• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

Hát, ha tizes csapatokban hordja haza őket, akkor még jó párszor.;)

Igen, és ez nem is baj, így legalább hasznosan élem ki a folyamatos vásárlási kényszeremet a GA-ban :)
Bár, a Mordor-os szűrő takarításán okulva lehet, hogy inkább valami garnélavédő izét kellett volna vennem a szűrők szívó ágára... :unsure::D
 
Ma is beköltözött 23 újonc... Nem pont úgy, ahogy terveztem, mert picit túl nagy lyukat vágtam a víz lassú cserélődéséhez (elfelejtettem leinformálni, milyen vízben voltak, gondoltam, jobb a biztonság), de ezek a kis szemfülesek kiúsztak rajta... Remélem, cirka fél óra szoktatás elég volt nekik.
Mondjuk most jókedvűnek tűnnek :D
 
Utoljára módosított:
Nem tudom, mi oka lehet, hogy minden növény remekül van, de a Ludwigia super red gyakorlatilag haldoklik? Miben, miből kell neki más, mint a többieknek? Gyakorlatilag menthetetlen. Köv. metszésnél búcsút intek neki.
Lehet, hog az ő szenvedése okozza a surface skimet? Mert ugye azt mondják, hogy az növény gondra utal, de minden más kicsattan az egészségtől...

20191022_215407.jpg
 
Nem tudom, mi oka lehet, hogy minden növény remekül van, de a Ludwigia super red gyakorlatilag haldoklik? Miben, miből kell neki más, mint a többieknek? Gyakorlatilag menthetetlen. Köv. metszésnél búcsút intek neki.
Lehet, hog az ő szenvedése okozza a surface skimet? Mert ugye azt mondják, hogy az növény gondra utal, de minden más kicsattan az egészségtől...

View attachment 82420
Eleinte hasonló cipőben jártam, de amióta rendszeresen toppolom, és időnként táptabit nyomok a gyökerekhez nem nyafog.
 
Eleinte hasonló cipőben jártam, de amióta rendszeresen toppolom, és időnként táptabit nyomok a gyökerekhez nem nyafog.
Toppolás itt is van, a táptabi, most az lehet az ok, mert az átrendezéskor ezek ismeretlen helyekre sodródtak.... Ezzel talán futok még egy kört, bár, így is újat kell vennem majd (vagy valami más pirosast, csak nem reinickiit, mert azt úgyis lezabálják az amanok).

Bájdövéj, elképesztő, hogy ezek az amanok mennyire imádják a tubifexet.... Fagyasztottat adok heti 2-3 alkalommal a mára egész szép kis csapattá bővült borarasoknak (amik között nem csak brigi van, hanem felfedeztem néhány Boraras merah-ot is), de a lehulló darabokra, mint a cápák, úgy rabolnak rá ezek a nagy culák (baromira megnőttek).
Hát, ebben az akiban nincs bomló ételmaradék, az tuti.
 
Toppolás itt is van, a táptabi, most az lehet az ok, mert az átrendezéskor ezek ismeretlen helyekre sodródtak.... Ezzel talán futok még egy kört, bár, így is újat kell vennem majd (vagy valami más pirosast, csak nem reinickiit, mert azt úgyis lezabálják az amanok).

Bájdövéj, elképesztő, hogy ezek az amanok mennyire imádják a tubifexet.... Fagyasztottat adok heti 2-3 alkalommal a mára egész szép kis csapattá bővült borarasoknak (amik között nem csak brigi van, hanem felfedeztem néhány Boraras merah-ot is), de a lehulló darabokra, mint a cápák, úgy rabolnak rá ezek a nagy culák (baromira megnőttek).
Hát, ebben az akiban nincs bomló ételmaradék, az tuti.
Tök mindegy, mit dobsz be, a-manók mindenre rávetik magukat. Nálam előbb "szaladtak" el a vörös- vagy feketeszunyival, semhogy a cory pigik odaértek volna. 😂
 
Na hát, a mai vízcsere után etetés volt, kikapcsolt szűrővel. Aztán szépen leléptem itthonról olyan másfél órára, simán kiapcsolva felejtettem a szűrőt... Remélem, nem pukkant meg az összes szűróbaci. De ennyit talán kibírnak. Szugerálom, hogy így legyen.
Különben is, ha a szűróben meg is makkantak a bacik, az akvárium vize egy szép, beállt víz, nem hiszem, hogy itt a világvége....
 
Lassan ismét nyírás lesz. Viszont ott a jobb alsó sarokban... Ott egy hamisítatlan lowtech Cuba gyep alakul! Lassan az lesz, hogy a Sagittaria zavaró lesz, és végül az eredeti terv szerint cuba és parvula keverék marad itt (ez utóbbiból is meg-megmaradt néhány csomó, és az stabilan tartja is magát), a Saguittariát meg kigyomlálom... Megy ez, csak iszonyú lassan :)
A mohákat is lassan regulázni kell majd, de úgyis kell belőle ha a másik akváriumot bontom és megcsinálom, amit tervezek... Lassan kell egy növény nevelő akvárium, ami más célt nem szolgál :)

wooden8.jpg
 
A hydrocotyle tripartita-val vigyázzál, tartsd szem előtt. Hetente figyeld hogy merre terjeszkedik. Ha ezt a látványt akarod tartani , akkor a új hajtásokat vágd vissza, mert rövid időn belül, ha jók a körülmények , és ahogy látom ez megvan,mindent be fog borítani.

Nálam emers formában is, úgy nevezet wabiban is, ami állandó le van fedve, már a tető réseken is kibujt.

Számomra, ez olyan mint egy gyom.

OFF vége.
 
A hydrocotyle tripartita-val vigyázzál, tartsd szem előtt. Hetente figyeld hogy merre terjeszkedik. Ha ezt a látványt akarod tartani , akkor a új hajtásokat vágd vissza, mert rövid időn belül, ha jók a körülmények , és ahogy látom ez megvan,mindent be fog borítani.

Nálam emers formában is, úgy nevezet wabiban is, ami állandó le van fedve, már a tető réseken is kibujt.

Számomra, ez olyan mint egy gyom.

OFF vége.
Minden nyírás alkalmával időt fordítok erre, mert látom, mire képes... Viszont nagyon szeretem ezt a növényt. Már több nyíráson túl van, és jövő héten is adok neki az ollóval, mert legutóbb a rotalákat is teljesen átszőtte...
 
Lassan ismét nyírás lesz. Viszont ott a jobb alsó sarokban... Ott egy hamisítatlan lowtech Cuba gyep alakul! Lassan az lesz, hogy a Sagittaria zavaró lesz, és végül az eredeti terv szerint cuba és parvula keverék marad itt (ez utóbbiból is meg-megmaradt néhány csomó, és az stabilan tartja is magát), a Saguittariát meg kigyomlálom... Megy ez, csak iszonyú lassan :)
A mohákat is lassan regulázni kell majd, de úgyis kell belőle ha a másik akváriumot bontom és megcsinálom, amit tervezek... Lassan kell egy növény nevelő akvárium, ami más célt nem szolgál :)

View attachment 83231
Jaaaaaaj! Hát semmit sem tanultál a Josh Sim workshopon: egy akva nem elég növénynevelésre. :p
 
Back
Oldal tetejére