• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

Na, ma olyan ügyesen tudtam átvenni a rendelésemet a GA-ban, hogy az ötkilós dekorhomok ott maradt :D Úgyhogy a combosabb karbantartás csúszik.... Van mit csinálni, ugyanakkor lehet, nem várok addig, hanem holnap nekiugrom, mert már nagyon zavar ez az ecset probléma, és szinte biztos vagyok benne, hogy a végzetesen elkoszolódott perlonnak nagyon is köze van a dologhoz. Lassan ott tart a dolog, hoghy az akvárium bal oldala szarul néz ki, a jobb oldala meg nem. Most néztem egy régebbi képet, hogy azért a nagy tő microsorum is látott már szebb napokat...
 
Kis fazonírozás után. Messze nem annyit dolgoztam vele, mint kellett volna, de ma ennyire volt idő... A dekorhomok pedig jóval világosabb, mint amit akartam volna, de nem baj, ez most ilyen lett. A perlon és a durva szivacs cseréje remélem, használ valamit. A bal sarkot ritkítottam - lehet, semmi nem is marad végül a Microsorumból. A mohákat is megtépkedtem. Bal oldalon tettem bele karácsony mohát a másik helyére. Carboztam az ecsetes leveleket is.
20201207_200816.jpg
 
Az a durva, hogy elvileg ez békés, és ne tartsuk nála nagyobb halakkal, közben a kétszer akkora oto-kat is meg-meghajtja... Bár, ahogy nézem, terület védelem lehet az oka, mert csak az "üreg" előtt viselkedik így a hím.

Az RC-ket meg az amanok már úgyis kiritkították...
 
...Az amanok sem mernek előjönni, pedig azok uralták eddig a terepet. A fiú Ramirezi sztem kinézte magának ívóhelynek a barlangot, és őrzi veszettül. Még engem is megharapdált, amikor ma benyúlkáltam. Ennyit a békés fajról. Ezek a végén leívnak itt nekem :D
 
Nem csak akváriumba költözött új lakó.
Ő itt Magdi.
Magdi kóbor macsek volt, amyg el nem kezdte kizabálni a süninek szánt kaját, amit kiraktunk. Nagyon félt, nagyon nehezen jött közelebb és közelebb, de a felvágottaknak végül nem tudott ellenállni. Végül egyszer bejött, aztán azóta már túl vagyunk bolhamentesítésen, féreghajtáson, és bent alszik nálunk.
Így két hónap bentlét után sikerült felfedeznie, hogy mindenféle érdekes dolgok vannak a macskaszem szintje felett is... Nem tudom, mennyi időnk van az első fürdésig :D

20201216_164324.jpg


Full ideg, de talán nem ugrik bele....
 
Nem csak akváriumba költözött új lakó.
Ő itt Magdi.
Magdi kóbor macsek volt, amyg el nem kezdte kizabálni a süninek szánt kaját, amit kiraktunk. Nagyon félt, nagyon nehezen jött közelebb és közelebb, de a felvágottaknak végül nem tudott ellenállni. Végül egyszer bejött, aztán azóta már túl vagyunk bolhamentesítésen, féreghajtáson, és bent alszik nálunk.
Így két hónap bentlét után sikerült felfedeznie, hogy mindenféle érdekes dolgok vannak a macskaszem szintje felett is... Nem tudom, mennyi időnk van az első fürdésig :D

View attachment 99097


Full ideg, de talán nem ugrik bele....
Szép cica Magdi!
 
Nem bírtam ki, csak úgy az érzés kedvéért a jelenleg parlagon lévő NEO zselés cuccot bekötöttem ide... Tulajdonképpen majdhogynem reaktorral :D Ami azt jelenti, hogy a szívóág gyakorlatilag beszippantja a bubikat, és kb be is oldódik a cucc, mire a kifolyón visszakerül az üvegbe. Remélem, picit észhez térnek a növények, az a gyanúm, hogy a tápanyaghiány oka az is lehet, hogy egyszerűen a minimumban lévő tápanyag határozza meg, mit tudnak felvenni a töbiből, és szén híján hiába tápozom ezt a zöld tömeget. De ha nem is így van, ártani tuti nem fog. Gondolom, pár hét alatt látható lesz a változás, még ha nem is olyan markánsan, mint a 20 literes üvegben. Ja, és fölé tettem az Ody mellé egy másik lámpát is így, hogy megy bele a co2... Ez lesz a 60p felett, ha elindítom a két ünnep között :)

20201218_191114.jpg

Az oto-k sajnos kettővel kevesebben vannak, nem tudom, miért, mindenki más jól van. Az amanok vagy bujkálnak, vagy elszöktek, bár, most volt nagytakarítás, és nem találkoztam tetemekkel. Remélem csak megöregedtek. Végtére is másfél éves az akvárium, vagy pixit több.

Ez az utolsó esélye egyébként az alváriumnak. Nagyon sok sebből vérzik, és kedvem is van átrendezni - van benne elég növény ahhoz, hogy tulajdonképpen ne is kelljen hozzá semmi, csak egy kis kreativitás, meg sok idő. A fát ketté kell várnom, hogy érdemben más látványt érjek el, de ez legyen a legnagyobb baj.
Képet majd akkor lövök, ha ismét rendbe tettem picit, addig is az ecsetes leveleket kezelgetem... Ja, és hátul
szép csendben, sunyiban a korábbról megmaradt, elrejtőzött szálakból egy újabb tripartita bokor kezd kialakulni.
 
Sajnos egyelőre minden hiábavalónak tűnik. Az otok valamiért pusztulnak. A növények nincsenek jól. A Ramirezik rossz választásnak bizonyultak. Szépek, de RC nem sok maradt utánuk. Amanoból kettőt láttam mostanában összesen. Valami elromlott itt. Pedig nem változtattam semmin. Még az is eszembe jutott, hogy a vízzel van valami, mert ez ugye csapvizes akva és a seachem prime is pont el van fogyva.
A mohák, Anubiasok és a Bucék virulnak, ez utóbbiak őrülten virágoznak, a Microsorumok pusztulnak. A tripartita maradvány brutálisan növekszik. De kipusztult szinte minden Sagittaria.
Ha legalább minden és mindenki pusztulna, lenne benne logika, de így nincsen.
 
Sajnos egyelőre minden hiábavalónak tűnik. Az otok valamiért pusztulnak. A növények nincsenek jól. A Ramirezik rossz választásnak bizonyultak. Szépek, de RC nem sok maradt utánuk. Amanoból kettőt láttam mostanában összesen. Valami elromlott itt. Pedig nem változtattam semmin. Még az is eszembe jutott, hogy a vízzel van valami, mert ez ugye csapvizes akva és a seachem prime is pont el van fogyva.
A mohák, Anubiasok és a Bucék virulnak, ez utóbbiak őrülten virágoznak, a Microsorumok pusztulnak. A tripartita maradvány brutálisan növekszik. De kipusztult szinte minden Sagittaria.
Ha legalább minden és mindenki pusztulna, lenne benne logika, de így nincsen.
Sajnos a mostani csap víz nem olyan mint ami 1 éve volt sok helyen.. Ez köszönhető a covidnak sajna.. Sokkal drasztikusabban kezelik szerintem.. és ők ezt nem bírják.. de ez is csak egy feltevés..
Mérni kellene a víz értékeket..... illetve a ramirezeket tüntesd el...;)
 
Akinek meg van már speckó RO készüléke, az miért csapvizezik?🤔
Tessék a kütyüt beizzítani, aztán az RO vizet visszasózni.👍🏻
Tudomtudom csak nem várt technikai nehézségek akadályozták a dolgot (pl. nem volt hova bekötni, de talán van lehetőség).
 
Sajnos egyelőre minden hiábavalónak tűnik. Az otok valamiért pusztulnak. A növények nincsenek jól. A Ramirezik rossz választásnak bizonyultak. Szépek, de RC nem sok maradt utánuk. Amanoból kettőt láttam mostanában összesen. Valami elromlott itt. Pedig nem változtattam semmin. Még az is eszembe jutott, hogy a vízzel van valami, mert ez ugye csapvizes akva és a seachem prime is pont el van fogyva.
A mohák, Anubiasok és a Bucék virulnak, ez utóbbiak őrülten virágoznak, a Microsorumok pusztulnak. A tripartita maradvány brutálisan növekszik. De kipusztult szinte minden Sagittaria.
Ha legalább minden és mindenki pusztulna, lenne benne logika, de így nincsen.
Akármennyire kis jószág, azért a rami is csak egy sügér, ráadásul sokkal vehemensebb tud lenni mint nagyobb fajtársai.
Persze a "kézharapdálástól" nem fogsz egy sürgősségin kikötni. Ilyen viselkedést általában
a) territórium védése miatt, vagy
b) ikrák/ivadékok védelme miatt szokott mutatni.
 
Utoljára módosított:
Mára kezd jelentősen csökkenni a co2 mennyiség a neo-ból. Hét nap. Picit nagyobb a difi mint a kis akváriumban, gondolom, ez is számított, ott 10 napig húzta egy töltés.
Beüzemeltem a RO szerkentyűt. Ki kell okosodni ebből is, vége az egyszerű csapvizes időknek.... De elég szépen működött jó ideig azzal is mindhárom akvárium.
Viszont egyre jobban csíp a légy, hogy ezt még a héten átépítsem... Erősen improvizatív scape lesz, az tuti.
 
A nagy palackból az elosztó segítségével bővel jutna ebbe is CO2, nem kell már a zselés cucc.😁
Nem tudom, hogy mennyire jó ötlet egy palackot haromfelé osztani.... Megőszülök, mire beállítom 🤪
Amúgy is kettős elosztót vettem, tűszelepest... Szóval nincs visszaút. Ezt az akváriumot szívesen tartom ilyen mid-low vonalon. Egyszerre épp elég lesz háromból kettőt nagyobb odafigyeléssel üzemeltetni.
 
Back
Oldal tetejére