• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zátony

Nagyon tetszik az elrendezés is meg a növények kondíciója is. Az Indica csudiszép, nálam sosem volt ilyen, mit adsz neki? :) Ez a profito érdekes egy cucc lehet.
De hogy egy apró kritikával is éljek, az az ág ami a növények közül tör ki, na az kivezeti a szemet az akváriumból, nekem speciel nem tetszik és zavar. Tegyél rá egy mohacsomót :) A bal oldali azért nem feltűnő, mert mögötte a fű elég látványos.
A homokkal semmi baj nincs szerintem, nem vagyok benne biztos hogy sokat számítana, ha cserélnéd valami stílusosra. Szerintem ez illik ide.
 
Egy picit nekem zavaró az apró szemű sóder, szerintem, ha lecserélnéd valami apróbb szemű, homogénebb színű dekorhomokra, az sokat dobna még rajta, de a hardscape, meg a növények is nagyon szépek! Csak csapvizet használsz? Milyen kemény az aki vize? És még egy kérdés: Az indica melletti piros növénynek mi a neve és mikor lesz belőle nyesedék? :D

Dekorhomok cserét nem tervezek, kicsit hordalékos tudom, de végül is zátony, nem? :D Ha megunom, kiporszívózom, kap egy rendes talajot, szt' bevetem fűvel... érdekel úgy hogy nézhet ki... hál' istennek ez elég könnyen variálható kompozíció. A kövek szinte 100%-ig tartják a hátsó részt, kiékeltem palával... :D

Vízcsere nagyobb részt RO (80%). A seiryu rendesen nyomja felfelé a TDS-t, a "dekorhomok" is. Próbálom 200 körül tartani, de naponta nagyjából 10 egységnyit lépünk felfelé...

A növény ottan Cabomba furcata, ha nyesek, kűdök privit, szerintem 2 héten belül esedékes lesz (y)
 
Dekorhomok cserét nem tervezek, kicsit hordalékos tudom, de végül is zátony, nem? :D Ha megunom, kiporszívózom, kap egy rendes talajot, szt' bevetem fűvel... érdekel úgy hogy nézhet ki... hál' istennek ez elég könnyen variálható kompozíció. A kövek szinte 100%-ig tartják a hátsó részt, kiékeltem palával... :D

Vízcsere nagyobb részt RO (80%). A seiryu rendesen nyomja felfelé a TDS-t, a "dekorhomok" is. Próbálom 200 körül tartani, de naponta nagyjából 10 egységnyit lépünk felfelé...

A növény ottan Cabomba furcata, ha nyesek, kűdök privit, szerintem 2 héten belül esedékes lesz (y)

Csak azért említettem a dekor dolgot, mert egy kicsit világosabb lenne vele az előtér, de így is ott van nagyon, bár a gyepes elgondolás is érdekes! :)
Tetszenek az ilyen elrendezésű akik, én is hasonlót szerettem volna, de nagyon megigézett a vasfám. :D

Nagyon meglátszik a ro víz, már alig várom, hogy végre én is át tudjak állni a lágy vízre, mert csapvízzel nagyon ratyi a helyzet, hiába raktam bele kevés seiryut.

Ez a növény nagyon megtetszett, várom a privit! :D
 
Nagyon tetszik az elrendezés is meg a növények kondíciója is. Az Indica csudiszép, nálam sosem volt ilyen, mit adsz neki? :) Ez a profito érdekes egy cucc lehet. De hogy egy apró kritikával is éljek, az az ág ami a növények közül tör ki, na az kivezeti a szemet az akváriumból, nekem speciel nem tetszik és zavar. Tegyél rá egy mohacsomót :) A bal oldali azért nem feltűnő, mert mögötte a fű elég látványos.

köszönöm szaktársam :) Az Indica-t egyébként rotundi--ként vásároltam kedvenc füves emberemtől (már akkor ilyen színe volt), ő saját tápot kever, s nem e fórumon elérhető ;) azóta @eMZé kollegától is kaptam egy böhöm adag indica-t. :D
S mivel a kérdés bennem is felmerült, mi a különbség a kettő közt, ezt a választ kaptam:

A Rotala rotundifolia sok fény CO2 erős tápozás mellett sötét narancs, enyhén vörös árnyalatot kap.
A Rotala indica ugyanilyen körülmények között eszméletlenül brutálisan vörös lesz.


Jelenleg tesztelet a megállapítást, pár nap után úgy tűnik a megállapítás helytálló ;) ha így marad (vagy ha nem), dokumentálum tanulságként :whistle: a kísérlet folyik :cool:

Profito-ra nyáron álltam át minden aksimnál GA mik-mak-ról, egyszerű okból: sokat voltam távol az aksiktól, nem ment a napi tápozás.
@Nigro javaslatára mellé csaptam a fosfo-t is, s mivel van belőle még, a Zátony ezzel indult. Meglátjuk. Egyelőre megvárom míg elfogy, nem tudok rosszat mondani róla.

Azzal az ággal meg kezdek valamit, jól látod, köszi (y)
 
Nagyon tetszik az akvárium! És csöppet sem látni, hogy DIY CO2-vel menne, a növények majd kicsattannak.(y)
Én is hasonló elképzelésben gondolkodom a nano akváriumomban csak persze nano növénykékkel. Ha lehet kérni raknál majd fel képeket a zátony elkészítésének mikéntjéről is? Persze csak ha publikus és vannak ilyen képek egyáltalán. :p
 
Nagyon tetszik az akvárium! És csöppet sem látni, hogy DIY CO2-vel menne, a növények majd kicsattannak. Én is hasonló elképzelésben gondolkodom a nano akváriumomban csak persze nano növénykékkel. Ha lehet kérni raknál majd fel képeket a zátony elkészítésének mikéntjéről is? Persze csak ha publikus és vannak ilyen képek egyáltalán. :p

Köszönöm (y) Werkfotók nincsenek sajna... (n) A technológia zippelve: akvárium üres, bazi vastag kartonnal, vagy műanyaggal, vagy bármi ami alkalmas, elválasztod a két területet egymástól (ültetendő/dekor). Ültetendő területre táptalaj be, ellenkező oldalról be a dekorhomok, így a "fal" már megáll (ha nem, kis kövekkel kitámaszt). Feltölthető a táptalajra a normál "növényes" talaj, vízszintben a dekorhomokkal.
Elválasztó ki. Nálam a kő "zátony" választja el a kettőt egymástól, tehát az elválasztósávra beépítettem a zátonyt, jöhetett a talajemelés hátul, ahol "folyik" kiékel. Vége.
 
Az akváhpz grat, nagyon f.sza lett!
Nah de van itt egy kis csavar: CO2 élesztős!! Háromszor tekertem vissza az elejére, hogy ilyen nincs. Egy ilyen CO2 ilyen szép színeket elérni, külön grat!!
nem csak hogy élesztős, de igazából egy zseblámpa-szerűséggel van megvilágítva :D (bocs ozzy :D:D) Az, hogy mitől van ilyen színe a növényeknek, csak találgatom. Szerintem az asszony piros körömlakkja mostanában jobban fogy az átlagosnál :D
 
... egyébként se idegejjé', éppen körte kivonatot készítek, megremeg a kezem és elejtem a fokolót, vazz :facepalm:
 
Tudom már annak idején Levinen is leírta ezeket, amit most te, meg még vagy páran itt a fórumon mégis eddig számomra ez a legérthetőbb. :D Már csak az a kérdés, hogy a dekorhomokot is ajánlott-e minimum 4cm magasságban felhalmozni, hogy ne "szökjön" a táptalaj? Vagy az elválasztó sziklák ezt amúgy is megakadályoznák?
 
Már csak az a kérdés, hogy a dekorhomokot is ajánlott-e minimum 4cm magasságban felhalmozni, hogy ne "szökjön" a táptalaj? Vagy az elválasztó sziklák ezt amúgy is megakadályoznák?

Az érintkező sávra szerintem érdemes felhúzni, biztos ami biztos, de ahogy bekerül a normál talaj hátra, meg a kövek az elválasztósávra, szépen el lehet már egyengetni elöl a dekort. szerintem.
 
Köszönöm a hasznos tanácsokat és az inspirációt! Ha csak fele ilyen szépet sikerülne alkotnom a kockában már elégedett lennék!
 
nem csak hogy élesztős, de igazából egy zseblámpa-szerűséggel van megvilágítva :D (bocs ozzy :D:D) Az, hogy mitől van ilyen színe a növényeknek, csak találgatom. Szerintem az asszony piros körömlakkja mostanában jobban fogy az átlagosnál :D
Ne hagyjuk ki Ozzy belső szűrőit sem a felsorolásból!:D Mondjuk az a lámpa, ami rajta van tényleg kemény, de iszonyat jó színe van az egésznek photoshop meg lightroom nélkül is!!!
A blyxa színe nagyon rosszul esett, ezt máig nem tudtam feldolgozni.:dummy1:
 
Nagyon szép lett gratulálok! Külön öröm számomra, hogy magyar nevet választottál, ami ráadásul teljesen klappol!
 
Utoljára módosított:
nos, kitérők után folytatnám Zátony történetét...

II. fejezet

Böszme színrelép, majd elbuk(ik)


Nyár végén Böszme urat hazahoztam Szelidről, akkor már több mint három hónapja ázott, itthon is underwater lett. Nem főztem ki, nem hőkezeltem, indításnál övé lett a főszerep.

19589211_f589826ef8a36dd74747ca800d49f415_l.jpg


mondanom sem kell, Böszme úr, nem érezte át szerepét :whistle: Én viszont hittem benne, mint X-faktor mentor a pártfogoltjaiban...

nem szavasztam ki, dolgoztak a designer agysejtjeim, nagyjából idáig jutottunk:

19663961_6db33f55af99b147debc33d91a4bc7ab_l.jpg


folyt köv. ;)
 
Ennél az állapotnál kértem többek közt @Cecska főmérnök tanácsát is, áldassék a neve :rolleyes: s hallgatván rá (is), kicsit átrendeződtünk, főleg a hátsó osztagot illetőleg ;)

megjegyzés: azért felhívnám a figyelmet a fotón (rendezői) bal alul a fából kitörő neonzöld lökhajtásra, ha valaki szeretne ilyet, elárulom, riccia :X3:

s mind emelett Böszme úr még mindig nem akart lenn maradni, kedves gyerekek... :nailbiting:

(folyt. köv.)
 
Back
Oldal tetejére