• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wrocław

szentgyo

Szakértő
Szakértő
A hétvégén Lengyelországban jártam, és meglátogattam egy akvarisztikai boltot. A bolt állítólag a környék legjobb akvarisztikai boltja, ha valaki épp arra jár, mindenképp nézzen be!

Maga az üzlet nem túl nagy, és nem is az a hagyományos értelemben vett, "magyar akvarisztikai bolt" jellegű üzlet. Elöljáróban annyit érdemes tudni, hogy a tulajdonosa Lengyelország legnevesebb akvakertésze (valamilyen Mihail...), többször járt Japánban, még Amano úr házában is volt, amit a pénztár felett díszelgő közös fénykép (sorry, nem fénykép, hanem egy LCD tévére kivetített fotó...) örökít meg. Nincs sok akvárium az üzletben, viszont elképesztő mennyiségű és minőségű növényt lehet találni, ami pedig a kiegészítőket, a technikát illeti, a polcok roskadoznak az ADA termékektől. Hal nem sok volt, de azért boraras brigittea, galaxy razbóra, rasbora espei volt... És ami számomra a legmeglepőbb volt, hogy a pénztárnál a vásárlók folyamatosan sorban álltak a különféle ADA termékekkel...

Íme néhány kép ízelítőül:

A boltba belépve ez az akvárium fogad, igaz, hogy a növények már túlnőtték, de fénykorában indult valamelyik nagy növényes versenyen, lehet, hogy ismeritek is:

P1080887.jpg


Egy kb 800 literes akvárium:

P1080877.jpg


P1080879.jpg


Egy halas akváriumuk, innen adták ki a guppikat:

P1080880.jpg


Aljazatok:

P1080882.jpg


P1080885.jpg


P1080884.jpg


kiegészítők:

P1080883.jpg


Fák:

P1080889.jpg


Garnéla sajnos nem sok volt, viszont épp most építik a "red ruby room" nevezető szobát, ami kb 30db garnélás akváriumnak fog otthon adni...

A pontos címet nem tudom sajnos, de ha valaki arra jár, szóljon előtte és kiderítem.
 
Ez igen....hát van választék bőven! Igaz, ez nem egy magyar akvarisztikai bolt jellegű üzlet ;)
 
Éljenek a növényes boltok! Köszi a beszámolót Pisti :thumbup: Az akváriumokra lenne mit gyúrni, de hosszútávon üzletben fenntartani ilyen akikat nem egyszerű mutatvány. Lengyelek a legerősebbek akvakertészetben európában. Ezt a németektől kezdve mindenki elismeri. Nem véletlen, hogy idén 88 akváriummal indultak az ADA versenyen is. Sok ilyen meg még ilyenebb boltjuk van ami ezt segíti.

köszi mégegyszer a fotókat :thumbup: :angel:
 
Back
Oldal tetejére