• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Wien(t)er is coming

A nagy kő kérdés a'la B_Tamás


  • Total voters
    18
  • Poll closed .
Ez a beszéd és igazi akció, nem amit Bruce Willis művel.
Hol egy kis hely? Áhá! Bumm! Oda egy új aki kerül. :cool:
Örülök, hogy elkaptad az akva-vírust. :D
És úgy tűnik nem csak én.
Kissé félve jöttem haza mert csak csigákért és növényekért mentem, de került még a kosárba jópár apróság, plusz a halak. Nem tudtam mit fog szólni hozzá a törzsfőnök, de odáig van meg vissza ezektől az algázóktól. (az apróságokat meg észrevétlenül bevágtam az akvárium bútorba (gonosz kacaj) 😈🤡)
 
És úgy tűnik nem csak én.
Kissé félve jöttem haza mert csak csigákért és növényekért mentem, de került még a kosárba jópár apróság, plusz a halak. Nem tudtam mit fog szólni hozzá a törzsfőnök, de odáig van meg vissza ezektől az algázóktól. (az apróságokat meg észrevétlenül bevágtam az akvárium bútorba (gonosz kacaj) 😈🤡)
🤣Én 2 akváriumot csináltam így. Titokban. Aztán hetekkel, hónapokkal később töredelmesen bevallottam. A mostani építésem is nagyon olcsó volt, hiszen csak pár doboz növényt kellett venni bele... A többi dolog már mind megvolt...🤣
 
Remélem a kritikus időszakon már túl vagyok, ami az otok akklimatizációját illeti. A telepítés óta eltelt 48 óra és úgy tűnik jól érzik magukat, egész nap együtt bandázik a 4 fős csapat, és a színük sem olyan fakó mint miután bekerültek. A helenákat nem tudom hova tenni, ezek vagy szökni akarnak (a vízszintet 2 cm-rel lejjebb vettem), vagy ellássák magukat a fehér dekorhomokba... Hisztis egy jószágok, de bízom benne pár nap múlva átváltanak predátor üzemmódba.

Az emers neveldét is elültettem, 2-2 féle anubiast és bucephalandrát első körben.
 
... vagy ellássák magukat a fehér dekorhomokba... Hisztis egy jószágok, de bízom benne pár nap múlva átváltanak predátor üzemmódba.
Azért ásnak, mert igazi predátorok. A maláj tornyosok például sokszor a talajt töltik meg és csak éjjel jönnek ki. A heléna utánuk ás. Sokszor napokig nem láttam a 10 helénából egyet sem, amikor maláj tornyos invázió volt, de a talaj állandó hullámzása egy hónap alatt megszűnt. Tették a dolgukat. 👍
 
Azért ásnak, mert igazi predátorok. A maláj tornyosok például sokszor a talajt töltik meg és csak éjjel jönnek ki. A heléna utánuk ás. Sokszor napokig nem láttam a 10 helénából egyet sem, amikor maláj tornyos invázió volt, de a talaj állandó hullámzása egy hónap alatt megszűnt. Tették a dolgukat. 👍
Úgy legyen. 🤞
 
Ez a beszéd és igazi akció, nem amit Bruce Willis művel.
Hol egy kis hely? Áhá! Bumm! Oda egy új aki kerül. :cool:
Örülök, hogy elkaptad az akva-vírust. :D
Hiszed vagy sem, keresztlányom is ezt kért szülinapjára tőlem. 18 lesz úgyhogy tisztában van vele hogy van vele meló. Egy 20L-es lowtech/garnélás kockát fogok neki csinálni, amivel kb zéró gondja lesz. Ha megvan a technika, dobok majd ide pár képet. :D
 
Hiszed vagy sem, keresztlányom is ezt kért szülinapjára tőlem. 18 lesz úgyhogy tisztában van vele hogy van vele meló. Egy 20L-es lowtech/garnélás kockát fogok neki csinálni, amivel kb zéró gondja lesz. Ha megvan a technika, dobok majd ide pár képet. :D
Remélem, még nem vetted meg az üveget. :eek: Inkább egy 30-ast vegyél, mert ha egyszer beindul a garniszeksz, akkor rövid időn belül víz sem fog férni az akvába.
Dobjál csak, már alig várom. :)
 
Utoljára módosított:
Remélem, még nem vetted meg az üveget. :eek: Inkább egy 30-ast vegyél, mert ha egyszer beindul a garniszeksz, akkor rövid időn belül víz sem férni az akvába.
Dobjál csak, már alig várom. :)

Akkorát szerettem volna, mert árban kb nincs különbség, de az a pár centi itt ott jó néhány extra liter vizet jelent, de csak ekkora helye van.
"Garniszeksz" 😅😅😅 Majd szelektál 😈
 
Hétvégi karbantartás pipa, de ez most mellékes. Magamnak feljegyzem, hogy a világítás időtartamát újból fél órával növeltem tegnap. Jelenleg 6 órát megy a lámpa 15:30-tól 21:30-ig.
 
Hétvégi karbantartás pipa, de ez most mellékes. Magamnak feljegyzem, hogy a világítás időtartamát újból fél órával növeltem tegnap. Jelenleg 6 órát megy a lámpa 15:30-tól 21:30-ig.
Fogadj meg egy tanácsot. Piszok nehéz (és macerás) a saját magunk számára készített feljegyzéseket visszakeresni.
Használd a könyvjelző funkciót. Én a "NTS - note to self" címkét aggatom rá, így pikk-pakk rá tudok keresni. ;)
 
Ma a garnéla szelektálás volt napirenden. Annó 5 db sakurát vettem, azóta 2x szelektáltam, most úgy 40-50 lehet a létszám + a kölykök. 11 db RC-t vettem ki, a színük nem vészes, de a lábuk fehér, itt húztam meg a határvonalat. 1€/db áron szoktam hirdetni, pár nap alatt le is szoktak csapni rájuk. A Green Babaultikkal viszont nem tudom mi van, hónapok óta nem láttam petést.. :unsure: Remélem az előző válogatás alatt nem szedtem ki az összes hímet. 😅:X3: Ők úgy 30an lehetnek, szóval azért erre kicsi az esély.


Így várják a kiválasztottak a következő gazdit
IMG_20210302_210917_copy_1560x2774.jpgIMG_20210302_210930_copy_1525x857.jpg
 
Back
Oldal tetejére