• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Wooden dream

Éljen az egynapos szűrő leállás :D
Mert hát megint etetés volt tegnap, én meg megint elfelejtettem visszakapcsolni. De legalább muszáj volt vizet cserélni. Nagy változás nincsen. De asszem hátul bedobok a crypto helyére a sarokba egy Microsorum narrow-t. De az egész hátteret áttervezem. Nem lesznek stem-ek, vonzó a problémamentesség...

20200813_214646.jpg
 
Az előtérben a homokot is lecserélhetnéd kavicsra (pl.ADA Aqua Gravel S).;)
Hmmm, gondolod? Szeretem a homokot, és puceva után kb 10 percig szép is :D Inkább a növényes talajtól szabadulnék nullára, lassan nincs is növény, aminek kellene, ami meg van, azt kitoloncolom...
 
Az üveged sarka is elég horror. Nem félsz, hogy elkezd majd ereszteni?:eek:
Több mint gy éve ilyen, mióta csak feltöltöttem. Ha ereszteni fog, akkor vége van, legalább lesz okom újra rakni - bár nagyon szeretem ezt a határtalanul nyugis állapotát :)
 
Mivel már megint home office-ba rendeltek minket, így lesz időm rendbe tenni úgy igazán az alváriumokat, és itt egy lájtos re-scape is lesz. A hátteret teljesen átszervezem, és a bal oldalt is:
1) repülnek a Crypto wendtii hellgrün-ök az anyámnál lévő 100as lowtechbe
2) hátulról minden stem is repül
3) baloldalt előre a mordorban még azóta is őrizgetett crypto parvák mennek, remélem, nem nyúlnak úgy meg, mint az elődeik
4) hátra további fákat (vagy köveket, ez még változhat a rendelkezésre álló anyagok függvényében) tervezek, amik balra felfelé, az alap fa vonalát követve jelennek meg, és rajtuk/közöttük Microsorum Narrrow lesz, illetve megpróbálok leakasztani valami nem zöld színű bucéket is. Mivel ezzel az akvával maradok low vonalon, így a választék némileg korlátozott - még a myrio sem maradt meg ebben az akvában. És mivel hátul gyakorlatilag nem lesz talaj, így mindenképpen a Mirosorum-Buce-Anubias vonalon kell maradnom.

Szegény akváriumot méltatlanul hagyagoltam mostanában, pedig minden szűrő leállás és tápozás-elfelejtés ellenére messziről még mindig kinéz valahogy (Ja, perlont is cserélnem kell, juteszembe). Szükség lesz új halakra is, mert nagyon kikoptak, az emúlt időszakban két oto is elúszott az örök algamezőkre, és garnélám sem sok van - az amanok nagyon gyanús, hogy le-levadásszák őket, volt tettenérés is. Pedig kapnak enni külön is.

Persze, üveget is kell pucolni, buce-anubias leveleken is megjelent itt-ott az ecset, szerencsére nem jelentősen, szóval némi carbos ecsetelés is lesz, amint kilógnak a víz fölé.

A cél tehát az, hogy egy még ennél is stabilabb stabilabb, de jobb állapotban lévő, és picit több koncepciót mutató akváriumot hozzak össze.
 
Megvolt a (nem is olyan) nagy átalakítás-rendbetétel. Vagy három órát szöszöltem vele - több idő kellett volna, hogy nég szebb legyen, a háttérbe ugyanis terveztem némi faanyagot is elhelyezni, de majd máskor. Szűrőt is takarítottam (garnéla nem volt benne, ellenben két brigi igen, ők visszaköltöztek), kiszivattyúztam jelentős mennyiségű növénye talajt is onnan, ahol már nincs rá szükség. Microsorum trident és narrow ment hátra. a Bucékat picit megrendezgettem, az Anubiasokat is. Carboval leecseteltem az algás buce leveleket. Stemek mentek a komposztba, pontosabban, ami menthető, azt átviszem édesanyámhoz a nála kévő low-ba (amit a héten ugyancsak rendbe kell tennem). Baloldalt előre egy kisebb Crypto költözött. A hellgrünök is mennek anyámhoz. Akkorák lettek, hogy háttérnövények lesznek.
Nagy bánatom, hogy before két nincsen....

20200913_140546.jpg

20200913_140615.jpg
 
Megvolt a (nem is olyan) nagy átalakítás-rendbetétel. Vagy három órát szöszöltem vele - több idő kellett volna, hogy nég szebb legyen, a háttérbe ugyanis terveztem némi faanyagot is elhelyezni, de majd máskor. Szűrőt is takarítottam (garnéla nem volt benne, ellenben két brigi igen, ők visszaköltöztek), kiszivattyúztam jelentős mennyiségű növénye talajt is onnan, ahol már nincs rá szükség. Microsorum trident és narrow ment hátra. a Bucékat picit megrendezgettem, az Anubiasokat is. Carboval leecseteltem az algás buce leveleket. Stemek mentek a komposztba, pontosabban, ami menthető, azt átviszem édesanyámhoz a nála kévő low-ba (amit a héten ugyancsak rendbe kell tennem). Baloldalt előre egy kisebb Crypto költözött. A hellgrünök is mennek anyámhoz. Akkorák lettek, hogy háttérnövények lesznek.
Nagy bánatom, hogy before két nincsen....

View attachment 95873

View attachment 95874


Az első képen hogy hesszöli a domboldalt a törzsi harcos! 👹😜
Jó lett a scape az átalakítás után, teljesen megújult az egész!
 
Itt minden rendben. Bár a brigijeim gyakorlatilag eltűntek, ahogy teltek a hónapok, és két bazi nagy Amanot rajtakaptam ahogy levadásznak egy RC-t, a növényzet mindeközben kiválóan van. Ha lesz türelmem egyszer, levágok minden nem tökéletes Microsorum levelet. Kis homok pótlásra lassan szükség lesz. És beköltöztetek majd pár süncsigát is. Az ágyból így látom, csak hogy ne mindig ugyanolyan képet tegyek. Bocs a minőségért :)

20201003_192842.jpg
 
Az akvárium tök rendben, ez a kép a Mordor maradványairól készült, ahonnan még őket kell ide telepítenem:

20201009_194122.jpg

Több módszert próbáltam már, de mindig maradnak ilyen túlélők. Mondjuk a nagy akvárium dzsumbujában eltűnnek teljesen majd.
Persze, építésről szó sincs még, most épp egy négyevszakos gumiszett szívta fel a rá szánt keretet, és a fogászat is tart még... Na de egyszer majd csak el tudom kezdeni.
 
Az üveges módszert is próbáltad, amit planária csapdázáshoz használ más? Nekem oda hal, csiga, garnéla egyaránt bemegy a kajára,és nem talál ki egyik sem.;)
 
Az üveges módszert is próbáltad, amit planária csapdázáshoz használ más? Nekem oda hal, csiga, garnéla egyaránt bemegy a kajára,és nem talál ki egyik sem.;)
No, kipróbálom majd azt is. Egyszer eszkábáltam egy ilyen csapdaféleséget, de vagy türelmetlen voltam, vagy béna, mert mérsékelt volt a siker....
 
No, kipróbálom majd azt is. Egyszer eszkábáltam egy ilyen csapdaféleséget, de vagy türelmetlen voltam, vagy béna, mert mérsékelt volt a siker....
Béna tutira nem vagy, erre bizonyítékok az akváriumaid. Türelmetlen sem lehetsz annyi gyerkőc mellett, szóval csak nem voltak éhesek. Hétvégén ne etess, aztán hétfőn bezúdulnak, majd meglátod.😁
 
Hanyag voltam, szerintem vagy két hete nem cseréltem vizet. A jobb hátsó alsó részen, ahol amúgy is pang a viz, brutális mennyiségű mulm gyűlt össze, be is ecsetesedett az üveg. Úgyhogy ott volt mit csinálni.
Sajnos a bal felső sarokban a Microsorum eléggé rottyon van. Telibe kapja a flow-t, szerintem ez nem tesz neki jót: csupa ecset volt némelyik levél, és egyébként sincs valami fényesen. Még nem látom, mit tudok kezdeni ezzel.
Messziről szép az akvárium, közelről van hiba bőven. Homokot veszek most már lassan, pótlásként...

20201113_200732.jpg
 
Homok lassan meglesz, ha be tudok menni érte a GA-ba (innen is pacsi a gyors csomag összeállításért BF után). De nem vártam meg, muszáj volt cserélni egy kis vizet. A sarokban senyvedő Microsorum állapota tovább romlott sajnos. Nem tudom, mi mehetne a helyére, meg hogy ezzel a nem súlyos, de észrevehető ecsetproblémával mit lehet kezdeni. Nyilván a flow okozza. Lehet hogy perlont illene cserélni a szűrőben....
Imádom ezt az akváriumot, de vmelyik nap azon kaptam magam, hogy átrendezésen törtem a fejem...
20201201_213851.jpg
 
Homok lassan meglesz, ha be tudok menni érte a GA-ba (innen is pacsi a gyors csomag összeállításért BF után). De nem vártam meg, muszáj volt cserélni egy kis vizet. A sarokban senyvedő Microsorum állapota tovább romlott sajnos. Nem tudom, mi mehetne a helyére, meg hogy ezzel a nem súlyos, de észrevehető ecsetproblémával mit lehet kezdeni. Nyilván a flow okozza. Lehet hogy perlont illene cserélni a szűrőben....
Imádom ezt az akváriumot, de vmelyik nap azon kaptam magam, hogy átrendezésen törtem a fejem...
View attachment 98552
Én úgy látom, hogy táp szegénységbe szenved minden.
Mérni kellene a táp szinteket. Nagy lett a növény massza, és kevés a táp.
Szűrő takarítás, és egy ideig sűrűbb víz csere, megoldaná a problémát, na meg a táp szintet kiegyensúlyozni.
 
Táphiány meglepne, lowtech viszonylatban még sok is ami belemegy. Alkalmanként Green Aqua Micro és macro megy 2.5-2 5 ml, kb amikor eszembe jut, de hetente 2-3 alkalommal biztos (régen naponta ment de az már EI mennyiség, ami lowban elég derék), plusz napi 5ml carbo. Mérni - ha helyes, ha nem - eddig egyszer sem mértem.... Inkább kísérletezni szoktam. Eddig bejött, érzésre. Aztán lehet, itt az ideje.
Köszi az észrevételt!
 
Back
Oldal tetejére