• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

Ha gázt adsz neki, akkor mindenképp építs újat, mert ott már nem lesznek korlátok növényválasztás terén, lehet majd tobzódni.
Addig megálmodhatod, hogy full növényes, vagy inkább iwagumi, esetleg fás/erdős feelingje legyen. Alacsonyabb pH mellett pedig már kényesebb garnélák is mehetnek bele.
Amúgy én a brigikre tippelnék, szerintem nagyon is szeretik a bébigarni kosztot.
 
Ha gázt adsz neki, akkor mindenképp építs újat, mert ott már nem lesznek korlátok növényválasztás terén, lehet majd tobzódni.
Addig megálmodhatod, hogy full növényes, vagy inkább iwagumi, esetleg fás/erdős feelingje legyen. Alacsonyabb pH mellett pedig már kényesebb garnélák is mehetnek bele.
Amúgy én a brigikre tippelnék, szerintem nagyon is szeretik a bébigarni kosztot.
Az tuti, hogy leginkább nature stílusban mozgok majd, nekem a Josh Sim-es vonal az, amit magaménak érzek leginkább. Biztosan nem iwagumi lesz belőle. Homályos elképzeléseim vannak már a hardscape-re, gyűjtöttem is már hozzá ezt-azt - külön kíváncsi vagyok a kiszárított borostyán-"liánokra" - a növényesítés még kérdéses.
 
Asszem a korábbi 12 órás szűrő leállásnak köszönhető, hogy megjelent némi ecset, ami eddig erre az akváriumra egyáltalán nem volt jellemző. Carbo - amano kombinált támadással igyekszem lenullázni. De lehet, beleteszek némi sünit is, ha jül emékszem, ők is használhatók ellene.
 
Picit takarítottam, picit ültetgettem, aztán gyorsan fotóztam egyet, mielőtt az amanok ráhordták volna ismét a homokra a talajt. Bekerült a Mordorból pár csomó kis anubias, és pár szál Rotala, azt hittem, több lesz, de kiderült, hogy csak a teteje volt szép ennek is, ezt leszámítva egy halom szár volt csak. Úgyhogy a háttér még szabadon változik, bár, mivel alapjaiban van elrontva hátul az emelés, és nem látom azt, amikor ezt helyrerakom, lehet, hogy végül csupa Microsorum lesz belőle.... Azért még megvárom, mit csinál a Microphyllum, egyelőre kísérleti jelleggel van ott.
Hogy miért egyetlen kő algásodik, és miért ott, ahol, azt nem tudom, de majd elmúlik. RC-k folyamatos lakossági csereprogramja zajlik
20200517_170959.jpg
20200517_171118.jpg
 
Ma volt nyírás is, és szűrő pucolás is. Sok szűrőlakóra nem számítottam, mert amikor állt 12 órát, gondolom, mindenki elpusztult benne. Igazam is lett, csak frissen telepített RC-k döntöttek barlangászás mellett. Iszonyú piszkos volt, örülök, hogy rászántam magam, mert szerintem az algaproblémáim sem függetlenek ettől (nem sok van, kis zöld pont, de akad egy minimális ecset is, ami soha nem volt korábban). A csőgörény is munkába állt, volt dolga rendesen.
A Myrio mérsékelten érzi magát jól, de legalább megpróbáltam. Elképesztő, milyen méretőre nő hátul az a Crypto hellgrün.
Leszívtam a mulmot, és az amanok által homokra hordott talajt, ahol kellett, pótolgattam - szépen el is ment az idő. Most olyan kellemesen néz ki az akva. Az ágyamban dögölve írom ezt, és innen így látszik (sötét van, minőséget nem tudok produkálni, így telóval pláne):
20200613_213346.jpg

De itt van egy hagyományos kép is

20200613_212428.jpg
 
Jövő héten keddtől vasárnapig nem leszünk itthon... Kérdés: a borarasok mennyit bírnak kaja nélkül? Ha mondjuk kedden indulás előtt, tehát reggel kapnak enni, akkor vasárnapig, vagy szombat estéig - még nem derült ki, meddig maradunk kint - vajon meglesznek? A nagyobb halaknál nem lenne kétséges a dolog. Ezeknél a piciknél nem tudom, mi a matek.
Az akvárium pont ugyanúgy néz ki, mint két hete, csak magasabb háttér növényekkel. A garnélák kb fél óra alatt hordják vissza a leporszívózótt növényes talajt a homokra, így mire fotózhattam volna, már nem volt mit. Kezd elég dzsumbuj lenni, a fa megint eltűnik lassan, de mivel tetszik a dolog, hagyom még.
 
Jövő héten keddtől vasárnapig nem leszünk itthon... Kérdés: a borarasok mennyit bírnak kaja nélkül? Ha mondjuk kedden indulás előtt, tehát reggel kapnak enni, akkor vasárnapig, vagy szombat estéig - még nem derült ki, meddig maradunk kint - vajon meglesznek? A nagyobb halaknál nem lenne kétséges a dolog. Ezeknél a piciknél nem tudom, mi a matek.
Az akvárium pont ugyanúgy néz ki, mint két hete, csak magasabb háttér növényekkel. A garnélák kb fél óra alatt hordják vissza a leporszívózótt növényes talajt a homokra, így mire fotózhattam volna, már nem volt mit. Kezd elég dzsumbuj lenni, a fa megint eltűnik lassan, de mivel tetszik a dolog, hagyom még.
Holnaptól egy kicsit többet etess egész héten és hétfőn is. Hétfőn csinálj egy vízcserét, és kedden már ne etess.
Semmi bajuk nem lesz, hidd el.
 
Jövő héten keddtől vasárnapig nem leszünk itthon... Kérdés: a borarasok mennyit bírnak kaja nélkül? Ha mondjuk kedden indulás előtt, tehát reggel kapnak enni, akkor vasárnapig, vagy szombat estéig - még nem derült ki, meddig maradunk kint - vajon meglesznek? A nagyobb halaknál nem lenne kétséges a dolog. Ezeknél a piciknél nem tudom, mi a matek.
Az akvárium pont ugyanúgy néz ki, mint két hete, csak magasabb háttér növényekkel. A garnélák kb fél óra alatt hordják vissza a leporszívózótt növényes talajt a homokra, így mire fotózhattam volna, már nem volt mit. Kezd elég dzsumbuj lenni, a fa megint eltűnik lassan, de mivel tetszik a dolog, hagyom még.
Ha elutazok egy hétre Holiday haleledelt szoktam venni. 2 félét próbáltam és nem volt semmi gond: a JBL és a Tera is jó.
 
Ma volt nyírás is, és szűrő pucolás is. Sok szűrőlakóra nem számítottam, mert amikor állt 12 órát, gondolom, mindenki elpusztult benne. Igazam is lett, csak frissen telepített RC-k döntöttek barlangászás mellett. Iszonyú piszkos volt, örülök, hogy rászántam magam, mert szerintem az algaproblémáim sem függetlenek ettől (nem sok van, kis zöld pont, de akad egy minimális ecset is, ami soha nem volt korábban). A csőgörény is munkába állt, volt dolga rendesen.
A Myrio mérsékelten érzi magát jól, de legalább megpróbáltam. Elképesztő, milyen méretőre nő hátul az a Crypto hellgrün.
Leszívtam a mulmot, és az amanok által homokra hordott talajt, ahol kellett, pótolgattam - szépen el is ment az idő. Most olyan kellemesen néz ki az akva. Az ágyamban dögölve írom ezt, és innen így látszik (sötét van, minőséget nem tudok produkálni, így telóval pláne):
View attachment 92864

De itt van egy hagyományos kép is

View attachment 92865
A helyedben, hogy nyugodtan aludjak, beruháznék egy automata etetőbe. Hasonló helyzetben, hogy olcsón megússzam, vettem egy JBL 2 hétre elegendő tápkockát. Nekem nem jött be. Még szerencse, hogy az elutazás előtt kipróbáltam és láttam, hogy rá se néznek. Se a halak, se a garnélák. Pedig a garnélák mindenre rárepülnek, még a dögöt is megeszik, de ezt még meg se piszkálták. Nem is értem miből csinálják, mi lehet benne? Szappan? Mert úgy néz ki...
Végül csináltam egy DIY etetőt, ami minden nap, tíz percen át, kis adagban szórja be a kaját. Pont olyan, mintha én etetném őket. Csak az etetés közbeni buksi simogatás marad el... :giggle:
 
Utoljára módosított:
Köszi mindenkinek. Olyan ügyes vagyok hogy tegnap az esti etetés után már megint elfelejtettem visszakapcsolni a szűrőt. Szóval megint befigyelt egy olyan laza 8 órás szűrő leállás. Pont hatnapos elmenetel előtt. Úgyhogy cseréltem egy kis vizet indulás előtt, aztán ujjak csuriban és drukkolok hogy ugyanannyi hatása legyen ennek az akváriumra, mint múltkor, azaz semmi.
 
Kis metszés, kis takarítás - persze, mire fényképeztem, az amanok már csináltak egy kis kupit, ezzel nemigen tudok mit kezdeni. Beköltözött a Mordorból vagy 50 RC megint. Meg egy kis Anubias is, a levelei picit algásak, de le vannak carbozva, szerintem leesz aki letakarítsa a maradékot :)
Augusztusra terveztem új akvát indítani a Mordor helyett, de lehet, nem jön össze - még kiderül. Ez az akvárium biztos kibírja az egy hetet, most már nem félek a halaktól sem, a garnéláktól meg amúgy sem, szóval, nyugodtan hagyom itt.

20200718_223406.jpg
 
Újabb egyhetes távollét után - ami közben, mint megtudtam, befigyelt egy pár órás áramszünet is, ami az időzítőket némileg átrendezte - minden a legnagyobb rendben. Csak a szokásos amano-kupi a homokon, de majd lerendezem. Még két ilyen egyhetes etap lesz a nyáron, de most már semmilyen félelemérzet nincs bennem - bár, ha az apósom nem állítja be újra automatára az időzítőket, akkor megszívhattam volna azért az áramszünet után. Nem értem, miért, de van, amelyik utána stabil "on"-ra állítódik, és van, amelyik "off"-ra, de véletlen sem maradnak automatán....
20200726_223715.jpg
 
Újabb egyhetes távollét után - ami közben, mint megtudtam, befigyelt egy pár órás áramszünet is, ami az időzítőket némileg átrendezte - minden a legnagyobb rendben. Csak a szokásos amano-kupi a homokon, de majd lerendezem. Még két ilyen egyhetes etap lesz a nyáron, de most már semmilyen félelemérzet nincs bennem - bár, ha az apósom nem állítja be újra automatára az időzítőket, akkor megszívhattam volna azért az áramszünet után. Nem értem, miért, de van, amelyik utána stabil "on"-ra állítódik, és van, amelyik "off"-ra, de véletlen sem maradnak automatán....
View attachment 94124
Örülök, hogy már Te is nyugodtan mész eltávra, mert tényleg semmi bajuk nem lesz a vízalatti kertednek.
Amit javasolok, hogy arra az 1 hétre cseréld le mechanikusra az időkapcsolót. Ha elmegy az áram leáll ugyan, de utána automatikusan tovább ketyeg. Igaz, annyi "időeltéréssel", amennyi ideig tartott az áramszünet.
Viszont ezt a kését hazatérve le tudod olvasni, és az alapján tudod, hogy csak egy vízcserével, vagy egy szűrőpucevával kezdj neki. ;) (4-5 órás kimaradásnál én mindig szűrőpucival kezdek, utána jöhet a többi.)
 
Szegény Brigik jelentősen megfogyatkoztak itt egy év alatt. Merthogy mostanában volt egy éves az akvárium, valamikor az elmúlt hetekben. De vannak vagy 20an maximum - a csúcson voltak szerintem 60an is. Ma pont a szemem láttára ugrott ki egy az akváriumból, de őt vissza tudtam tessékelni. Hogy hova tűntek... Látványosan bajuk nem volt soha.
Emellett az oragne sakurák gyakorlatilag elfogytak. Nem tudom, hova tűntek azok is... Mert még szaporodtak is szépen. RC-ből van egy halom, akik átköltöztek.
Az amanok nagyon gyanúsak ám nekem. Dög nagyok, szerintem ha éhesek, simán rácsapnak a kisebb garnélákra.

Szerk: lehet, az egyszerűség jegyében valami endlereket telepítek majd ide... Bár, jobb szeretem ezeket az egész pici halakat.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére