• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Wien(t)er is coming

A nagy kő kérdés a'la B_Tamás


  • Total voters
    18
  • Poll closed .
Steven a kozmetikai arclemosó sminkkorongra esküdött a cigifilter és papírzsebkendő helyett.
A videókból azt láttam, az a jó, amikor már füstöl. És a végén földet szórnak rá, hogy ne látszódjon a ragasztás helye.
Én egyszer próbáltam fuji követ és fát összeragasztani ezzel a technikával, de nem sikerült.
Remélem, neked jobban megy majd.👍🏻
Képes beszámolót kérünk ám, amíg az ujjaid nem ragadnak össze.🤭
 
Steven a kozmetikai arclemosó sminkkorongra esküdött a cigifilter és papírzsebkendő helyett.
A videókból azt láttam, az a jó, amikor már füstöl. És a végén földet szórnak rá, hogy ne látszódjon a ragasztás helye.
Én egyszer próbáltam fuji követ és fát összeragasztani ezzel a technikával, de nem sikerült.
Remélem, neked jobban megy majd.👍🏻
Képes beszámolót kérünk ám, amíg az ujjaid nem ragadnak össze.🤭
Igen, én is azt fogok használni. Bízom benne hogy jó lesz, mert B opción nem gondolkoztam. Ha sikerül értelmes mértékben haladni, lehet új naplót is nyitok neki!
 
Steven a kozmetikai arclemosó sminkkorongra esküdött a cigifilter és papírzsebkendő helyett.
A videókból azt láttam, az a jó, amikor már füstöl. És a végén földet szórnak rá, hogy ne látszódjon a ragasztás helye.
Én egyszer próbáltam fuji követ és fát összeragasztani ezzel a technikával, de nem sikerült.
Remélem, neked jobban megy majd.👍🏻
Képes beszámolót kérünk ám, amíg az ujjaid nem ragadnak össze.🤭
Jó a cigifilter, már próbáltam vele követ kötni. Annyi csak a trükk, hogy le kell róla szedni a külső papírhengert, azzal együtt használhatatlan. A ragasztás után bármilyen apró szemcsés anyag jó a felület álcázásához, egy csepp ragasztó és utána bőven megszórni, amíg elfedi a megfolyt cianoakrilátot. (Ha fát ragasztasz, jó lehet a kávézacc is) És még valami: ne a kedvenc ültető csipeszeddel dolgozz, mert sírni fogsz utána, ha azt is takarítani kell... 🤣🤣🤣
 
Igen, én is azt fogok használni. Bízom benne hogy jó lesz, mert B opción nem gondolkoztam. Ha sikerül értelmes mértékben haladni, lehet új naplót is nyitok neki!
A nagyobb köveket én cigaretta filterrel ragasztottam össze... mondhatni örökös dolog XD Sminkkorongot nem próbáltam, de ahol a kövek között nagyobb rés van, nem passzolnak annyira, szerintem a filter a vastagsága és szilárdsága miatt is jobb választás lehet. azt is "füstig" kell ragasztani és mehet a kőmorzsa egyből rá. Amennyiben megoldható jól jöhet két másik segítőkéz is, aki a morzsát hinti, akkor tuti nem szárad be előbb, és túl korán sem kell elengedned a köveket, amikor fenáll a veszélye még, hogy elengedik egymást.
 
Jó a cigifilter, már próbáltam
A nagyobb köveket én cigaretta filterrel ragasztottam
Mivel a családban senki sem cigizik, így a korong mellett tettem le a voksom, abból van itthon bőven.

jól jöhet két másik segítőkéz is, aki a morzsát hinti, akkor tuti nem szárad be előbb, és túl korán sem kell elengedned a köveket
egy csepp ragasztó és utána bőven megszórni, amíg elfedi
A folyamatot egyedül fogom csinálni, úgyhogy miután jól megkötött a cucc, caeppentek a látható helyre extra ragasztót, és utána fogom sózni, borsozni 😄

ne a kedvenc ültető csipeszeddel dolgozz
Semmiképp, van egy ezer éves a szekrény aljában, ő a kiválasztott. :sneaky:

Amúgy elfelejtettem milyen poros koszosak a kövek, úgyhogy először azokat kell majd megsikálnom. 😑

Kösz a tanácsokat @star67 @Zsoltiabéka @Pityke85 😉
 
Tegnap készült pár kép az akváról, ma álltam neki elbontani. A közeli még várat magára. Elég sok képet lőttem róla, még ki kell választanom a legjobbat. De azért hoztam egyet egy másik szögből. 😉
View attachment 148641
amúgy kár érte, nekem nagyon tetszik. A kövi akvám nekem is hasonló lesz, csak szigetes elrendezésben. Ez a homokos-köves part nagyon bejön, talán a jobb sarok helyett is ezt a z irányt folytattam volna, de tényleg így is szuper!
 
kár érte
Kicsit nekem is fájt a szívem, de nem bánom! :)
Ez a homokos-köves part nagyon bejön
Pedig eredetileg nem ez volt a terv, középre akartam egy szigetet, de az amazonia folyton lefolyt a frontüvegre.
talán a jobb sarok helyett is ezt a z irányt folytattam volna
Direkt nem akartam szimmetrikusat. Tetszett ez a homokos téma, úgyhogy a következő eleje is ilyen lesz. 😉
 
Adós voltam az utolsó képpel már jó ideje, de az új akvárium felemésztette minden fölös időmet. Pár napja végre nyugi van, persze ki tudja meddig, így gyors átböngésztem a képeket. Végül nem is 1 hanem 2 utolsó képet választottam ki. Az elsőt még úgy lőttem, hogy a lámpa a megszokott 25 cm-ről világította meg az akvát, a másodiknál 5 cm-re volt a vízfelszínről. Sajnos az utolsó képek is telefonosak, de nyáron veszek egy normális gépet, és a következő akváriumról már tudni fogok normális képeket is csinálni. Köszi hogy olvastatok!
Megkérnék egy admint, mondjuk @inadsz hogy a naplót tegye át a befejezettek közé! Köszi! ✌️
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Vásároltam víz felszíni növényeket.A víz fodrozását hogy oldjátok meg ebben az esetben?Esőztető van de az összekotorja egy kupacba.Rakjak levegőztetőt?Vagy valami más megoldást keressek?
 
Sziasztok!
Vásároltam víz felszíni növényeket.A víz fodrozását hogy oldjátok meg ebben az esetben?Esőztető van de az összekotorja egy kupacba.Rakjak levegőztetőt?Vagy valami más megoldást keressek?
Szívószálból vagy vékony, átlátszó csőből (például levegőztetőhöz valóból) csinálhatsz önmagába záródó karikát. Ez a vízfelszínen lebeg, kívül vagy belül tartja az úszónövényeket. Esetleg tapadókoronggal is kombinálhatod, így nem fog elmozdulni. Nem valami esztétikus, de szerintem ennél jobb megoldás nincs. Ezen a videón is látható ilyesmi 2:20-nál.

Muszáj megkérdeznem - tényleg nem kötözködni akarok -, hogy miért Ádám naplójában tetted fel ezt a kérdést :)
 
Back
Oldal tetejére