• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Yama

bdavid

Főkertész
Sziasztok!
Első próbálkozás wabi vonalon. Ma összeraktam egy scape-et.
Ikea tál, amazonia talaj, bazalt és red moor.
Némi csövezés is benne van már, mert terv szerint egy kis szivattyú viszi majd fel a vizet a magasba.
Folyt. köv. majd a növényesítéssel.

1608409118076.jpg
 
Ez melyik ikeás tál? Valamiért nem tudtam megtalálni.

A kicsi pumpás megoldásra kíváncsi vagyok milyen lesz. Része is lesz a scapenek a vízfolyás vagy csak 100% nedvesítési funkciót fog szolgálni?
 
Berakna a neve asszem.

Csak nedvesítés. Jurijs egyik videójában láttam először ilyen megoldást, illetve itt a fórumon @SMAdrián használ még ilyet, amiről tudok.
A tálaknál, azt tapasztaltam, hogy kell, nedvesitő eszköz, párásító vagy víz lecsorgásos megoldás, ha csak nem zárt térben van. Ha nyitott, akkor muszáj,mert oldal irányból, a légmozgás miatt, könnyen ki tud száradni. A vidéki wabimba, azért is muszáj a csordogáló víz, mert kb. 50cm magas. A pincében van, ahol 67% a pára tartalom, de az nem elég neki. Kb. 80% pára tartalom kell neki.
 
Szia, jó lett a scape.
Azt megkérdezhetem, hogy amivel körbe kerítetted páratartás célból az milyen anyag, vagy honnan szerezhető be? :D
 
Szia, jó lett a scape.
Azt megkérdezhetem, hogy amivel körbe kerítetted páratartás célból az milyen anyag, vagy honnan szerezhető be? :D
Köszi!
Sima A3-as átlátszó lefűzéshez való borító összecelluxozva. Papír írószerben lehet kapni.
 
Megvan a növényesítés:
  • mini páfrány
  • bambusz pálma
  • valamilyen mini sás féle
(ezek eddig egy másik viváriumban voltak, sajnos nem tudom a pontos nevük)​
  • monte carlo
  • bucephalandra mini needle
  • utricularia graminifolia (szeretem a kihívásokat :D )
  • jávai moha
  • hydrocotyle tripartita
A pumpa még nem jött meg, úgyhogy az később kerül majd be.

View attachment 99294 View attachment 99295 View attachment 99296
@bdavid ennek mi lett a sorsa? Egy év alatt készült róla további néhány fénykép?
 
@bdavid ennek mi lett a sorsa? Egy év alatt készült róla további néhány fénykép?
Uh ezt el is felejtettem lezárni...
Sajnos nem bírta sokáig a tál :( Nagyon száraz a levegő nálam és mikor egy hosszabb távollét során a pumpa is megadta magát, akkor gyakorlatilag az egész ment a levesbe.
Azóta nem is próbálkoztam újabb wabival, ez a lakás nem alkalmas rá 😕

A helyére inkább összedobtam egy ilyen kis basic shallow akváriumot garnikkal:

IMG_20211205_134035.jpg
 
Uh ezt el is felejtettem lezárni...
Sajnos nem bírta sokáig a tál :( Nagyon száraz a levegő nálam és mikor egy hosszabb távollét során a pumpa is megadta magát, akkor gyakorlatilag az egész ment a levesbe.
Azóta nem is próbálkoztam újabb wabival, ez a lakás nem alkalmas rá 😕

A helyére inkább összedobtam egy ilyen kis basic shallow akváriumot garnikkal:

View attachment 159586
Nagyon jó lesz, ha beindulnak a növények rendesen. Tudnál róla írni többet? szűrés? talaj?vízcsere?
 
Kár érte egész szép volt, viszont szép ez az új akva is. Mi a neve az akváriumból kinővesztett növénynek?
Ikeas 500 Ft-os törpepálma 😀
Nagyon jó lesz, ha beindulnak a növények rendesen. Tudnál róla írni többet? szűrés? talaj?vízcsere?
Hat az üveg ilyen egyedi dooa air koppintás, van benne némi bazalt meg vasfa dekornak, sima világos akvárium homok, meg amazonia aktív talaj. A szűrés a legkisebb kapható belső szűrő csak hogy valami kavar ja a vizet. Ebben kicseréltem a szivacsot bio szűrőre. Növénynek meg tettem bele anubiast, monte carlot, cryptocorynet meg az említett pálmát. Élőlények meg red shakurak. A világítás meg ugyanaz mint ami a tál felett volt. Vízcsere heti 1x 50% fele ro fele csapviz.
 
Ikeas 500 Ft-os törpepálma 😀

Hat az üveg ilyen egyedi dooa air koppintás, van benne némi bazalt meg vasfa dekornak, sima világos akvárium homok, meg amazonia aktív talaj. A szűrés a legkisebb kapható belső szűrő csak hogy valami kavar ja a vizet. Ebben kicseréltem a szivacsot bio szűrőre. Növénynek meg tettem bele anubiast, monte carlot, cryptocorynet meg az említett pálmát. Élőlények meg red shakurak. A világítás meg ugyanaz mint ami a tál felett volt. Vízcsere heti 1x 50% fele ro fele csapviz.
Értem én hogy gőzgép,... és vigan elvan egy kis aktívtalajban, érdekes. Azt hiszem beszélnem kell anyával... 😁
 
Ikeas 500 Ft-os törpepálma 😀

Hat az üveg ilyen egyedi dooa air koppintás, van benne némi bazalt meg vasfa dekornak, sima világos akvárium homok, meg amazonia aktív talaj. A szűrés a legkisebb kapható belső szűrő csak hogy valami kavar ja a vizet. Ebben kicseréltem a szivacsot bio szűrőre. Növénynek meg tettem bele anubiast, monte carlot, cryptocorynet meg az említett pálmát. Élőlények meg red shakurak. A világítás meg ugyanaz mint ami a tál felett volt. Vízcsere heti 1x 50% fele ro fele csapviz.
Szuper! Pontosan milyen a pumpa?Én szivesen megnéznék más szögből is képet :D
 
Back
Oldal tetejére