• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

Coller

Mágus
Sziasztok,

Bár a konkrét megvalósításig elméletileg még vissza van pár hét, többetek javaslatára elkezdem naplózni már az előkészületeket is. Előzményeket ld a bemutatkozós topikban.
Ami adott a projekthez jelenleg:
60x30x30cm-es, 54 literes akvárium
Hozzá tartozó, tetőbe épített, növényes viszonylatban nem sokat érő világítás (6W-os led). Ez az indításra jó eséllyel cserélve lesz egy Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpára. Tető ugrik persze. Vagy ez a fény már erre a vízre low-ban túl sok?
Hozzá tartozó belső szűrő - indításra cserélve lesz egy EHEIM 2126-osra, de ezt még nyomozom, hogy jó lesz-e, bár sztem ezen a szinten rendben van. Szűróanyagról majd később tudok nyilatkozni, ha ez a projekt megvalósult
Talaj: még nem tudom, ezt a témát (is) még kutatnom kell, egyelőre a "valami táptalajra valami növényes talaj" állapotban vagyok. A jelenlegi kavics ugrik, pontosabban, ha valahol magasabbra emelem a talajt, ott mehet szerintem alulra.
Dekor: GA-ból válogatott vasfák alapvetően. Még nem tiszta, hogy kövek lesznek-e, és ha igen, milyen elrendezésben.
Napi 2ml Carbo, és jelenleg napi 5ml Easy Life Profito megy - kísérleti adag, eddig beválik.
Heti egy 50%-os vízcsere, mulm leszívással egybekötve. Amint ezt kitoltam hosszabb időre, jött a hal-halál :(

Növények még tervezés alatt. Szeretnék valami egyszerűbb pázsitot, ami elbírja, hogy CO2 csak folyékony formában pötyög majd - bár, ahogy magamat ismerem, nem kizárt, hogy a kezdésre végül pattintok valahonnan egy valami alap CO2 cuccot, csak mivel nyakunkon a nyár, 4 gyerek táboroztatásával, így esélyesen máshova kell majd a pénz. Na de, ha marad, akkor.... ;)
Emellett a jelenlegi konfigban is nevelem derekasan a növényeket, a lehetőségekhez mérten jó eredménnyel. Ezeket át akarom majd menteni az újba (ld a képen).
Az alant látható fára teszek majd Bucét, valamilyen mohát, Anubiast - olyan jó kis mélyedések vannak benne, hogy szinte kérik magukba a növényeket :). Gyepnek nem tudom hogy CO2 nélkül érdemes-e nekilátni pl. a parvulának, vagy mást kell válasszak - nézem a hozzászólásokat a GA oldalán, és egy csomó növénynél írják hogy Low-ban is működik, szóval, várom a tapasztalatokat és javaslatokat ezzel kapcsolatosan (is).
A háttérbe a meglévő növényeim lennének főként, a középterben dettó.
Halak: a jelenlegi állományt perpill nem tudom hova pakolni, így maradnak ők, ez jelenleg 3 oto (egy eltűnt, 4-el indultam), egy xifó és egy platti pár, egy betta pár, és 4 szumi - na, őket szívesen átadnám annak, aki ellenállhatatlan vágyat érez kekeckedő díszmárnák tartásához. Többen voltak, de a kezdeti bénázásnak áldozatul estek páran. Hogy miért ezek? Nos, ha gyerekekkel mész halat venni, nehezen fogadják el, hogy ez márpedig a te akváriumod, így mindenkinek van egy hala :D Az elevenszülők egyelőre nem elevenszülnek, a betta hímem pedig nagyon szépen viselkedik mindenkivel, ha a kuckóját nem háborgatják a többiek. Az otok pedig szorgalmasan dolgoznak :) A következő akváriumban már despota leszek a halakat tekintve, az lesz, amit én akarok és kész 🆒

Mutatok egy kis evolúciós képsorozatot a kezdetektől mostanáig, bár ez a bontásra ítélt elrendezés, és hát, nincs mire büszkének lenni növényes szempontból :D Bár azért a Carbo és a Profito hatása erősen látszik a harmadik képen. Január végén kaptam az akváriumot, tehát amit benne láttok az első képen, az adott volt.

evolucio.jpg

Itt pedig egy másik, alapterületét tekintve közel ugyanolyan, csak picit magasabb akvárium, amiben a vasfák elrendezésén kísérletezem. A GA-ban is rakosgattam már ezeket, ott azt hittem, meg is van a szent grál, kitaláltam, mi hogyan lesz, aztán idehaza fordítottam egyet a nagy fán, és bámmm! Az eredeti ötlet ment a levesbe. Most kb. itt tartok a tervezéssel, a fákat áztatom, mert a picik még felúsznak. Mutatom az eredeti tervet, aztán a mostani áztatást, ami közelebb áll már (szerintem) a várató végeredményhez. A kő csak nehezéknek van ott a sarokban.

GAhardscape.jpg

hardscape.jpg

A bal hátsó sarokban azzal a lapos fával megtámasztok egy magasabb dombot a tervek szerint. Van még egy halom kisebb vasfa, ezeket vagy elhelyezem, vagy nem, még kiderül.
Ez az akvárium lesz egyébként a második kör, de mivel ez újabb lóvé, így egyelőre áztatóhelyként, és a telepítés során ideiglenes otthonként funkcionál egyelőre. Ebbe majd egy ilyen "hegységes" köves elrendezést képzeltem, mert a hosszához képest elég magas, 45cm-es. De ez addig még ezerszer módosulhat. A kísérletezés idejére természetesen csak akkora benne a vízoszlop, mint amekkora az 54 literesben lesz. Ja, nem ereszt az akvárium, hanem a fáskamra teteje ázik be, ahol ez az akva van, és az csepegett a fára :)

Egyelőre ennyi, ha van észrevétel az eddigiekben bármihez, ne fogjátok vissza magatokat :)
 
Utoljára módosított:
Ja, már nem tudom szerkeszteni az előzőt, de a gömbmoha az kuka, pontosabban megy egy másik akváriumba, ide sehogyan sem fog illeni, csak a párom nagyon szeretett volna belőle. De már szerencsére ő is látja, hogy nem illik bele a képbe, különben nehezebb dolgom lenne :D
 
Egyfolytában olvasok. A család eddig jól tűri, hogy a szabadidőm jelentős részét itt élem :D Jó pap holtig tanul, én meg nagyon az elején vagyok.... De a tervek, pontosabban a terv homályosabb részei kezdenek tisztulni.
A szűrő, amit írtam fentebb, 650l/órát tud. Mivel az aki bruttó 54 liter, mire talaj és fa kerül bele, ez lesz vagy 40, tehát több, mint 10X-es forgatás lesz, ami szerintem elégséges, akár low-ban indulok, akár nem.
Talajnak ADA Power Sand S kerülne alulra, rá pedig ADA Aqua soil Amazonia. Gondolkodtam olcsóbb verzión, de valahogy az ösztönöm (egyeben nincs egyelőre) azt súgja, ne ezen spóroljak. Mondjuk, nemigen tudok spórolni semmin sem :D
CO2 - no, ez egy nagy kérdés. Alapvetően low-ban gondolkodtam, de ha rátolom a fényt, alulra az Amazoniát, akkor CO2 nélkül már nagyon pengeélen táncolok - vagy rosszul gondolom? Most vagy az van, hogy tanulás gyanánt beruházok egy Tropica System Nano Set 95g CO2 szettre, vagy ha egy haveromtól jó áron tudom megszerezni a mágnesszelepes reduktorát, akkor esetleg belefér egy nagynyomású is, bár még szívom a fogam egy picit.....

Szóval, a legalapvetőbb kérdés hátra van még. Induljak-e low-ban, aztán fejlesszek rajta, ahogy telik az idő, vagy rögtön fejest ugorjak a CO2-be?

A fáim szépen áznak közben. Párat betettem a mostani akiba is, ami egyébként a kezdéshez képest most nagyon szépen kezd festeni a maga szintjén.

Akinek bármi észrevétele van, ne tartsa magában :)
 
Egyfolytában olvasok. A család eddig jól tűri, hogy a szabadidőm jelentős részét itt élem :D Jó pap holtig tanul, én meg nagyon az elején vagyok.... De a tervek, pontosabban a terv homályosabb részei kezdenek tisztulni.
A szűrő, amit írtam fentebb, 650l/órát tud. Mivel az aki bruttó 54 liter, mire talaj és fa kerül bele, ez lesz vagy 40, tehát több, mint 10X-es forgatás lesz, ami szerintem elégséges, akár low-ban indulok, akár nem.
Talajnak ADA Power Sand S kerülne alulra, rá pedig ADA Aqua soil Amazonia. Gondolkodtam olcsóbb verzión, de valahogy az ösztönöm (egyeben nincs egyelőre) azt súgja, ne ezen spóroljak. Mondjuk, nemigen tudok spórolni semmin sem :D
CO2 - no, ez egy nagy kérdés. Alapvetően low-ban gondolkodtam, de ha rátolom a fényt, alulra az Amazoniát, akkor CO2 nélkül már nagyon pengeélen táncolok - vagy rosszul gondolom? Most vagy az van, hogy tanulás gyanánt beruházok egy Tropica System Nano Set 95g CO2 szettre, vagy ha egy haveromtól jó áron tudom megszerezni a mágnesszelepes reduktorát, akkor esetleg belefér egy nagynyomású is, bár még szívom a fogam egy picit.....

Szóval, a legalapvetőbb kérdés hátra van még. Induljak-e low-ban, aztán fejlesszek rajta, ahogy telik az idő, vagy rögtön fejest ugorjak a CO2-be?

A fáim szépen áznak közben. Párat betettem a mostani akiba is, ami egyébként a kezdéshez képest most nagyon szépen kezd festeni a maga szintjén.

Akinek bármi észrevétele van, ne tartsa magában :)
Szia! Szuresben nem baj, ha vannak tartalekok, ha erosnek bizonyul a flow, lehet rajta fojtani, vagy befolyokkal is varialhatsz, lily, poppy... Low-ban is indilhatsz a 2x24watt pilaccsal, max emelsz egy kicsit rajta, vagy a csoveken kitakarsz reszeket. Co2-ben ha gondolgoddz, itt a forumon hirdetnek egy 1kg koruli palackot reduktorral, beepitett magnesszeleppel 15penzert. Kicsit tovabb tartana, mint a 95g..
 
Szia!

Először is üdv itt köztünk!
A sok olvasással a legjobbat teszed amit csak lehet. Ez a hobbi akkor tud igazán drága lenni, ha az ember kapkod és téves, vagy fél információkkal ugrik bele a vásárlásokba.
Ez vonatkozik a CO2 rendszerekre is! Azt tudjuk javasolni, hogy indulj el low vonalon. Így is gyönyörű dolgokat lehet összehozni és rengeteg gyakorlati tapasztalatot szerezni.
A talaj, szűrés, világítás már megvan és alkalmas a tovább lépésre. Inkább gyakorolj a meglévő eszközeiddel és ha eljön az idő, akkor egy tölthető palackos rendszert szerezz be.

Sok sikert és kitartást kívánunk!

Niki, Atti
 
Utoljára módosított:
Azt tudjuk javasolni, hogy indulj el low vonalon.

Csak az a nagy kérdés, hogy 54 liter egy Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpával, meddig fog működni low vonalon. Megmondom: míg ki nem vágja az egészet az ablakon. CO2 nélkül, én azt javaslom, hogy ne vág bele, vagy tedd vissza 6w led lámpát, és akkor tényleg tudsz alacsony igényű növényekkel összehozni egy szép low akváriumot.
 
Szia! Szuresben nem baj, ha vannak tartalekok, ha erosnek bizonyul a flow, lehet rajta fojtani, vagy befolyokkal is varialhatsz, lily, poppy... Low-ban is indilhatsz a 2x24watt pilaccsal, max emelsz egy kicsit rajta, vagy a csoveken kitakarsz reszeket. Co2-ben ha gondolgoddz, itt a forumon hirdetnek egy 1kg koruli palackot reduktorral, beepitett magnesszeleppel 15penzert. Kicsit tovabb tartana, mint a 95g..
Köszi, minden lehetőséget meg fogok vizsgálni.
 
Szia!

Először is üdv itt köztünk!
A sok olvasással a legjobbat teszed amit csak lehet. Ez a hobbi akkor tud igazán drága lenni, ha az ember kapkod és téves, vagy fél információkkal ugrik bele a vásárlásokba.
Ez vonatkozik a CO2 rendszerekre is! Azt tudjuk javasolni, hogy indulj el low vonalon. Így is gyönyörű dolgokat lehet összehozni és rengeteg gyakorlati tapasztalatot szerezni.
A talaj, szűrés, világítás már megvan és alkalmas a tovább lépésre. Inkább gyakorolj a meglévő eszközeiddel és ha eljön az idő, akkor egy tölthető palackos rendszert szerezz be.

Sok sikert és kitartást kívánunk!

Niki, Atti
Köszönöm szépen, valóban, ez az egyik eshetőség. Az a nagy kérdés, mikor jön el az idő - a türelmetlenségemet még meg kell zaboláznom. A kitartással nem lesz baj, általában amibe belekezdek, azt nem nyugszom, míg rendesen el nem végzem, ki nem tanulom :)
 
Csak az a nagy kérdés, hogy 54 liter egy Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpával, meddig fog működni low vonalon. Megmondom: míg ki nem vágja az egészet az ablakon. CO2 nélkül, én azt javaslom, hogy ne vág bele, vagy tedd vissza 6w led lámpát, és akkor tényleg tudsz alacsony igényű növényekkel összehozni egy szép low akváriumot.
Ettől nem kell tartani, az alap összefüggéseket azért már látom, ezért is fontolgattam a CO2-t ;) Emellett, az elszántság nagyobb annál, minthogy az első algatámadásnál bemondjam az unalmast. Amikor halas vonalon nyomultam, a 100 literes akváriumom karbantartása úgy nézett ki, hogy fullra leürítés, homok átmosás, újraültetés, stb... Utóbb láttam, hogy tök feleslegesen. De ha az a meló nem volt büdös, akkor itt sem lesz probléma szerintem. Természetesen nyilván nem az a cél, hogy lenulázzam az akit, és úja kelljen rakni az egészet. Viszont, mint legrosszabb lehetőség, messze van a lelkileg kezelhetetlentől :)
 
rá pedig ADA Aqua soil Amazonia. Gondolkodtam olcsóbb verzión, de valahogy az ösztönöm (egyeben nincs egyelőre) azt súgja, ne ezen spóroljak. Mondjuk, nemigen tudok spórolni semmin sem :D
Ha nem is olcsóbb, de talán könnyebben kezelhető az elején, amíg bele nem rázódsz a növényezésbe jobban és ez is szép sötét talaj: https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-shrimp-king-active-soil-garnela-talaj-8l.html
Az amazonia (főleg a sima, nem a light) azért nagyobb tapasztalatot kíván. Nem megoldhatatlan azzal sem, de könnyebb átvészelni az indítás utáni pár hetet/hónapot a shrimpkinggel. :)

Csak az a nagy kérdés, hogy 54 liter egy Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpával, meddig fog működni low vonalon. Megmondom: míg ki nem vágja az egészet az ablakon.
Ezzel mi a gond? Soknak érzed 54 literre? 64 literes low akvát üzemeltettünk sikeresen a 4x24W-os verzióval, igaz, hogy max 6 óra világítás volt naponta, de nem volt gond. Kis odafigyeléssel működik a dolog. Ledre cseréltük ugyan, de csak azért mert LED pártik vagyunk, nem szerettük a fénycsövet (ágy mellett volt, zavart a fénye) bármilyen szépen is fejlődtek alatta a gazok. :)
 
Utoljára módosított:
Ezzel mi a gond?
Szerintem az a gond, hogy nem tudom milyen magasan volt a lámpa, például. Mert én is üzemeltettem így növényes akváriumot, de a kompromisszumok tömkelege kellett, hogy el tudjam magammal fogadtatni a helyzetet. Csak azt akarom mondani, hogy CO2 -vel kitárul a világ, nélküle , szürkébb egy picit. Na, meg ez a fórum sem low tech vonal buzdítására jött létre.:oops:
 
Na, meg ez a fórum sem low tech vonal buzdítására jött létre.:oops:

Nocsak!!! Én úgy tudtam, hogy ez a fórum a szép akváriumokról, a tapasztalatok megosztásáról, egymás segítéséről szól. Függetlenül attól, hogy ez most low, vagy high vonal. Az más kérdés, hogy legtöbbünk előbb-utóbb vált egy magasabb szintre. De kapásból fel tudnék sorolni 6-8 kollégát, akik low vonalon is versenyképes medencéket hoztak össze.
Csak arra utaltam, hogy kezdőként kevesebb dologra kell odafigyelni, a fény, szűrés, talaj, tápozás, vízcsere vonatkozásában. Persze nem lehetetlen ez kezdőként sem, nem is akartam lebeszélni senkit. Arról beszéltem, hogy inkább spóroljon az ember pár hónappal tovább és vegyen egy "rendes" CO2 szettet, mert az olcsóbb lesz.

Elnézést az offolásért!

Attila
 
Nocsak!!! Én úgy tudtam, hogy ez a fórum a szép akváriumokról, a tapasztalatok megosztásáról, egymás segítéséről szól. Függetlenül attól, hogy ez most low, vagy high vonal. Az más kérdés, hogy legtöbbünk előbb-utóbb vált egy magasabb szintre. De kapásból fel tudnék sorolni 6-8 kollégát, akik low vonalon is versenyképes medencéket hoztak össze.
Csak arra utaltam, hogy kezdőként kevesebb dologra kell odafigyelni, a fény, szűrés, talaj, tápozás, vízcsere vonatkozásában. Persze nem lehetetlen ez kezdőként sem, nem is akartam lebeszélni senkit. Arról beszéltem, hogy inkább spóroljon az ember pár hónappal tovább és vegyen egy "rendes" CO2 szettet, mert az olcsóbb lesz.

Elnézést az offolásért!

Attila
Pont az imént olvastam Nigro blogján az egyik HAC eredményhirdetését, ahol a második helyet egy lowtech iwagumival nyerték meg... Nem hittem a szememnek. És itt a naplók között is számos gyönyörű lowtech aki van.
Jómagam sem valami hisztiből vagy sznobériából kacérodom a CO2-vel, hanem egyszerűen a lehetőségek növekednek vele - más kérdés, hogy még low-ban is van hova fejlődni :)
 
Félreértés ne essen, és én ezzel zártam is a vitát.;) De ez a fórum, mint anno a Nigro blogja, vagy a Viktor-é azért jött létre, hogy Amano útmutatását, most már sajnos hagyatékát, tovább vigyük. Én egyetlen egy low-tech akváriumot sem láttam Amanónál. Én nem nézek le senkit, és nem is akarom eltántorítani azt aki próbálkozik. De mint mindenkinek, egy GA-s akvárium van minimum a szeme előtt! Akkor miért buzdítanám Coller-t hogy low-tech-be nyomja? Ne csinálja, soha nem lesz olyan mint a GA-ba. Én anno még az elején, egy kerek évet spóroltam, hogy össze tudjam szedni a CO2 cuccomat. És megérte, mert én CO2-vel tanultam meg akvarizálni, és lett sikerélményem. Most jelenleg 600 literben low-tech-ezek, és tudok mutatni olyan Riccardiát, hogy elámulsz, mindezt 6w leddel, 50 literre. De attól én még soha nem leszek low-tech-es. Mert én akvakertész vagyok! Minden low-teches-től, big sorry! És bocsánat Cooler-től, hogy szét offoltam, a naplóját. Zártam az eszmefuttatásom.:)
 
Ha a jól megvilágított, lágy vizes, növényes akváriumok világa vonz, akkor vágj bele. Élesben derül ki minden. A tanácsok és más naplók, a közösségi média mind nagyon hasznosak, meg inspirálók, de a saját akváriumodban rajtad fog múlni minden.

A lágy vagy RO víz mindennek az alapja. Az legyen az első a listádon, szerintem. A csapvizet el kell tudni engedni ebben a hobbiban, utána nyílik csak meg sok lehetőség számodra.
 
Nos, sok minden nem történik, igazából csak loggolni szeretném a növény ötleteimet, amik úgyis tetszés (és tanácsok) szerint módosulhatnak - időm, mint a tenger.
Eddig a jelöltek között vannak egyfelől a meglévők:
Cryptocoryne parva és wendtii
Ludwigia repens
Bacopa caroliniana
Taxiphyllum barbieri
Kísérletképpen megtéptem, és "kilapítottam" egy gömbmohát, és egy kőre tettem, így nem olyan tájidegen, de azért az esztétikustól is messze van. Innen az ötlet: http://www.nanofish.com.ua/images/p...ophora---cladophora-aegagrophila---3-sm_5.jpg
Ezek a növények mostani, "nagyonlow" körülmények között is élnek és viszonylag virulnak, napi 2,5ml Carbo és 5ml Profito mellett.
Azt ugye írtam, hogy a fény nagyobb lesz (ahányszor a GA-ba megyek, utána szabályosan sötétnek látom az akvát :D ), most a napi 15+ óra világítással próbálom ellensúlyozni a "mordori" viszonyokat.
Tehát a meglévők mellé amit eddig gondoltam:
Hydrocotile tripartita (fákra futtatva)
Bucephalandra - még meglátjuk, melyik(ek)
Anubias nana
Hygrophila pinnatifida
HC Cuba (ha CO2-vel indulok, ez még nem dőlt el)
Elatine Hydropiper
Marsilea Hirsuta
Rotala Rotundifolia
Microsorum pteropus petite

Nagy vágyam egy parvula gyep, de az nem ebben a körben lesz. A Taxyphyllum helyett lehet, keresek valami mutatósabb mohát, bár tulajdonképpen ez is nagyon szépen bebokrosodott. Egyébként azt látom, hogy a gyakorlat hiánya miatt nehéz a tervezés - nem látom még, melyik növényből pontosan mi lesz, ha nagy lesz, így a lehetőségeimet sem látom kristálytisztán. De az akvárium naplók, a google képkereső, a pinterest és a GA galéria a barátaim.

A vasfák az első posztom óta áznak, az egyik nem adja magát, a többi mind szépen megszívta magát. Kis takony is akad rajtuk, ezt letisztogatom időről időre. A vizet nem is színezik nagyon. Mivel még egyáltalán nem látom, mikor indul ténylegesen az akva, így asszem lesz idejük rendesen kiázni :)

Ja, a pü-ket köszönöm, amint tudok, válaszolok is rájuk :)
 
Továbbra sem történik semmi, a wooden dream még várat magára egy picit, de az ázó fákban megjelent valami növény, kíváncsi leszek, mi ez... Hogy valami mag belepottyant-e az akiba (kint van, amiben áznak a fák), vagy mi a fene ez... Víz alatt kinőnének a kerti gyomok?

viber-k-p-2019-06-07-23-09-41.jpg viber-k-p-2019-06-07-23-09-33.jpg

Komoly a kísértés, hogy a gyerekek nevelése érekében belepottyantsak-e pár csomó békapetét, vagy ilyesmit, amíg úgysem használom másra... Hadd lássanak valami érdekeset a telefonok világán kívül is :D
 
Ebben a melegben asszem nem állok neki az építésnek, épp elég relatíve élhető hőfokon tartani a meglévő akit. Azonban a kinti, faáztató akiban újabban elszaporodtak a szúnyoglárvák, így könnyedén tudok friss elő eleséget adni a halaknak, ami etetéskor a gyerekeknek igazi National Geographic előadás :)))
 
Ma volt egy komolyabb karbantartás a még mindig meglévő akvában. Asszem, az utolsó is, mert olyan mennyiségű mulm ült meg a kavicsban, hogy gyakorlatilag egy tő növény újra ültetése bekoszolja az akvárium vizét, hiába szívom le hetente a friss cuccot. Emellett a Cryptok úgy bedúsultak, hogy kevés nekik már a kavics vastagsága is. Szóval, tegnap még küzdöttem vele, de többé nem fogok, hamarosan bontom, és építem a Wooden Dream-et. Tegnap a GA-ban - ahova Profitoért mentem csak be - vettem egy tripartitát, rádobtam a fára (ti hogy oldjátok meg a fára futtatást?), és vettem a black molly nőstényem mellé egy borostyán fiút. Egyik elevenszülőm sem szaporodik, ami szerintem külön művészet :D Hátha ezek fognak, az csak a kérdés, hogy melyik szín a domináns, tudja ezt valaki? A fekete, vagy a borostyán? Csak, ha lesz türelmem, és időm, akkor elvacakolnék az F1-F2 nemzedék megfelelő kombinálásával. Mondjuk, jelen időbeosztásomat tekintve ez majdnem kizárt, de mire felnő az első adag, ki tudja :)
Képet csináltam, bár ez még mindig a fórum színvonalát csökkentő halmazba tartozik.... Jobban nézne ki, ha kisebb halak lennének benne - nem is tudom, mit kezdjek ezzel a problémával az új scape-ben, mert sajnálnám őket egyfelől, másfelől viszont eben az akvában valami nano hal lenne ideális... Szóval, akad még dilemma. Rádásul a xifók elég neccesek lennének nyitott akvában, viszont azt szeretnék.
Ehh, még rendet kell tenni a fejemben :)
 
Utoljára módosított:
Ma volt egy komolyabb karbantartás a még mindig meglévő akvában. Asszem, az utolsó is, mert olyan mennyiségű mulm ült meg a kavicsban, hogy gyakorlatilag egy tő növény újra ültetése bekoszolja az akvárium vizét, hiába szívom le hetente a friss cuccot. Emellett a Cryptok úgy bedúsultak, hogy kevés nekik már a kavics vastagsága is. Szóval, tegnap még küzdöttem vele, de többé nem fogok, hamarosan bontom, és építem a Wooden Dream-et. Tegnap a GA-ban - ahova Profitoért mentem csak be - vettem egy tripartitát, rádobtam a fára (ti hogy oldjátok meg a fára futtatást?), és vettem a black molly nőstényem mellé egy borostyán fiút. Egyik elevenszülőm sem szaporodik, ami szerintem külön művészet :D Hátha ezek fognak, az csak a kérdés, hogy melyik szín a domináns, tudja ezt valaki? A fekete, vagy a borostyán? Csak, ha lesz türelmem, és időm, akkor elvacakolnék az F1-F2 nemzedék megfelelő kombinálásával. Mondjuk, jelen időbeosztásomat tekintve ez majdnem kizárt, de mire felnő az első adag, ki tudja :)
Képet csináltam, bár ez még mindig a fórum színvonalát csökkentő halmazba tartozik.... Jobban nézne ki, ha kisebb halak lennének benne - nem is tudom, mit kezdjek ezzel a problémával az új scape-ben, mert sajnálnám őket egyfelől, másfelől viszont eben az akvában valami nano hal lenne ideális... Szóval, akad még dilemma. Rádásul a xifók elég neccesek lennének nyitott akvában, viszont azt szeretnék.
Ehh, még rendet kell tenni a fejemben :)
A halakat el lehet ajandekozni.. en is ezt tettem.. 55literben volt platti, neon, stb..
 
Back
Oldal tetejére