• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Wien(t)er is coming

A nagy kő kérdés a'la B_Tamás


  • Total voters
    18
  • Poll closed .
Köszi Viktor! Igen, a stemeknek még erősödniük kell, de co2 nélkül vágás után 2 hétig csak hisztiztek. Pár napja végre úgy döntöttek hogy egye fene megindulunk. 🙂
Szóval azoknak a növényeknek amiknek se gyökere semmi, tovább tartott a regenerálódása ennyivel, mint amiket csak úgy szimplán visszadugtál? :oops:
 
Szóval azoknak a növényeknek amiknek se gyökere semmi, tovább tartott a regenerálódása ennyivel, mint amiket csak úgy szimplán visszadugtál? :oops:
Igen, kb másfél hét után láttam az első kis hajtásokat rajtuk. Addig csak az elhalt barna végek látszottak. A dugiszált folytathatta útját simán a fény felé, míg a levágottnak új hajtást kellett indítania. Szerintem ebben nincsen semmi meglepő, főleg mivel ők egész jól fel tudják venni a tápanyagokat a vízből is. Hozzá teszem itt ugye nincs co2 és a talaj is kimerülő félben van!
 
Szegény Feleségemnek végig kellett hallgatni egy rögtönzött kiselőadást, hogy melyiket kb hova tervezem. Már a boltban is éreztem, hogy ennyire nem lesz szükségem, de annál nagyobb bajom soha ne legyen, hogy túl sok az alapanyag. Miközben legóztam a sarokban páran odajöttek megnézni ki az az őrült aki mérőszalaggal szortírozza az ágakat. A végén már 3an néztük melyik passzol még bele színben és méretben a többihez.
Végül ennyit választottam ki:
IMG_20210420_163518.jpg
Na meg 6kg kisebb méretű fekete lávakövet, de azon semmi érdekes nincs, és még koszosak is:
IMG_20210420_163545.jpg
 
Szegény Feleségemnek végig kellett hallgatni egy rögtönzött kiselőadást, hogy melyiket kb hova tervezem. Már a boltban is éreztem, hogy ennyire nem lesz szükségem, de annál nagyobb bajom soha ne legyen, hogy túl sok az alapanyag. Miközben legóztam a sarokban páran odajöttek megnézni ki az az őrült aki mérőszalaggal szortírozza az ágakat. A végén már 3an néztük melyik passzol még bele színben és méretben a többihez.
Végül ennyit választottam ki:
View attachment 146163
Na meg 6kg kisebb méretű fekete lávakövet, de azon semmi érdekes nincs, és még koszosak is:
View attachment 146164
Hasonlóképpen jártam én is a készülő szkép kapcsán. :) Szerintem már a párom agyára megyek. Minden héten mesélek valami újat a tervezésről. Ez a hátránya ha nem kapkodunk és egy nap alatt építünk 😀 Nagyon kíváncsi vagyok az új alkotásra, én is hasonló témán dolgozom. Bár tegnap meginogtam és majdnem újrakezdtem egy másik koncepcióval 😀
 
Újabban minden vásárlás alkalmával bedobok egy redmoort a kosárba. Sosem lehet tudni, mikor fog kelleni :D
Dekorból sosem elég.. Kasszánál kérdezte a srác mekkora akvába viszek ennyi fát. Mikor mondtam neki hogy 60p elkerekedett a szeme, azt hitte minimum 90p a tank. Mondom neki nem-nem csak 60, és lehet még kelleni fog pár darab a részletekhez... Dzsungelezni akarok wazze. 😅
(Amúgy tényleg sok, de keresztlányom 20asához is kelleni fog 1-2 kisebb ág)
 
Ez egy jogos felvetés. Én azt ajánlom Ádám, hogy szerezz be egy ilyet:
View attachment 146178
És ültess bele alga elleni növényt az indításkor, és tegyél rá úszónövényeket is. Pl. Ceratopteris thalictroides-t és salviniát.
A jó hír az hogy rengetegen árulnak ilyen üveget amazonon, viszont az összes komment arról szól, nem bírja el a tappancs a súlyt. 2 opcióm van; 1 veszek hozzá jó minőségű tapadó korongot és azzal hátha. 2 hajlítok fémből egy kis hurkot, abba egy sima pohár, a másik vége meg kampós megoldással az akva peremén. Hogy melyik opció lesz a befutó, azt még van időm kitalálni.

* -A jelenlegi stemek is megfelelnek erre a célra ugye? Gondolom az a lényeg hogy jelentősen nagyobb mennyiségű növénymasszával induljon az akvárium?
-A vízfelszínieknek van valami speciális szerepe amiért ajanlod?
 
Utoljára módosított:
A jó hír az hogy rengetegen árulnak ilyen üveget amazonon, viszont az összes komment arról szól, nem bírja el a tappancs a súlyt. 2 opcióm van; 1 veszek hozzá jó minőségű tapadó korongot és azzal hátha. 2 hajlítok fémből egy kis hurkot, abba egy sima pohár, a másik vége meg kampós megoldással az akva peremén. Hogy melyik opció lesz a befutó, azt még van időm kitalálni.

* -A jelenlegi stemek is megfelelnek erre a célra ugye? Gondolom az a lényeg hogy jelentősen nagyobb mennyiségű növénymasszával induljon az akvárium?
-A vízfelszínieknek van valami speciális szerepe amiért ajanlod?
A víz feletti növények (és itt most ide sorolom az úszó növényeket is) jelentősen gyorsabban tudják a tápanyagokat kivonni a vízből, mert számukra nincs limitálva a CO2. A salvinia és a phyllantus fluitans nagyon gyorsan szaporodik, rengeteg tápot kivesz a vízből az algák elől. További előnye, hogy árnyékol, tehát ezzel is akadályozza az algák szaporodását. És még egy dolog, ami az úszónövények mellett szól. Ha túl sok lenne már, simán csak leveszed egy részét és bedobod a komposztba. A vízből való tápanyagkivétet nem önmagában a vízben lévő növénymassza mennyisége, hanem annak növekedési üteme határozza meg.
A Ceratopteris thalictroides-t azért írtam, mert tök igénytelen és baromi gyorsan nő.
 
A jó hír az hogy rengetegen árulnak ilyen üveget amazonon, viszont az összes komment arról szól, nem bírja el a tappancs a súlyt. 2 opcióm van; 1 veszek hozzá jó minőségű tapadó korongot és azzal hátha. 2 hajlítok fémből egy kis hurkot, abba egy sima pohár, a másik vége meg kampós megoldással az akva peremén. Hogy melyik opció lesz a befutó, azt még van időm kitalálni.

* -A jelenlegi stemek is megfelelnek erre a célra ugye? Gondolom az a lényeg hogy jelentősen nagyobb mennyiségű növénymasszával induljon az akvárium?
-A vízfelszínieknek van valami speciális szerepe amiért ajanlod?
Lehet hülye kérdés, de egy sima pohár az akvárium alján miért nem jó?
 
Back
Oldal tetejére