• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

Na, most látom, két hét telt el, és én, galád, csak most cserélek vizet... De nem láttam jelét annak, hogy ez bármiféle gondot okozott volna. Az a bizonyos elöl lévő buce átkerült jobbra a fára a többik közé. Bal elöl megint tereprendeznem kellett az amanok áldásos munkája miatt. Mivel tetszik, hogy az "égig" ér minden, metszés nem volt.
Bal oldalon azok a cryptok harsogóan egészségesek, de sajnos túl nagyok. Vagy tövig vágom őket, és akkor pár hétig, amíg kicsik a leveleik, pont jók lesznek, vagy valami más kell oda helyettük. Mindent kitakarnak, és beárnyékolnak.
Egyébként állatok, növények, mindenki tök egészséges, alga csak egy minimális zöld pont akad az üvegen itt-ott. Egyedül a stauk nem tetszenek, de nem értem, mi bajuk, azok alatt történetesen van tápgolyó is.

Ja, és kérdés: az aljnövényzet jelenleg sagittaria, parvula és Cuba egyveleg. Néha az az érzésem, lehetne vágni, hogy frissüljön picit, bár szeretem ezt a fajta rendezetlenséget is. De a sagittariát szokás vágni egyáltalán? Gondolom, nem kerül tőle halálos veszedelembe :)

wooden11.jpg

Ja, és @Zuzmi kálváriája közben nagy volt a szám, hogy a szűrő egy órát is állhat simán, de amikor az akváriumban épp nem ment a szűrő, a fele víz hiányzott, és közölték velem, hogy elromlott a zuhany (a kiscsajok hajmosása közben), azonnal kezdjek vele valamit, nem mondom, hogy a legtürelmesebben válaszoltam... Mert hát, ki tudja, meddig tart a nagy javítás.
Tiszta stressz ez az akvarizálás :D
 
Utoljára módosított:
Tiszta stressz ez az akvarizálás :D
Na ugye?
A stauk nekem akkor voltak a legszebbek amikor lavakovek koze dugtam. Amikor talajba ultettem sokkal lassabban nottek. Ha gyorsabban novok vettek korul elnyomtak( mint most is). Persze ez csak az en tapasztalatom, biztosan lehet ezt profibban csinalni.
Szep az aki, neha ezek a tulnott dus novenyek izgalmasabbak, meg ha a scape oda is lett.
 
Hali!
Nagyon szép eredményt értél el. Szerintem gyönyörű lett az akvárium. Pár napja én is azon gondolkodom, hogy befektessek egy co2 rendszerbe, de ez után a napló után elvetettem az ötletet 😊, egyelőre. Ahogy látom megfelelő növényeket kell választani, és egy kis odafigyelés kell.
Köszönöm szépen :)
Kiegészíteném még a türelemmel... Pont tegnap olvasgattam vissza a naplót, és hát, kellett várni pár hónapot, hogy ilyen legyen. Nyilván high-tech-ben ez gyorsabb, és nem mellékesen, a növényválasztásban sokkal nagyobb a szabadságod. Például a vörös-piros színt sokkal könyebb hozni high körülmények között, nekem ebben az akvában nem is sikerült, a másikban a reinickiivvel mérsékelten bár, de igen. Az előtéri növényeknél fogod még megérezni, hogy azoknál bizony elég kétesélyes a dolog low vonalon.
Viszont gyakorlásnak tökéletes. Nem olyan mélyvíz, mint a high, és ha megnézed - nem feltétlen követendő példa persze, csak mondom - én az égvilágon nem mértem még semmilyen vízparamétert, tehát ebbe sem feltétlen kell belemászni az elején. Nyilván ez abban a pillanatban változik, amint elkezdesz mondjuk RO vizet használni. Ez egy döntés, hogy mennyire mélyedsz bele az elejétől kezdve :)
Hajrá, a legjobb helyen vagy, itt mindenki nagyon segítőkész, ha valahol elakadnál, akármelyik utat is választod!
 
Köszönöm szépen :)
Kiegészíteném még a türelemmel... Pont tegnap olvasgattam vissza a naplót, és hát, kellett várni pár hónapot, hogy ilyen legyen. Nyilván high-tech-ben ez gyorsabb, és nem mellékesen, a növényválasztásban sokkal nagyobb a szabadságod. Például a vörös-piros színt sokkal könyebb hozni high körülmények között, nekem ebben az akvában nem is sikerült, a másikban a reinickiivvel mérsékelten bár, de igen. Az előtéri növényeknél fogod még megérezni, hogy azoknál bizony elég kétesélyes a dolog low vonalon.
Viszont gyakorlásnak tökéletes. Nem olyan mélyvíz, mint a high, és ha megnézed - nem feltétlen követendő példa persze, csak mondom - én az égvilágon nem mértem még semmilyen vízparamétert, tehát ebbe sem feltétlen kell belemászni az elején. Nyilván ez abban a pillanatban változik, amint elkezdesz mondjuk RO vizet használni. Ez egy döntés, hogy mennyire mélyedsz bele az elejétől kezdve :)
Hajrá, a legjobb helyen vagy, itt mindenki nagyon segítőkész, ha valahol elakadnál, akármelyik utat is választod!
Hát igen... A türelem az mindennek az alapja. Az amiből nekem kevés van, de majd megerőltetem magam 😂. Egyébként azért nem is tervezek high irányba menni, mert elég változó, hogy mennyit tudok vele foglalkozni, így nem baj ha a rendszer kicsit magára hagyva is életképes. Egyébként szerintem az akváriumod, mivel volt egy scape koncepció része is, amíg be nem nőtték a növények, addig az volt a szép. Nekem most is és a legelején lévő állapotok is tetszettek.
 
Hát igen... A türelem az mindennek az alapja. Az amiből nekem kevés van, de majd megerőltetem magam 😂. Egyébként azért nem is tervezek high irányba menni, mert elég változó, hogy mennyit tudok vele foglalkozni, így nem baj ha a rendszer kicsit magára hagyva is életképes. Egyébként szerintem az akváriumod, mivel volt egy scape koncepció része is, amíg be nem nőtték a növények, addig az volt a szép. Nekem most is és a legelején lévő állapotok is tetszettek.
Koncepciónak nem nevezném, hogy bele van dobva egy fa, de azért köszi :D
Én dzsungel párti vagyok. Egyébként most több benne a koncepció, mint korábban, csak nem feltétlen látszik, max metszések után. Bár, nekem a legelején lévő állapot a mostani tükrében egész egyszerűen kopár. Az első GA-s látogatásom óta a dzsungel volt a cél. Most kezdem elérni :)
 
Ez így nem igaz, mert amíg nem volt gázom, addig egy jó lámpával is bizony lángra lobbantak a piros gazok. ;)
Az ARM él nálam is, a Ludwigiával kudarcot vallottam, dacára minden próbálkozásnak tápgolyóval és hasonlókkal. De az igazi vágyam az a Hra lenne, csak oda már tényleg kell a sok fény plusz gáz kombó...
 
Az ARM él nálam is, a Ludwigiával kudarcot vallottam, dacára minden próbálkozásnak tápgolyóval és hasonlókkal. De az igazi vágyam az a Hra lenne, csak oda már tényleg kell a sok fény plusz gáz kombó...
Félreértesz, mert low-ban értem el. Egyszer úgy takarítottam, hogy sikerült bekapcsolni az Ody quad másik 2 csövét.
Semmi növényes LED, se CO2.
 
Félreértesz, mert low-ban értem el. Egyszer úgy takarítottam, hogy sikerült bekapcsolni az Ody quad másik 2 csövét.
Semmi növényes LED, se CO2.
Úgy emlékeztem, hogy a ludwigiát lobbantottad lángra, de arra emlékeztem, hogy lowban :) A hra-ra írtam hogy oda több kell. Vagy neked az is sikerült így?
 
Úgy emlékeztem, hogy a ludwigiát lobbantottad lángra, de arra emlékeztem, hogy lowban :) A hra-ra írtam hogy oda több kell. Vagy neked az is sikerült így?
Az is elpirult. :giggle:
Jó az öreg Ody quad, majd újra hadrendbe fogom állítani. Csak kell vegyek egy kétpólusú időzítőt, mert az őrületbe kerget a pilács az éjszakai villogásával. 🤬
 
Cső és szűrő pucolás, "Szabaditsátok ki garnélát" akció és lájtos vízcsere pipa. A szűrő pucolás miatt nem sokat cseréltem most. Olyan flow van hogy csak úgy csobog... És kb 10-20 garnéla került ki a fénybe ismét. Nem volt olyan vészes, mint múltkor.
Jövő héten metszés, most már nem volt erre idő és energia. Addigra nagyjából mindent vágni kell, de legalább szép hosszú növényeket tudok majd visszadugdosni. Addig dzsungelharc :D

20200202_205703.jpg
 
Megszaladt az olló, de kellett már. A "gyepet" is próbáltam kicsit rendbe szedni. A mohákat és a Cryptokat is - ez utóbbiakat még lehetne vágni akár tovább is. De ma már bele nem nyúlok... Egyedül a stau állomány gyatra, de az nagyon.
A levágott cucc szebbik részét vissza is dugdostam.

20200209_141942.jpg

20200209_165404.jpg
 
Ha a pipára szivacsot húznál vagy fémhálósra cserélnéd, nem jutnának garnélák a szűrőbe és akkora csobogó flow sem lenne.;)
En egy szelet nagylyuku szivacsot tomtem bele anno. Az bevalt, csak gyakran kellett tisztitani. Mondjuk annyibol allt, hogy fej levesz, szivacs ellotybol. Visszadug. Ki sem vettem az akibol.
 
En egy szelet nagylyuku szivacsot tomtem bele anno. Az bevalt, csak gyakran kellett tisztitani. Mondjuk annyibol allt, hogy fej levesz, szivacs ellotybol. Visszadug. Ki sem vettem az akibol.
Ez a szivacs ötlet tetszik. Bár engem nem zavar a flow, sőt, esélyes, hogy az (vagyis hát, a max teljesítményen ketyegő szűrő) ment meg sokmindentől. Azért is nem fordítottam külön gondot erre, mert folyton le akarom cserélni, csak a fontossági listán nincs előkelő helyen a zöld csúnyaság kukázása.
Egyébként a garnélák szeretik a szűrő-lakot, tök egészséges példányokat szoktam kiszedni :D Mondjuk legutóbb relatíve kevesen voltak.
 
A nyírás óta olyan kuszán nőnek a növények. Megfigyeltem, valamiért minden második nyírás után összevisszaság van.
Lett egy Buce bimbó - a Mordorban sajnos egyszercsak eltűnt, virágozni nem láttam. Remélem, itt több szerencsém lesz

20200216_201120.jpg

Orange sakura kismama - sajnos pocsék telós képeket tudok csak pattintani, ő pedig nem akart előnyösebb helyen pózolni

20200216_201424.jpg

A brigiket majdnem lehetetlen ilyen eszközzel rendesen lencsevégre kapni, ez úgyahogy sikerült. Csapvíz dacára nem rossz a szín

20200216_201754.jpg

Minimális zöld pont akad az üvegen, és az előtér olyan, mint egy gyomos kert, de más gond nincs :)
 
Ezt csak úgy ideteszem, ők az anyámnál lévő 100as akvárium legöregebb lakói. Minden hardscape feldúlói :D De ezzel a félig sziklás elrendezéssel kiszúrtam velük. Az akváriumnak kell vagy egy év, hogy növényesre dúsuljon, energiát nem teszek bele, fontosabb hogy szép legyen minimál belenyúlással. De ez a két hal már legalább nyolc éve itt deszkázik :) Meddig élnek ezek?

20200221_175541.jpg

20200221_175306.jpg
 
Back
Oldal tetejére