• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

Nem tudom, hogy mennyire jó ötlet egy palackot haromfelé osztani.... Megőszülök, mire beállítom 🤪
Amúgy is kettős elosztót vettem, tűszelepest... Szóval nincs visszaút. Ezt az akváriumot szívesen tartom ilyen mid-low vonalon. Egyszerre épp elég lesz háromból kettőt nagyobb odafigyeléssel üzemeltetni.
Nálam is egy palack megy három felé . Vettem hozzá a oxyturbot s elég hamar be is tudtam lőni . Kb háromszor néztem rá s már okés is volt. Ugy hogy ne félj tőle !😉
 
Na, végül egy elég komoly rendberakás mellett döntöttem. Rettenetes mennyiségű sínylődő Microsorumot pucoltam meg a csúnya levelektől, végül ezeket vissza sem tettem, mert nem volt hova. Lehet, hogy egyszerűen megfojtották a mohák, meg el is öregedtek, nem tudom, de most a továbbra is növénytárolóként funkcionáló 60Pbe tettem, ami menthető volt. Talán használok majd belőlük az újnál, bár, nem valószínű.
A tripartitát is kiszabadítottam hátul, nem is látszott, hogy megnőtt, pedig elvileg kiirtottam :D Most egy ferde faágra fut, ami csak oldalról látszik igazából, az ágyunkból, de onnan is csak épphogy. A középső Microsorum menthetetlen volt, a helyére Hygrophyla difformis került, és ugyanebből hátra is került egy csokor. Ez picit kilóg, de ha mellette a Microsorum észhez tér, akkor majd egyensúlyba kerülnek a dolgok - vagy, hagyom elterjedni balra, és akkor azért kerül egyensúlyba. Vagy pár lávakővel alátámasztom még a Microsorumot... Sajnos van, ami csak most, a képet nézve látszik igazán. De ez már jutalomjáték az eddigiekhez képest...
Az ecsetes Buce ill. Anubias leveleket levagdostam, vagy ami olyan volt, azt kiszedtem, lepermeteztem Carboval, leöblítettem és ment is vissza. A Bucékat ahol kellett, visszavágtam. Ezt talán még agresszívabban is lehetett volna.... Üvegről próbáltam leküzdeni az itt-ott fellelhető zöld pontot és ecsetet.
Beköltözött 3 oto - így négyen vannak, remélem, túléli mindenki - és 20 gyémánt neon, amint a képen is látszik, nekik még tele a gatya... Vizet csak egy kb 15 litert cseréltem, elsőre ennyi RO vizem volt, a jövőben a duplájával készülök majd ezekre a mutatványokra. Nem sóztam vissza, 82 literes az akva, a többi, ami benne van, csapvíz - nem hiszem, hogy gondot csináltam ezzel. TDS mérőt még be kell szerezni.
Ja, és kiköltözött a két Ramirezi. Gyönyörű kis halacsok, de nem ide valók.

20201230_203841.jpg

Holnapra terveztem az új akvához a növényvásárlást, meg pár apróságot a GA-ból, erre mondják a srácok ma, hogy zárva lesznek.... Úgyhogy január elejéig csak hardscape legózás megy majd az erre a célra készített kartonban.
 
Na, végre erre is jutott idő. Jól bealgásodott, mert az Ada lámpát járattam felette az ody-val együtt, amíg be nem rendeztem az újat. Gondoltam a co2 mellett kevesebb gondot okoz. Egyébként nagy gond nem lett, zöld pont jött, ellenben a növények megköszönték. Hátul brutálisan nő a tripartita, elölről persze szinte semmi jem látszik belőle. A Hygrophyla elég durván nő, nem számítottam erre, már kétszer kellett vágni.
20 liter RO vizet toltam bele vizcsere során. Most már viszonylag rendezett körülmények között tudok itthon gyártani, szóval ráállok erre. A táp és a csapvíz miatt ezzel a cserével is még 220 a TDS. Remélem a növények jobban érzik majd magukat, ha lágy vízben lesznek.

20210113_210818.jpg
 
Gyanús volt, hogy lowtechben hogyhogy nem sok a 36W-os és a 2x24es ody egyszerre járatva egy 82 literes akváriumhoz. Hát, most nézem, még soha nem cseréltem csövet, másfél éve mennek kb ezek a lámpák. Lehet, hogy ideje volna? Mivel minden nap látom, nehéz megmondani, gyengült-e a fényük....
 
Fénycső-és vízcsere után. Pontalga kaparás is volt az üvegről - minimális, de az új fény mellett eléggé látványos volt a probléma. A Hygrophyla jól meg lett vagdosva. Belepöfög egy minimális co2 is, csak az üde színek kedvéért egy zselés cucc maradékából. Következő beruházásom egy üveg be-és kifolyó lesz, mindig tervezem, csak most a másik akva emésztette fel az energiáimat. Azokkal azért más képet mutat majd. Épp ideje lesz, így másfél év után :D

20210130_173849.jpg
 
Fénycső-és vízcsere után. Pontalga kaparás is volt az üvegről - minimális, de az új fény mellett eléggé látványos volt a probléma. A Hygrophyla jól meg lett vagdosva. Belepöfög egy minimális co2 is, csak az üde színek kedvéért egy zselés cucc maradékából. Következő beruházásom egy üveg be-és kifolyó lesz, mindig tervezem, csak most a másik akva emésztette fel az energiáimat. Azokkal azért más képet mutat majd. Épp ideje lesz, így másfél év után :D
Kíváncsian és érdeklődve várom az új akvát. :love:
Figyu, a bekarikázott növény micsoda, mi a neve?
Névtelen.jpg
 
Az üveg ki-befolyó picit csúszik, mert most más akvarisztikai problémát kellett megoldani egy másik akváriumban... Ráadásul ide is skimmerest akarok, ami picit drágább.
Itt egy szemléltető kép, hogy így vigyázzon, aki Hygrophila difformis vásárlásán töri a fejét :D Lent a before, fent a mai munka utáni after kép.

20210214_202856.jpg

Csináltam, azaz, szabaddá tettem egy másik barlangot, és a kis kanyonból betettem egy halom bucét. Plusz a szokásos mulm szívás és üveg pucolás.
A folyamatos full RO vizes cserék mostanra kezdenek beérni. Ugye ez az akvárium kezdettől csapvizes volt. Egy-másfél hónapja cserélek RO-val cirka. Mostanra lement csere utáni 160 ppm-re.
Pöfög bele a zselés co2 amikor épp fel van töltve. Picit foszfáthiányos lehet a víz a zöld pontból kiindulva, és itt-ott van egy minimális ecset, de alapvetően rendben van az üveg :)
 
Hygrophila és tripartita nyírás, szűrő-és cső takarítás, vízcsere volt a mai menü. Minden rendben. Így két és fél év (újra) akvarizálás után végre vettem egy pengés algakaparót. Picit egyszerűbb az élet ezzel, mint a szivaccsal. Vissza sem jön a zöld pont, mióta lepucoltam vele az üvegeket.
A szűrőben főként RC ivadékok tanyáztak, akiket ahogy visszatettem az akváriumba, a neonok szépen le is vadásztak... Szóval lehet, a szűrőben jobb helyük volt. Még jó, hogy ekkora a dzsumbuj, így talán azért van, aki túléli a halakat. De így lehet, visszaváltok nano halakra... Bár végül is, nem garnélás akváriumnak tartom ezt.

Most ilyen:
20210228_210358.jpg
 
Utoljára módosított:
Nézegettem a képeidet az előző néhány olyan posztodban ahol nyírtál is, eddig is tetszett ez az akva, de ez a fazonírozás most brutál jól sikerült! 👌

U.i. Külön respect a kifolyó takarításhoz, hetek óta nem bírom magam rávenni :rolleyes:😅
 
Picit megcsúsztam a vízcserével, elöl picit rendezkedtem, mert elkezdett zavarni az a böszme kő a barlang előtt. A TDS így pár hónap alatt szépen lement 130-ra. Most már visszasózok a következő cserénél egy picit.
View attachment 103101

Ez pedig (nálam) minden idők eddigi legnagyobb Buce virága :)

View attachment 103102
Nekem talán most tetszik a legjobban. Látszik, hogy a növények kicsattannak, szóval nagyon baba az össz kép 🤭🤭.
 
Ennyit számít, ha csak minimális gáz is, de belepötyög. Ebbe egy zselés neo pl, de annyira alaphangon, hogy így kéthetente cserélem benne a cuccot amikor eszembe jut. A buborékok mennek befele a szívóágba, úgy helyeztem el a difit, szóval a beoldás tökéletes :) 80 literbe ez kevés a high tech-hez, de ahhoz elég, hogy az egyéb tápanyagok felvétele is hatékonyabb legyen (mert ugye a minimumban lévő határozza meg a többi felvételét is). Durva a változás már ennyitől is.
Nyírás biforafter. Igen, valamiért mindkét kép ferde...


20210316_200246.jpg
 
Utoljára módosított:
Jót tett neki a csinosítgatás! 👍 Más beállításokkal lőtted a másodikat, vagy pusztán csak ennyivel több fény jut le az első részhez az olló után? Pazar! 👌
 
Ennyit számít, ha csak minimális gáz is, de belepötyög. Ebbe egy zselés neo pl, de annyira alaphangon, hogy így kéthetente cserélem benne a cuccot amikor eszembe jut. A buborékok mennek befele a szívóágba, úgy helyeztem el a difit, szóval a beoldás tökéletes :) 80 literbe ez kevés a high tech-hez, de ahhoz elég, hogy az egyéb tápanyagok felvétele is hatékonyabb legyen (mert ugye a minimumban lévő határozza meg a többi felvételét is). Durva a változás már ennyitől is.
Nyírás biforafter. Igen, valamiért mindkét kép ferde...


View attachment 103306
Ezek szerint, nem csak nekem jutott eszembe a CO2-t a szívóágba bevezetni(?). A rotor annyira szétveri még azokat az apró buborékokat is, hogy ami kijön, szinte nem is látszik. ... és mindez minden "atomizer" meg egyéb huncutságok nélkül. ;) 👍
 
Ezek szerint, nem csak nekem jutott eszembe a CO2-t a szívóágba bevezetni(?). A rotor annyira szétveri még azokat az apró buborékokat is, hogy ami kijön, szinte nem is látszik. ... és mindez minden "atomizer" meg egyéb huncutságok nélkül. ;) 👍
Az a probléma vele, hogy a szűrőanyagokon át mire a rotorhoz jutnak a buborékok, addigra nem beoldódnak, hanem inkább összeállnak nagyobb buborékokká. Ugyanaz játszódik le, mint amikor levegőt szív be a rendszer (üveg skimmeres felhasználók találkoznak vele gyakran) és hirtelen egyszerre nyomja át a levegőbuborékokat be a nyomóágba..."szörcsögés", majd a lilyn át sok sok levegőbubi.
Ha szivacs is van a szűrőben, akkor szerintem még rosszabb, mert a szivacs felületén könnyebben összeállhatnak a bubik.
 
Az a probléma vele, hogy a szűrőanyagokon át mire a rotorhoz jutnak a buborékok, addigra nem beoldódnak, hanem inkább összeállnak nagyobb buborékokká. Ugyanaz játszódik le, mint amikor levegőt szív be a rendszer (üveg skimmeres felhasználók találkoznak vele gyakran) és hirtelen egyszerre nyomja át a levegőbuborékokat be a nyomóágba..."szörcsögés", majd a lilyn át sok sok levegőbubi.
Ha szivacs is van a szűrőben, akkor szerintem még rosszabb, mert a szivacs felületén könnyebben összeállhatnak a bubik.
Érdekes új nézőpont
 
Az a probléma vele, hogy a szűrőanyagokon át mire a rotorhoz jutnak a buborékok, addigra nem beoldódnak, hanem inkább összeállnak nagyobb buborékokká. Ugyanaz játszódik le, mint amikor levegőt szív be a rendszer (üveg skimmeres felhasználók találkoznak vele gyakran) és hirtelen egyszerre nyomja át a levegőbuborékokat be a nyomóágba..."szörcsögés", majd a lilyn át sok sok levegőbubi.
Ha szivacs is van a szűrőben, akkor szerintem még rosszabb, mert a szivacs felületén könnyebben összeállhatnak a bubik.
Én nem ezt tapasztaltam. Sőt. Már nem is használok porlasztót, hanem egy vékony injekciós tűvel vezetem be a CO2-t a szívóágba. Ha látok is buborékot kijönni a kiömlőn, akkor is nagyságrenddel kisebb, mint egy difin. Szörcsögés nincs.
 
Back
Oldal tetejére