• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ZenTreefication

Ezt kéne megköpködni akkor részletesebben



Alsó szint homok. Benne kisebb kovek mohaval.

A masodik szinten (az alacsonyan lévő kövek mögött) e. parvula mini területek + crypto parva ès hobbit + stau az az árnyékos rèszeken + crypto flamingo + ha fér valahova akkor chai

Jobb oldali ko bal oldalan homokosveny felfele.

Harmadik szint a kozepso kovek teteje szintejeben a koveken mc

Negyedik szinten a Kovek mogott rotala stemek

Faàgak réseiben kis bucek es anubiusasok felul surubben (2 szigetnyi, mint 5. szint) + hygr. Pinatifida

Valamilyen moha a fakon ahol nincs egyeb noveny + a homokon kisebb koveken.

Faagakon valamilyen moha, nem tudom milyen mennyisegben.
Óvatosan a növényválasztással, méginkább a mennyiséggel.
Ez egy olyan összeállítás, ahol érvényesülnie kell a fának. A pinnatifidával hazavágod, mert ha jól érzi magát, akkor nagyon terjed.
Minimalista flórát ültetnék. Ahol most a nejlon zacsi van, oda elcsenném Steve Chong ötletét, és egy tükröt helyeznék, így egy tó illúzióját sikerül elérni.
Ezek a növények lehetnek az "alapok":


Névtelen.jpg
Az MC-t majdan inkább tépkedném, semmint metszeném, hogy úgy nézzen ki, mint egy zöld vízesés. (Jobboldalt, a fa mögé is arra gondoltam, azért halványabb az ellipszis.)
A wallichiit tartsd alacsonyan, igaz, ez sűrű toppolással jár majd.
A többi növény, amit választasz csak statisztálnának, a részletgazdagításban segítenének, pl.: Aci mini.
 
Co2 napra pontosan 2 hónapot bírt, ez nem tetszik annyira. Előző 3
5 hónapot ment, valamivel kisebb bubiszám mellett, de messze nem a felével.

Asszony beszólt az elfogyasztott víz y2y 25%os növekedése miatt. Mondtam neki, hogy max 1m3/hó hideg vízért vállalom a felelősséget, a maradék hideget és pláne a meleget keresse máson :)

For the record: Ma kiogyott megint, 3 hónap.
 
20220508_171705.jpg

Vajon mihez van szerencsém? Mit lehet velük csinálni és egyáltalán kell-e. Pirosas max felcentis féreg/pioca-szerű valamik. Elég sokan.

20220508_193106.jpg
 
View attachment 166633

Vajon mihez van szerencsém? Mit lehet velük csinálni és egyáltalán kell-e. Pirosas max felcentis féreg/pioca-szerű valamik. Elég sokan.

View attachment 166634
Szerintem is planária. A legolcsóbb megoldás halak, csigák, garnélák nélkül a Neptun Gyrokill. Nincs egy egész matyi. 😉 🤔Bááár... A forró vizes áztatás(amíg felveszi a 60 fokot) olcsóbbak tűnik. 😃
 
Na irattam fel fenbendanint. Nost mar cdak talalni kell valahol, az itteni allatpatikaban nem volt. Ha valaki eszakpesten vagy belvaros fele tud helyet ahol tuti van, ne tartsa magaban :)
Szia!

Tudok neked adni, nem vagyunk túl messze egymástól :) Ha érdekel, privátban megbeszélhetjük.
 
20220510_231217.jpg

Vessünk véget ennek a naplónak.

Szereztem fenbendanint köszi @Rudi50 és közvetve @Versenycsiga. A kezelést nem kezdtem el, egyrészt mert szétszedtem az akváriumot, másrészt meg az átmentett földben nem nagyon találtam további példányokat. A biztonság kedvéért az új indításakor megcsinálom a kezelést, amíg nincs bent más állat.

A halak és egyéb élőlények kiszedése kínszenvedés volt. Hálóval gyakorlatilag kêptelen voltam elkapni bármit, összvissz 2 oto akadt bele, mindenki más hanyat homlok menekült ahogy az akvához mentem. Stresszes 4 nap volt nekik és nekem is. Uborka+ csatosüveg kombóval kiszedtem végül kb 100+ rákot, meg hálóval még vagy 30at. Nem hittem volna h 60nál több van benne. Az utolsó héten eltűnt a 2 eredeti amanoból a nőstény, szegény kisszörny özvegy lett az életére. Farokfoltos elköltözött, remélem nem lesz másikra szükség az új scapeben. Otoból 8 maradt meg (1 halottról tudtam 1 eltůnt). Pandából, Hengeli razbórából 10. Visszanézve elég nagy a veszteségarány háromnegyed év alatt. Nagyon jó scape volt eredetileg, beváltotta az akvárium/akvarizálás amire én szántam, mégha pár hónap után szét is barmoltam... és utána már csak kísérletezgettem. Szerintem jó sokmindent tanultam...de van még mit :)

Mindesetre eljött az ideje saját scapet építeni.

@viktorlantos, kérlek tedd át a befejezettek közé ezt a naplót.
 
Back
Oldal tetejére