• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

Nah, pont utamba esett egy kőturkáló (értsd: csak 10km kitérő kellett hozzá :D ), megvan a remélem, elegendő mennyiségű lávakő. Még édesanyám elfekvő akváriumába is sikerült megkövesedett nádat szerezni, úgyhogy boldogság van. Hétvégén szerintem fejest is ugrom a hátsó szint emelésébe 🤘
 
Ejj, ezek a vasfák nem akarnak a víz alat maradni, kedd óta áznak.... Van vmi módszer, ami ezt a folyamatot meggyorsítja? Kb ez az utolsó nyugis hétvégém, amikor ilyen scape robbantást tudok eszközölni, utána nem látom még, mikor tudom megoldani, de ha ennyire felúszkálnak a fák, akkor nem fogok küzdeni vele. Ragasztgathatnám a kövekhez, de olyan kis helyen kell bűvészkedni majd, hogy a lelki nyugalmam érdekében inkább megvárom, hogy minél kevesebb probléma merülhessen fel :)

Lassan vágni kell a Rotalákat, de a könnyebb visszaültethetőség érdekében hagyom még egy picit elfutni a víz felszínén.
 
Vágás/karbantartás előtti before kép. Úgy döntöttem, fákkal, vagy azok nélkül, de holnap belevágok az emelésbe. Kövem végül is van, a fák csak dizájnelemek lesznek.
A pinnatifida gyakorlatilag kipusztult, nem tudom, miért. És megint találtam elhullott narancs sakurát.... Olyan lehet, hogy azokon a helyeken, ahol a flow nem az igazi, ott így megreked az ammónia, és abba pusztulnak bele? Gyanítom, hogy a fa alatt, a jobb oldalon lehet egy ilyen "holt tér" ahol semmiféle vízmozgás nincsen. Lehet, hogy a kifolyót előre kellene húzni....
A tripartitával gyárilag jött - ha jól nézem - HM, a másik akváriumban szoktam azt elültetni. Itt, ha sikerül az étrendezés, drasztikusabban hozzá fogok nyúlni a tripartitához, hogy ne az legyen az uralkodó növény, vagy legalábbis, ennyire ne. Így talán nem is lesz annyira árnyékos az alja az akváriumnak a bal oldalon.

Íme a beteg pinnatifida: kevés fény? Eléggé árnyékba került, de eddig nem zavarta. Semmin nem változtattam.

pinnatifida.jpg

És a teljes kép, holnap - remélem - egy sokkal rendezettebb, és hátul tömöttebb benyomást fog kelteni:

wooden1.jpg
 
Hát, ez a mai re-scape, vagy nem is tudom, minek nevezzem.... Ez egy elhibázott történet lett a végére, pontosabban, egy csomó dolgot rosszul csináltam, ás a tetejébe, nem nyertem semmit... Sorolom:
- a lávakő ebben a méretben nem alkalmas erre a feladatra, amire kiterveltem - lehetett volna vennem 10 kilós zsákban kisebb zúzalékot, azt kellett volna használni. Baromi néhéz volt a kis térben legózni, és persze a talaj is összevissza kitöltötte a hézagokat
- gondolhattam volna rá, hogy hiába emelem magasabbra a talajszintet, ebben a formában EGYÁLTALÁN NEM LESZ TÖBB HELYEM ÜLTETNI, ergo a stem-ek visszadugdosása hasonló szívás lesz, mint eddig. Abban a hitben ringattam magam, hogy jobban hozzájuk férek majd, de nem
- tudhattam volna, hogy a legapróbb résen is elkezd folyni a talaj, és mivel a böszme lávakövek és a fák SEM hermetikusan zárnak, így ez bizony meg is történt. Ez esztétikailag nem volt ugyan zavaró, sőt, jól is néz ki itt-ott, ugyanakkor ültetéskor végtelen mennyiségű talaj távozik onnan, ahonnan nem kellene....

Na és akkor a képes dokumentáció...

Reménnyel telve, még átláthatóan, de már stem-ek nélkül
1.jpg

Ezt a részt akartam picit megemelni, gatyába rázni, ez az akva hátsó része oldalról nézve

2.jpg

Lelkesen pakolászva, de már szembesülve a böszme kövek hátrányaival. Talaj már leszívva hátulról.

3.jpg

Itt kezdődött a reménytelennek látszó szakasz - a talaj visszatöltése, óvatosan (hiába). Szegény lakók....

4.jpg

Folytatás...

5.jpg

Majdnem tele, de még hátul üresen - vártam, hogy tisztuljon, nem akartam, és nem is tudtam volna vakon ültetni

6.jpg

Ültetés után, egy idegösszeroppanáson, és lábon kihordott infarktuson túl (mert ugyanúgy feljöttek a növények, és ugyanolyan szívás volt ültetni, a talaj 3-4 cm-t lejjebb ment, miközben babráltam vele, végül dróttal kötöztem össze a növények szárait, és úgy próbáltam valahogy lent tartani őket, miközben károgtam, hogy kiöntöm az egészet a geronimóba (megkímélem az automata cenzort....)

7.jpg

Tisztulás, és egy nyugtatónak szánt 10 km-es fizikailag durvább, de idegileg levezető bringázás után

8.jpg

A ronda ződ kifolyó marad elöl, mert nem élem túl, ha ezek után hátul kitép egy szál növényt is a flow. Azért bánt a dolog, mert a 6 oto-ból (akik 100%-os túlélési rátát hoztak a vásárlástól nézve) csak 4-et látok, a brigiket nem is merem megszámolni, szóval, lehet, hogy voltak áldozatok is. Vízcseréket picit sűrűsítem, mert - szándékom ellenére - kellett (és még fog is kelleni) friss talajt is használnom. Nem sokat, de nem akarok bajt. A kámforként eltűnő talaj helyére kitaláltam, hogy a 16os csővel és egy tölcsérrel fogok még célzottan pluszt juttatni, ha lesz rá lelkierőm. És van még egy kisebb kupac fa, amit bele tudok tenni, a hibák korrigálására, ha megszívták magukat. Azokkal egész rendben lesz majd ez. És kell még Buce és Anubias is, kiváltképp, ha belekerülnek a plusz fák. Ezzel egyidejűleg üveg ki-és befolyók.... Mert nem bírom már ezeket a zöldeket nézni.

That's all, folks.
 
Kitisztult szépen. Most már látom benne a lehetőségeket. Sok új zegzug vár arra, hogy kiteljesedhessen. A maradék fákkal és vagy 20 tő növénnyel szép lesz ez :D

A garnélák és otok kaptak egy pálcát a tegnapi stressz után, kiengesztelésül. A brigik, amennyire meg tudom számolni őket, megvannak. Oto-ból csak négyet láttam egyszerre eddig.... Remélem, csak bujkálás van.

20190902_194059.jpg
 
El és virul mindenki, egyszere 6 oto-t osem látok, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennének meg. 4 tuti van. Ma vettem pár tő növényt, 1 doboz Sagittaria, és 2 doboz MC került be, plusz visszaültettem az elszabadult stem-eket, és most először, kipucoltam a szűrőt is, ami az indítás óta nem történt meg, de a múlt heti ribillió után gondoltam, nem fog ártani. Nincsenek rá szavak, mi jött ki belőle. És egy élő sakura is visszakerült innen a többiek közé :D
Még mindig van pár betöltendő lyuk a scape-ben, de így apránként be fog telni ez. A magasság miatt az előtéri növények sajnos nem sietnek a növekedéssel, úgyhogy lehet, még lesz egy kör a Sagittariaval és egy doboz Stau-val. De előbb megnézem, hogy viselkednek az új növények.

A fránya vasfák továbbra is felúsznak, amiket még nem tettem bele, így egyelőre fával nem bővül a terep. De legalább kiáznak, és nem fogják színezni a vizet.

wooden2.jpg

A bal oldalon brutál magas így a talaj, ott még rendezgetnem kell a dolgokat, mert funkciója nincsen, hogy ilyen vastag...
 
Itt nem sok extra van, bal alulra bekerült egy kis fa, próbáltam úgy betenni, hogy illeszkedjen a központi fa irányához és alakjához. Elé bekerültek a túlélő marsileák, azokat még dúsítani fogom. Ha a fa mögött tovább dúsul a hellgrün, az is pofás lesz. Az MC-k itt-ott picit olvadtak, de nem vészes egyelőre. Az egyik ma reggel feljött, nem eléggé ragasztottam hozzá a fához, ezt visszatettem.
Nem találom a petés nőstényt. Lehet, csak nem jött elő, vagy már elengedte volna őket? Ki tudja...
A háttérrel nem vagyok kibélkülve. Remélem, a következő metszés és visszadugdosás után - ami, ha jól nézem, jövő héten esedékes is lesz - már tetszetősebb lesz.
Vagy ideges leszek, és gyorsan felnövesztem hátul plafonig a tripartitát (amiben ki tudja, honnan, de nőnek kifele a HM-ek), és kész :D

wooden3.jpg
 
Édes Istenem, csak egyszer élném már meg, hogy a tripartitám háttérnövényként “gyorsan” felnőne a plafonig!
Ebben még a blyxánál is gyengébb vagyok.😭
A bucéid is nagyon szépen nőnek, a microsorum pedig hamarosan mindent kitakar!
 
Back
Oldal tetejére