amik úgy néz ki senkinek nem kellenek. Jól sejtem ezek miatt kéne átszűrni előtte, mert feleslegesek?
 
Heti termelési riport:

A kémia a szokásos, kb bemásolhatnám az elmúlt két alkalom eredményeit. Az látszik, hogy az 5ml micmac-val nagyjából stagnál heti összevetésben a helyzet.


Kh 5
Gh 8
No2 < 0,01
NH4 < 0,05
Cu 0
Mg 6
Fe 0,2
No3 15 v kicsit kevesebb
Po4 0,4
K15+
Sio2 2-3

Foszfátot fogok külön adni, jövő héten szrrzek.
A kálium magas szintje. kíváncsi vagyok nem fog-e gondot okozni.
Kicsit sajnálom, hogy a sio2 nem csökkent tovább, de ezzel nem tudok mit kezdeni.

Az állatvilág jól van... írhattam volna, ha tegnap megírom a postot. Ma mentem apámhoz, éreztem, hogy begyűrödött az új cipőm betétje. Mint kiderült az nem gyűrődés volt, hanem -valószínűleg, nehéz volt a pépből felismerni - egy csiga. Gondolom éjjel kimászott és hát a gazdi lábszagán akart pihenni... de ezen kívül mindenki ok, örülök, hogy a panda halála nem fertőzés volt, vagy a többiek nem kapták el. Tényleg mennyi egy halbetegség lappansági ideje?
Etetés látszik, hogt megteszi a hatását, az otok jóval kevésbé aktívak a takarításban. Ellenben az amanok szorgosak továbbra is, és kb folyamatosan vedlenek.

A növények szerintem jól vannak, bár lehet, hogy nem optimálisan nőnek, hanem nyúlnak meg felfele. Majd este teszek fel képet.

Algailag sincs változás, vasárnapig alig láttam fonalat itt-ott, de korán örültem, karbantartás alatt találtam jó pár helyen csomókat.
 
A bal oldalon lévő szürkés folt / luk normális?
Esdig mintha nem láttam volna de nem vagyok biztos benne

View attachment 152623

Furán is viselkedik... kis területen fekszik orák óta. Ha nekimegy valaki odébb megy, de semmi mást nem csinál
Valaminek (dekor éles része) teljes sebességgel nekiment, és gombás fertőzés telepedett a sebre.
Elkülöníteni, és egy kis metilénkéket a vízbe. Egy kis szivacsszűrő bőven megteszi a gyógymedencében.
 
Valaminek (dekor éles része) teljes sebességgel nekiment, és gombás fertőzés telepedett a sebre.
Elkülöníteni, és egy kis metilénkéket a vízbe. Egy kis szivacsszűrő bőven megteszi a gyógymedencében.
Oh, nagyon szépen köszönöm, legközelebb így járok el. Kiszedem a kisebb köveket, hogy kisebb esélye legyen ennek.
 
Back
Oldal tetejére