• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

Ha véletlenül beleesik, akkor mi lesz belőle? Macskacápa vagy vasmacska?
Nem tudom, ázott nyest... :D
Szerencsére nagyon ügyes. Ez az előnye annak, hogy élete első 6-7 hónapját az utcán töltötte, és azóta is kijárós (a kertet érdekes módon szinte soha nem hagyja el, mióta befogadtuk). Van benne életösztön... De ha egyszer beleesik, nagyon fogok röhögni szegényen, az tuti :D
 
Szűrő pucolás, mulm szívás, rendrakás. A tripartitától egy időre elköszöntem. A másik két akvariumból ugyanis elegendő Blyxa tudott átkerülni ahhoz, hogy szépen kitöltse a hátsó részt. Picit igazítottam a Microsorumokon is. Reményeim szerint a minimális ecset problémám a szűrő kipucolásával eltűnik.
20210606_205938.jpg

Bocs az átlagosnál is vacakabb képért. Ma ez vhogy nem ment.
 
Ennek az üvegek mindig picit változik az arca... Most a moha egy részétől kellett megválni, de élvezem, hogy több látszik a fából. Takarítás előtt vagyok, de majd hétfőn csinálom meg mert kedden lelépünk vasárnapig. Úgyhogy minden akváriumot előtte nap rakok rendbe.

20210627_215332.jpg
 
A hatnapos távollét ezen az egyetlen akváriumon látszott meg. A Blyxa picit befonalasodott, de messziről nem látszott - valószínűleg itt picit odavágott a háromnapos növénytáp adag. De majd a fogkefe+Carbo+Amano trió szerintem megoldja a dolgot.
View attachment 151415
Ránagyítottam a képre, akkor sem láttam egy szál fonalat sem. 🧐 De egye fene, hiszek Neked. 🙃
Egy bizti, hogy még mindig tetszik. 🙂
 
Ránagyítottam a képre, akkor sem láttam egy szál fonalat sem. 🧐

Volt azért, de mostanra már győzelemre állok. Ma volt egy kövérebb vízcsere is. Figyelemre méltó a bal oldalon a tripartita, amitől már szabadultam volna, de pár szál megbújt a mohában, mostanra meg uralma alá hajtotta a bal oldali szakadékot. De hagyom, mert most ez így tetszik. Lent a Sagittaria lassan elmegy ilyen "prosztógyepnek" :D Az algák főként a Blyxát támadták meg, de célzott carbos kezeléssel és a garnélák segítségével mostanra már nagyjából túl vagyunk a krízisen. Pár foltban még maradt, de semmi legyőzhetetlen.
20210710_220410.jpg
 
Egy hónapos vízcsre, jujj :D
A Neo rendszer sem volt cserélve ennyi ideje, gondolom így az a kevés co2 sem ment bele már legalább egy, de inkább két hete. Kis ecset itt-ott, a nagy meleg miatt kis fonál itt-ott ugyancsak előfordul. "Nem jó de nem is tragikus".
Mihez kezdjek veled.... Eléggé stabil rendszer ez. De azért lassan érik egy átépítés, mert ez most már inkább dzsungel, mint bármi más. Kell egy nano is, amibe a növényeket teszem, ami majd nem fér bele vissza....
Egyébként van a fejemben egy verzió, ami elsőre eléggé hasonlít a mostanihoz, csak sokkal letisztultabb formában valósítanám meg. De kb ugyanez a háromszög alap lenne, mivel a bal oldala oldalról is látszik az ágyból nézve.
Most ilyen. Talaj elég ronda, azt is kellene már frissíteni. Ja, és a neonok sztem felzabáltak majdnem minden RC-t, pedig volt benne vagy száz - így könnyű átvészelni a nyaralásokat a halaknak, ha megeszik a többieket :D Aztán lehet, hogy mesterien bújkálnak a sisnyásban. De ennyien? Az Amanokat is alig látom már. Mondjuk, lassan két évesek lesznek. Meddig élnek ezek?

20210814_185124.jpg
 
Utoljára módosított:
Öt napos lámpa, co2 és táp off után majdnem teljesen algamentesen, makk egészségesen fogadott az üveg. Érik egy combos karbantartás, vagy teljes újraépítés, mert kezd sok lenni az árnyék. Mondjuk a rescape-hez még egy halom lelkierőt kell gyűjtenem, és valószínűleg azt szívesebben tenném meg egy új üvegben, mert ez mégis csak 13-14 éves koromból maradt vissza, ami azt jelenti, hogy majdnem 30 éves... Szóval, egyelőre marad a tervezgetés.

20210828_202714.jpg
 
Azért "picit" kellett rajta dolgozni:
- szűrő és csövek pucolva
- Blyxa kiszedve, átmosva (iszonyú mulm volt benne, ezért algásodott), carboban megfürdetve, kb a fele fér vissza az akváriumba - ld az ingyenes növények topikot
- fele víz lecserélve
- talaj frissítve
- Microsorum levelekből a csúnyák levagdosva
- Tripartita (talán) kiiktatva
- Moha ritkítva
- Neo zselé a hűtőben hűl, holnap az is elindul újra. Hihetetlen, mennyire NEM gazdaságos ez, ha mondjuk egy évre vetíti az ember, 4000 forintonként simán beletolod egy co2 rendszer árát. Mondjuk, én vagyok a hülye, ki is keverhetném valahogy gondolom a zselatint cukorral és kész, élesztő tasak egy évre elegendő van itthon.... Csak kényelmes vagyok. De mind tudjuk, mi ennek a vége, egyszer csak lecsapok egy kétkilós palackra, reduktorom van, a többi meg apróság.
Asszem ennyi, elszöszöltem egy picit vele.... Kevés is volt a RO víz (30 literes tartályom van csak) közben kellett pluszban gyártanom, így épp elég lett. Picit kellett sózni is, ebben az akváriumban nincs, ami keményítse a vizet.
RC-vel sem szűrőben, sem máshol nem találkoztam, a neonoknak ezért lassan menniük kell, de van rájuk "kereslet" egy munkatársam révén. Lehet, most, hogy már lágyvizezem, újra teszek egy próbát a brigikkel. Vagy csak valami Neocaridinákat pakolok bele és kész. Amanok is eléggé el vannak tűnve, egyik nap láttam egyet tán.... Oto-k eddig eléggé megvoltak, most picit eltűntek, gondolom, stresszrohamot kaptak.
Holnap jöhet a másik kettő, a völgy különösen igényel egy komolyabb hozzányúlást.

20210903_205425.jpg

Egyébként nem ilyen sötét a közepe, csak a teteje annyira megsül, ha nem sötétítem be, hogy gyakorlatilag nem lehet látni a Microsorumot. Élőben nem ilyen vész az árnyék :)
 
Utoljára módosított:
Jól áll neki a távolság. Ezért közelit nem is csináltam :D
Cseréltem perlont (egyébként mindegyik akvárium szűrőjében), néha rendezgetek benne itt-ott, de alapvetően ez egy "ide dobjuk ami metszésből/ritkításból menthető" akváriumként üzemel. Így került bele a Rotala is.
Újra fogom rakni, de jellegében ugyanilyen lesz utána, csak látszani fog a hardszkép :)
 

Attachments

  • 20211028_202442.jpg
    20211028_202442.jpg
    563.6 KB · Megtekintések: 35
Jól áll neki a távolság. Ezért közelit nem is csináltam :D
Cseréltem perlont (egyébként mindegyik akvárium szűrőjében), néha rendezgetek benne itt-ott, de alapvetően ez egy "ide dobjuk ami metszésből/ritkításból menthető" akváriumként üzemel. Így került bele a Rotala is.
Újra fogom rakni, de jellegében ugyanilyen lesz utána, csak látszani fog a hardszkép :)
Miért van pont a beszívó ág alatt a difi?
 
Back
Oldal tetejére