• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Wien(t)er is coming

A nagy kő kérdés a'la B_Tamás


  • Total voters
    18
  • Poll closed .
Ennyire jól működő akvát szétszedni... és ha esetleg csak átfazoníroznád újabb, más jellegű növényekkel, ha már ebben a képében ráuntál?
Igazából az utolsó szavad az egész tervem mozgatórugója. Ha ide jut az ember, innen nincs visszaút. Alkotni akarok, rombolni és építeni. Nem csak akkor kell bontani egy akvát, ha valami félresikerült. A növények nagy része hasznosulni fog. Keresztlányomnak csinálok egy 20Les kockát, Ő fogja örökölni a cryptokat és az anubiasokat kevés stemmel. A gyepből és talajból wabit tervezek csinálni. A fák és a mohák (amiket már egy ideje direkt nem vágok) fel lesznek használva a következő akváriumomhoz. Szerettem ezt az akváriumot, sok mindenre megtanított, most ezt a tudást szeretném kamatoztatni egy ennél jobban átgondolt és megtervezett berendezésnél. Remélem 2-3 hónap múlva azt fogod írni, hogy jó döntést hoztam! ;)
 
tetszenek nekem is ezek a dzsungelek. 😊👍
annak utánanéztél, hogy mennyi idő a karbantartásuk, hogy ilyen szépek legyenek? 😊
Igen, képben vagyok, éppen ezért vékony tápozás lesz a terv, nem akarom hogy rohanjanak a mohák. Sok bucephalandra lesz benne, meg egy kevés apró levelű anubias is, ezek amúgy is lusta fajok. A láva kövek között itt ott pici gyepcsomók. Talán egy nagyon minimális vörös stem hátul.
 
Tegnap valahogy lemaradt az egész alakos kép, pedig csináltam párat. A stemek amiket visszadugdostam már lassan újra a vízfelszínt verik, a földben maradt vágott részeknek kellett 2 hét mire észhez kaptak. Most már látszódik hogy kettéágazódtak, 1-2 hét alatt ők is meg fognak nyúlni. Kicseréltem az előtéri homokot is frissre, bontás előtt akarok majd egy technika nélküli képet csinálni, arra épp el fogja veszíteni ezt a természetellenes fehérségét.
A cryptokból is ritkítottam, még akarok azokból kiszedni, de elfogyott a rászánt időm és a türelmem is.
És a kép:
Untitled39~3.jpg
 
szép.. 😊👍
a kövek nem algásodnak? a homok mennyi idő alatt algásodik be?
Köszi, a kövekkel hétről hétre harcolok.
A tápanyagszint arányok beállitása után el kezdett visszavonulót fújni róluk az alga, de ennek ellenére hétvégente elektromos fogkefével negyed órán keresztül sikálom őket hogy ilyenek legyenek. A dekorhomokot hetente porszívózom, annak több nem kell. De az utolsó kép miatt kicseréltem hogy szebb legyen!
 
Back
Oldal tetejére