• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

"Ma tuti nem akarok már a vízben nyúlkálni. De holnap még kevesebb időm és kedvem lesz, várhatóan legalábbis. Na jó, ez a zöld pont picit már idegesít. Hopp, és van pár mini ecset pamacs is ugyanott... Na, jó, elő a kaparóval. Na, ha már így felkavartad, szedd ki a noha darabokat az aljnövényzetből. Na, ha már így még jobban felkavartad, cserélj egy kis vizet is, nehogy gond legyen. Ott, azt az amanok által magasra hordott talajt is szívd le akkor már, és töltsd vissza hátra, ahova való... "

Így keveredik az ember bele akaratán kívül egy mini karbantartásba :D
Nem vagyok most elégedett. Valahogy unom már a tripartitát középen, lehet, hogy szegény pára záros határidőn belül az ingyenes növények topikba kerül. Valami érdekesebbre vágyom a helyén, vagy simán csak a fa látványára. Persze, a Rotalák gondolom tök kopaszok azon a részen, szóval mindenképp metszés és visszadugdosás idejére kell időzítenem a dolgot. A fáról egy-két Microsorumnak is mennie kell édesanyámhoz a 100asba, itt túl soknak érzem őket. Nem tetszik a stau továbbra sem, és totál összevissza nőnek hátul a stemek is - egy részük el van szerintem öregedve. De most nincs lelkierőm a teljes hátsó rész átvariálásához... Igazából, ahogy egyre többet nézelődöm a témában, leginkább újraraknám az egészet, de ahhoz most főleg nincs kapacitás. Úgyhogy, maradnak az apró reszelgetések.

20200224_204051.jpg
 
Utoljára módosított:
"Ma tuti nem akarok már a vízben nyúlkálni. De holnap még kevesebb időm és kedvem lesz, várhatóan legalábbis. Na jó, ez a zöld pont picit már idegesít. Hopp, és van pár mini ecset pamacs is ugyanott... Na, jó, elő a kaparóval. Na, ha már így felkavartad, szedd ki a noha darabokat az aljnövényzetből. Na, ha már így még jobban felkavartad, cserélj egy kis vizet is, nehogy gond legyen. Ott, azt az amanok által magasra hordott talajt is szívd le akkor már, és töltsd vissza hátra, ahova való... "

Így keveredik az ember bele akaratán kívül egy mini karbantartásba :D
Nem vagyok most elégedett. Valahogy unom már a tripartitát középen, lehet, hogy szegény pára száros határidőn belül az ingyenes növények topikba kerül. Valami érdekesebbre vágyom a helyén, vagy simán csak a fa látványára. Persze, a Rotalák gondolom tök kopaszok azon a részen, szóval mindenképp metszés és visszadugdosás idejére kell időzítenem a dolgot. A fáról egy-két Microsorumnak is mennie kell édesanyámhoz a 100asba, itt túl soknak érzem őket. Nem tetszik a stau továbbra sem, és totál összevissza nőnek hátul a stemek is - egy részük el van szerintem öregedve. De most nincs lelkierőm a teljes hátsó rész átvariálásához... Igazából, ahogy egyre többet nézelődöm a témában, leginkább újraraknám az egészet, de ahhoz most főleg nincs kapacitás. Úgyhogy, maradnak az apró reszelgetések.

View attachment 88058

Ismerős a helyzet. Ma én is ugyanígy jártam. Egy egyszerű vízcseréből nagy karbantartás lett. Kivéve a szűrőt, mert azt holnapra toltam inkább.
Egyébként egy nyírás tényleg elférne. Főleg ha a címet nézem :unsure: . Wooden? Mit is jelenthet 😅?
Egyébként még mindig nagyon szép az akvárium. Én sajnos barna alga invázióval küzdöm. Nem tudom ki fog nyerni.
 
Ismerős a helyzet. Ma én is ugyanígy jártam. Egy egyszerű vízcseréből nagy karbantartás lett. Kivéve a szűrőt, mert azt holnapra toltam inkább.
Egyébként egy nyírás tényleg elférne. Főleg ha a címet nézem :unsure: . Wooden? Mit is jelenthet 😅?
Egyébként még mindig nagyon szép az akvárium. Én sajnos barna alga invázióval küzdöm. Nem tudom ki fog nyerni.
Hát, egy hete nyírtam, nehogy már low-ban megint kelljen :D
Köszi. A barnát szépen leeszegetik az oto-k. Nekem az csak indításkor volt, és szerencsére akkor sem sok.
 
Hát, egy hete nyírtam, nehogy már low-ban megint kelljen :D
Köszi. A barnát szépen leeszegetik az oto-k. Nekem az csak indításkor volt, és szerencsére akkor sem sok.
Hát jelenleg 4 Oto van és elvileg 6 amano, de 4-nél többet még nem láttam. 160 literre. Az Oto-k olyan kövérek, hogy szerintem ki fognak durranni, de a barna alga nem fogy.
Lehet, hogy kevesen vannak? Mit gondolsz?
 
Kevesen. Nekem 80 literen volt kezdetben 6 oto és 10 amano, és pont rendet tudtak tenni. Közben volt kis kopás/átcsoportosítás az állományban. De 4 oto és 7 amano még mindig itt kavar.
 
Ezeknek a brigiknek mi bajuk lehet? Semmi egyéb tünet nincs, egyszerűen kifehérednek, és nincsenek valami nagy hangulatban. De a többieknek semmi bajuk és kívülről ide hónapok óta semmi új nem került be...

20200229_171044.jpg

20200229_171021.jpg
 
Mennyi halból mennyi ilyen sápadt, szóval az arányra vagyok kíváncsi.
Tápoztál-e ma? Fecskendővel csinálod, vagy pumpálsz?
Nehéz megmondani a létszámot, de a vásárlások alapján legyen mondjuk 50, ebből ketten érintettek összesen. Minden nap tápozom, mindig ugyanannyit. Egy nurofenes fecskendőt használok, mindig pontosan 2,5 ml macro és micro megy be, és 5ml carbo.
Enni eszegetett az egyik az etetésnél, ezt direkt figyeltem most.
 
Én nem látom borzasnak...

szerk: viszont ahogy nézem, kevesebbnek tűnik a létszám a kelleténél. Mondjuk kvázi lehetetlen őket megszámolni. Tetemet egyáltalán nem láttam, de az amanok miatt nem is fogok, ha lesz is. De valahogy, érzésre többnek kellene lennie.
De lehet, csak benézem a dolgot.
 
Utoljára módosított:
Albino brigi.:D

A viccet félre téve, én helyetted kivenném. Biztos hogy betegek, és nem lehet tudni hogy fertőző e.;)
 
Nehéz megmondani a létszámot, de a vásárlások alapján legyen mondjuk 50, ebből ketten érintettek összesen. Minden nap tápozom, mindig ugyanannyit. Egy nurofenes fecskendőt használok, mindig pontosan 2,5 ml macro és micro megy be, és 5ml carbo.
Enni eszegetett az egyik az etetésnél, ezt direkt figyeltem most.
Nem borzas @Zuzmi , inkább úgy tűnik, hogy tápozásnál ő beleúszhatott a táp-felhőbe, és az felmarta a hámréteget.
Nekem is volt ilyen esetem, igaz nagyobb hallal, de rendbejött.
Az efféle malőrt elkerülendő egy hurkapálcát használok: körkörös mozdulatokkal (mintha leves kavarnál) finoman elhessegetem a halakat/garnikat, és az üres helyre lövöm a tápot. Ja, és a lillyhez közel kavarok, mert akkor az is gyorsan feloszlatja a cuccot. Próbáld ki @Coller
 
Pont gondoltam, hátha beleúszott a Carbo-felhőbe... A kifolyóba szoktam fecskendezni, de néha az éhesebbje ott kavas ilyenkor, lehet, tényleg ez volt a baj. De akkor rendbe tud jönni, köszi szépen a segítséget :)
 
Minél nagyobb az akvárium, annál kevésbé viseli meg. De 40 liter alatt azért nagy gáz.
Ezért szoktam javasolni, hogy legyen otthon tariban egy elemmel működtethető légpumpa. ;)
Nem tudom, nem voltam itthon, kb 4 órás volt, pont, amíg máshol voltam. Eddig semmi problémát nem látok, bár, nem tudom, ennyi idő alatt mit is láthatnék... De egyelőre az összes kár annyi, hogy újra kell állítanom az időkapcsolókat is.
 
Ezt a rotalát ott a sarokban mi lelte? Elfáradt, vagy ilyesmi? Mondjuk, mostanában alapból rosszabbul néznek ki a növények, pedig semmin nem változtattam.
Zöld pont egyre gyakrabban van az üvegen. Jó darabig minimális volt, most valahogy több jön.

20200308_170307.jpg 20200308_170252.jpg

Tudomtudom, a tripartita elkanászodott... De úgyis ki akarom venni hamarosan, addig meg gondoltam, hadd nőjön.

Ugyanitt ötleteket elfogadok, a háttérbe szeretnék másfajta stem-eket (is). A lowtech korlátok még pár hónapig fennállnak. De nem örökre ;)
 
Back
Oldal tetejére