• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Yavin 4

Addubter

Főkertész
Sziasztok!

Elindítom az új scapet, ami a soron következő a Star Wars bolygók sorába, vagyis igazából most egy hold következik a Yavin 4 -es.
Erről a holdról indították a Halálcsillag elleni támadást, és gyerekként rabul ejtett a gyönyörű táj ahonnan a lázadók felszálltak. Amikor elkezdtem én is a növényezést ez a táj volt az amit legjobban szerettem volna megépíteni, csak tapasztalat nélkül féltem hogy beletörik a bicskám. Most megpróbálom, remélem sikerül megvalósítani azt a képet ami a fejemben van.

A technika ugyanaz ami az Alderaan-ban is volt, amit sajnos egy költözés miatt szét kellett bontanom.
Üveg : 65x45x45
fény : 150 W Aqua Medic HQI
szűrés : Eheim 2073 + Oldalpolcos (600 l/h)
co2 : Nagynyomású DIY reaktorral
Talaj : Tropica

A mai nap a hardscape építéssel telt. Holnap jelentkezem a növényesítéssel is.
Köszi hogy benéztél! :)

WP_20160116_002 [15999].jpg WP_20160116_003 [16076].jpg WP_20160116_004 [16083].jpg
 
Állat (y). Le a kalappal, szépen rámentél a sokszínű részletgazdagságra. Ezen kívül nem is nagyon tudok mást hozzáfűzni. Max kérdezni :)
1. (költői) Vajon hova fog tudni ez még fejlődni - hiszen szinte kész van?
2. Van valami inspirációs képed a bolygóról, vagy szimplán a fantáziád alapján építkeztél?
 
Köszi Szépen!

1. Azért a bal hátsó rész még durván üres, csak a fotó nem adja vissza, jobb hátul meg a bolbitisnek kell kidugnia a fejét, mert semmi nem látszik még belőle.
2. Igazából volt egy kép a fejemben, aztán találtam egy hasonló grfikát is ami segített. Valamint az eredeti helyszín ahol forgattak már alapból nagyon jó alap. (Tikal nemzeti park Guatemala)

Ez volt a grafika amiből sok részlet átkerült ;)

falls_by_fish032-d7ad3zh.jpg
 
Sziasztok!

Lenyúltam a céges tükörreflexes gépet, úgyhogy hoztam egy két jobb fotót is ;).
Sajnos a 3 hónapos átmeneti tároló kicsit megviselte a régi növényeim, szóval van itt-ott egy kevés fonal, de holnap megpróbálom feltornázni az algakommandót (jelenleg 5 amano, 2 oto, és 2 molly a legénység), remélem javulni fog a helyzet.
Jelenleg 6 órát világítok (16-22) 50 centiről,Co2 (13-21) dc lime zöld, szűrők kitakarítva, táp 8 ml mic-mac és ugyanennyi carbo lámpakapcsoláskor plusz egy csipet KH2PO4. Flow jónak tűnik, középen van egy kis lassabb rész, de ott nincs növény, csak egy kis riccardia . A zselés crypto hobbit levelei elolvadóban, de biztos kihajt majd gyökérről, a crypto parva régi nagy levelei algásak, vágjam öket?
Változtassak valamin, vagy a fonal el fog majd tűnni idővel?
Minden kritikát szívesen fogadok, mert ezzel az akival szeretnék valami durvát összehozni :). Szóval savazzatok bátran(y).
Valamint adós vagyok a növénylistával:

Echinodorus Bleheri
Hygrophila Pinnatifida
Ranunculus Inundatus
Cryptocoryne lutea Hobbit
Cryptocoryne Parva
Bolbitis heudelotii
Anubias barteri nana
Anubias nana mini
Microsorum Pteropus Trident
Microsorum pteropus Narrow
Microsorum Pteropus Windelov
Staurogyne Repens TC
Echinodorus Tenellus
Eleocharis acicularis
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'
Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf'
Fissidens Fontanus
Riccardia Chamedryfolia
Fontinalis antipyretica TC
Vesicularia montagnei
Cladophora Aegagrophila

DSC00922.JPG DSC00925.JPG DSC00927.JPG DSC00930.JPG DSC00933.JPG DSC00922.JPG DSC00925.JPG DSC00927.JPG DSC00930.JPG DSC00933.JPG DSC00922.JPG DSC00925.JPG DSC00927.JPG DSC00930.JPG DSC00933.JPG


















 
+5
 

Attachments

  • DSC00939.JPG
    DSC00939.JPG
    149.5 KB · Megtekintések: 0
  • DSC00942.JPG
    DSC00942.JPG
    192.3 KB · Megtekintések: 0
  • DSC00944.JPG
    DSC00944.JPG
    122.4 KB · Megtekintések: 0
  • DSC00946.JPG
    DSC00946.JPG
    99.2 KB · Megtekintések: 0
  • DSC00949.JPG
    DSC00949.JPG
    123.5 KB · Megtekintések: 0
:)
 

Attachments

  • DSC00954.JPG
    DSC00954.JPG
    161.5 KB · Megtekintések: 0
  • DSC00959.JPG
    DSC00959.JPG
    88.3 KB · Megtekintések: 0
  • DSC00960.JPG
    DSC00960.JPG
    159 KB · Megtekintések: 0
  • DSC00961.JPG
    DSC00961.JPG
    167.6 KB · Megtekintések: 1
  • DSC00970.JPG
    DSC00970.JPG
    98.2 KB · Megtekintések: 1
Hát mindenkinek meg kell rántania a nadrágszíját a következő HAC-ra, az tuti. (y) Mondhatni: durva ;)
A mohásítást jó gazdagon (és szépen) megcsináltad, pedig időd van bőven. Vagy nincs? :)
Sav: A középtérben a kőnek adj valami díszítést, ha már nagyon oda rántja a szemet. Ez jó is lenne, ha nem ő lenne a legnyersebb rész a többi gazdag részlet között.
A jobb oldali fa tövébe jobbról tolj még egy kis bucét, mert az is odarántja a szemet, ami egyébként tuti, de mégis olyan "üres". Ha megnő az aci, lesz ott egy lyuk.
Remélem, mindenben tévedek :)

Utolsó "látszó" kép: a jobboldali fa --> egy fecskés öreg alkesz szakállas punk, aki épp most dől be a bozótba meztelen mámorában, de azért még bemutat a többi bámuló embernek... :D
 
Utolsó "látszó" kép: a jobboldali fa --> egy fecskés öreg alkesz szakállas punk, aki épp most dől be a bozótba meztelen mámorában, de azért még bemutat a többi bámuló embernek...

Ezen jót röhögtem :D Nekem fel sem tűnt.

Köszi a tippeket a nagy követ megdolgozom, lehet bepróbálok egy mc zuhatagot a kő tetejéről.
A kis fa mellett, mögött van egy moha gombóc fontinalis, aminek ki kell még dugnia a fejét, szerintem ez elég lehet, de megfontolom a bucét is.
 
Sziasztok!

3 hetesek lettünk, ennek örömére csináltam egy kis videót (remeg, tükröződik, de az enyém :)), itt-ott már szemmel látható a fejlődés, de vannak még növények amiknek erősen ki kell rúgnia magát. A cryptok fele elolvadt, de már kezdenek hajtani, a pinnatifida lassan eldobálja az összes levelét, ez természetes? Csak levélváltás, vagy beadja a kulcsot ( a szárak nem bomlanak, csak a levelek esnek le)?
 
5 hetes helyzetjelentés :).

Alakulunk, kis fonallal küzdök de valószínű hogy túl közel volt a lámpa a viszonylag lassabb növényeknek. Jelentem van remény a pinnatifida úgy néz ki életre kel:cool:.
A hátsó üres részt kicsit kezelésbe vettem, 1-2 hét és lesz valami formája.

kaptok is egy telós videót ennek örömére:D.

 
Sziasztok!

2 hónapos lett az akva, ennek örömére dobok pár képet. Változás nem sok történt, összetörtem egy követ a tartalékból és meghintettem a nagyobbak lábát, kicsit árnyalt az összképen, amint hozzá algásodik a nagyokhoz nem fog ennyire elütni remélem. Piszkálom folyamatosan a középső üres részt, lassan kezd alakulni (ide is kerültek apróbb kavicsok). A hátsó sarkokba vettem Hygrophila difformist, kezd növögetni szépen, hatékony az alga ellen és jobban is passzol a képbe mint az eddigiek. Valamint került az oldalpolcosba 2 liter Bio Rio, hát mit ne mondjak durva a cucc látványosan javult a vizem és mintha az alga is egyre kevesebb lenne, szóval szerintem feltöltöm az összes rekeszt vele apránként, már csak 10 liter kell :D.

IMG_20160320_173004.jpg IMG_20160320_173804.jpg IMG_20160320_180257.jpg
 
Mélyen tisztelt Hölgyek/Urak!

Szakmai segítséget kérnék egy nálam okosabbtól, szerintetek milyen hiányra utalnak az alábbi tünetek? A Pinnatifida és a Stau öregebb levelei szenvednek tőle : apró barna lyukak a levélen, az öreg leveleket el is dobálja, a fiatal hajtások szépek. A Pinnatifida alig akar nőni, szerintem ennek a növénynek sokkal gyorsabban kellene fejlődnie. Valamint a Hygrophila difformist is picit fakónak találom, úgy nő mint a gomba, de szerintem picit sápatag szegényem. Minden más algamentes, egészséges. Vízcsere tiszta RO, nincs visszasózva, mert kb 30 kg seiryu kő van benne. Táp 7-7 ml mic-mac + carbo. Lámpa 55 cm-re a felszíntől.
IMG_20160401_181409.jpg IMG_20160401_181442.jpg IMG_20160401_181507.jpg IMG_20160401_181649.jpg
 
Egy kis pucolás és nyírás utáni állapot!
Tegnap sikerült egy régi álmom és beszereztem egy ADA NAG izzót, hát azt kell mondjam ég és föld az eddigiekhez képest. Minden alkalommal amikor rászánom magam az ADA vásárlásokra rá kell döbbennem hogy ez azért egy más szint. Amikor kifizeted olyan mintha gyomron vágnának, de az eredménytől az állam szedegetem a padlóról:D.
Szerintetek is ennyire durva a különbség?

IMG_20160510_175724 [6566].jpg
 
Uhhha.... oké na ez már egy okés szint. Tetszik, elismerésem. :)

Csak egy tipp ha az akvárium elé teszel egy fekete vásznat akkor sokkal szebb lesz az eredmény és nem is kell az a fekete kesztyű. csak az időzítő dolgozik ....
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére