• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zala megyei Akvakertészek gyűjtőhelye :)

garaijozsef

Főkertész
Sziasztok,

Ezennel nyitnék én is egy topicot, bár erős gyanúm hogy kevesen leszünk, bízom benne, hogy minden Zala megyében élő akvakertész jelentkezni fog.
A célom azért Zala megye, mert nem sok tagot láttam itt és egyéb fórumokon aki Zala megyében tevékenykedik és lakik (akvarisztikai témában természetesen).
Nem szerettem volna 1-1 nagyobb várost kiemelni, nem olyan nagy Zala megye :)

Szóval várom minden kedves Zala megyei rajongó jelentkezését ide, jó lenne személyes találkozásokat, összeüléseket is szervezni!
 
Na, örülök, hogy vagyunk páran :) Javasolni szeretném, illetve kérni :), hogy ha növényeket vágunk, vagy valamilyen állatunk túlszaporodik, de nem "kereskedelmi" mennyiség, akkor dobjuk fel itt egymás közt.
Én holnap metszek, valószínűleg lesz pár szál:
- Limnophilla aquatica (5-8 cmes csúcshajtások, 1-2 db)
- Egeria densa (8-10 cm-es csúcshajtások, 2-3 db)
- Ludwigia repens (6-7 cm-es csúcshajtások, 2-3 db)
- Hydrocotyle Tripartita Japan (6-7 cm-es hajtások, 8-10 db)
Kicsit algásak (zöld pont, esetleg pici ecset), de jó körülmények között eltűnnek róla
Ezen kívül, ha kell valakinek Helena csiga (csigaevő), akkor szívesen adok, van egy rakás, már szerintem éheznek, mert megették az összes maláj tornyost. Van/lesz Red Cherry garnélám is, de mivel nem szelektálom, nem egységes piros az állomány. Takarítóbrigádnak tartom őket.
 
Csak maradjon aktív a fórum :). Szerintem bármilyen célt beírhatunk ide, gondolok itt: cuccok eladásra kínálása itt is, ahogy @pepe0419 írta növényeket, élőlényeket is beírhatnánk, illetve igény alkatrészekre, kiegészítőkre vagy bármire, hiszen közel vagyunk egymáshoz...
 
Zalaiak, ha valakit érdekelne valami:

Eheim install szett esőztető 16/22 + 2db plusz hosszabbító + 1db 90fokos könyök 4,000
Elektromos aljzattisztító 2,000
Digitális Hőmérsékletjelző: 500/db
Halháló: 200
JBL artemia keltető, egyik füle elpattant, megvan, ragasztható, használatot nem befolyásolja: 4,000
Akvárium díszítő és térelválasztó elemek: 2000/2db egyben
Aljzattisztító: 500/db
220V-os digitális időzítős dugalj kapcsoló: 1500/db
Hailea ACO-6600 egy ágas légpumpa: 1,400
Akvárium díszek, bujók halaknak: 500/db
Csillag alakú levegőztető dísz: 300
Pacific P-F302 akvárium belső szűrő és levegőztető: 1,000
Mágnesen algatisztító: 300
Eheim Aquaball 130 Easy-Click belső szűrő esőztetővel, levegőztetővel: 4,000
Eheim Liberty 2042 akasztós szűrő: 4,000
Távírányítós 220V-os aljzat vezérlő 3+1 : 4,000
Resun hal keltető ketrec (műanyag): 500
Eheim 12/16 duplacsap 2db: 2000/db

Képek itt:
https://akvakertesz.hu/threads/elado-mindenfele-vegyes-akvarium-cucc-erdemes-benezni.5126/
 
Srácok, víztesztet kéne csináltatnom, leginkább a foszfát érdekelne, esetleg a vas, az ammónia, nitrogén/nitrit. Lehet Kanizsán normális áron megbízható tesztet csináltatni (labor van)? Esetleg ha valakinek van csepegtetős tesztje, és megcsinálná nekem vagy kölcsönadná a tesztet, szívesen adnék érte pár pengőt/milkacsokit, csak hogy ne kelljen mindegyikből egy egész tesztet megvenni. Majd ha szükséges (rosszak az értékek), akkor megveszem persze :)
 
Srácok, víztesztet kéne csináltatnom, leginkább a foszfát érdekelne, esetleg a vas, az ammónia, nitrogén/nitrit. Lehet Kanizsán normális áron megbízható tesztet csináltatni (labor van)? Esetleg ha valakinek van csepegtetős tesztje, és megcsinálná nekem vagy kölcsönadná a tesztet, szívesen adnék érte pár pengőt/milkacsokit, csak hogy ne kelljen mindegyikből egy egész tesztet megvenni. Majd ha szükséges (rosszak az értékek), akkor megveszem persze :)

Van egy JBL táskám ha érdekel :)
 
Üdv :) a társaságban!Pár év kertészkedés után , jelenleg sajnos:( nem üzemeltetek akváriumot, ez legnagyobb mértékben az időhiánynak tudható be munka, munka, munka.... Ám tervben van egy hatalmas 5-800 liter körüli növényes, aminek az épületgépészeti elemeit már az idén megcsináltattam, villany, víz be és elfolyók stb.. várat magára de előbb vagy utóbb el kell készülnie!
Viszont ha bárkinek tudok segíteni, kérdezzetek bátran, igaz nem minden nap járok itt.

Üdv, jó kertészkedést!
W-rig
 
Üdv :) a társaságban!Pár év kertészkedés után , jelenleg sajnos:( nem üzemeltetek akváriumot, ez legnagyobb mértékben az időhiánynak tudható be munka, munka, munka.... Ám tervben van egy hatalmas 5-800 liter körüli növényes, aminek az épületgépészeti elemeit már az idén megcsináltattam, villany, víz be és elfolyók stb.. várat magára de előbb vagy utóbb el kell készülnie!
Viszont ha bárkinek tudok segíteni, kérdezzetek bátran, igaz nem minden nap járok itt.

Üdv, jó kertészkedést!
W-rig

Köszi a beírást, kezdem úgy érezni nem volt hiábavaló a topic megnyitása, remélem minél többen jelentkeznek, ha gondoljátok és tudtok olyan tagot aki még nem írt ide be és zalai akkor szerintem nyugodtan ráírhatnánk privátban (hátha nem vette észre a topicot), hiszen ez egy jó "tábor", és gyorsan tudunk környékbeliekkel ezen keresztül kapcsolatot teremteni. Esetleg még megadhat mindenki e-mail címet amit gyakrabban figyel mint a fórumot, így bárki gyorsabban elérhető, és bármikor fellelhető a topicban az infó.
Én meg is kezdem a sort: customerline.kftKUKACgmailPONThu

Köszi!
 
Skacok, jövő héten megyek Bpre, hiphiphurrá :) GA-ba is valószínűleg, ha nem lesz jó a difi nálam :)
Persze, ha hozni kell Nektek valamit, szóljatok, akkor mindenképpen beugrok.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére