• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Wien(t)er is coming

A nagy kő kérdés a'la B_Tamás


  • Total voters
    18
  • Poll closed .
12 év alatt sikerült egy jól működő rendszert kitalálnom, szörnyen átlátszó, de működik.
Ha valamit akarok, azt már kb gondolkozás nélkül berendelem(mostanában ezek akvárium cuccok), és ezzel egy időben gondolva rá is, foglalok neki időpontot masszázsra, fodrászhoz, vagy az új aduász egy charm a Pandoratól. Win-win, sose kapok szemrehányást. 😄
Így belegondolva lehet Ő jobban várja a széndioxid rendszert mint Én. :unsure:😅
Ez mekkora stratégia 🤣 🤣 🤣
 
12 év alatt sikerült egy jól működő rendszert kitalálnom, szörnyen átlátszó, de működik.
Ha valamit akarok, azt már kb gondolkozás nélkül berendelem(mostanában ezek akvárium cuccok), és ezzel egy időben gondolva rá is, foglalok neki időpontot masszázsra, fodrászhoz, vagy az új aduász egy charm a Pandoratól. Win-win, sose kapok szemrehányást. 😄
Így belegondolva lehet Ő jobban várja a széndioxid rendszert mint Én. :unsure:😅
Jaj de kis rafkós vagy! 😂
10 akvárium és 2 wabi fut nálam,igaz, én fehérnép vagyok. :D
 
12 év alatt sikerült egy jól működő rendszert kitalálnom, szörnyen átlátszó, de működik.
Ha valamit akarok, azt már kb gondolkozás nélkül berendelem(mostanában ezek akvárium cuccok), és ezzel egy időben gondolva rá is, foglalok neki időpontot masszázsra, fodrászhoz, vagy az új aduász egy charm a Pandoratól. Win-win, sose kapok szemrehányást. 😄
Így belegondolva lehet Ő jobban várja a széndioxid rendszert mint Én. :unsure:😅

Irigyellek. Én sajnos túlságosan elengedtem a társasjáték szenvedélyét és akkora gyűjteménye van, hogy már nem igazán megy a Win-Win. Arra már nem akar emlékezni, ami tavaly lett neki megvéve ...
 
Ma már 0,5 ppm Po4-et mértem, egyre jobb a helyzet. Ezt az értéket akarom majd tartani.

Ma a rotalákkal picit elbeszélgettem. Vázoltam nekik hogy rövid időn belül túl sokan lesznek, és csak azokat vagyok hajlandó visszadugiszálni akik "pirosabbak" (Low Tech piros) az átlagnál. Vannak néhányan akik komolyan vettek, ők maradhatnak, a többiektől viszont könnymentes búcsút fogok venni. 😈

Untitled17~2.jpg
A mihez tartás végett, ilyen árnyalattal már bent lehet maradni egyelőre 🥲 💩

*Nevetni ér, de könnyen sértődök és nehezen felejtek 😆
 
Türelem @Ádám_ a növények lassan és nagyon halkan válaszolnak. ;)
Ha megnézed a naplómban a Vízalatti Füvészkertet, akkor láthatod, hogy én milyen vargabetűkkel tarkított utat jártam be. De sikerült.
Igaz, egy idő után "csaltam", mert Aquario zselés CO2-t vetettem be, no az hozta meg igazán a saláták színpompás kedvét.
Mivel én 84-hez használtam, szerintem a Te 65 literesedhez is megtenné. :)
 
Türelem @Ádám_ a növények lassan és nagyon halkan válaszolnak. ;)
Ha megnézed a naplómban a Vízalatti Füvészkertet, akkor láthatod, hogy én milyen vargabetűkkel tarkított utat jártam be. De sikerült.
Igaz, egy idő után "csaltam", mert Aquario zselés CO2-t vetettem be, no az hozta meg igazán a saláták színpompás kedvét.
Mivel én 84-hez használtam, szerintem a Te 65 literesedhez is megtenné. :)

Ha nem munkáról van szó, kifejezetten türelmes embernek tartom magam. Pusztán hétvége van, szóval akvárium karbantartás, és úgy érzem elég stem van már a háttérben, így eljött az idő hogy szelektáljak. Köztes co2 megoldáson nem gondolkozok. Úgy saccolom fél éven belül lesz egy rebuild, már látom a kemény mag mennyi időt áldoz egy hardscapre, valami hasonlóban gondolkozok én is, akkor már nagynyomásúval. Addig meg böngészem a naplókat és próbálok a tapasztaltabbaktól ellesni pár trükköt. :sneaky:
 
Utoljára módosított:
Ma reggel elpusztult egy amandám, kb 7-8 hónapja vannak nálam, rettentően picik voltak mikor elhoztam őket, szóval jelenleg max 1 évesek lehetnek. Nyilván bosszantott a dolog, de rá néztem a többire akiken nem látszott semmi, szóval hamar túl tettem magam rajta, erre fél órával ezelőtt látom még egy szenved az aljzaton, gyors meg is mértem a vizet (tegnap volt víz csere...)
Gh:8,5
Kh:5,5
Ph:8,2
No3:10
Po4:0,75
Ammónia:0

Tudom hogy a PH-m magas, de eddig nem zavarta őket, valaki valami ötlet? 🙁

Lőttem egy fotót róla, olyan feketés volt a teste:
Hal.jpg
 
Utoljára módosított:
Ma reggel elpusztult egy amandám, kb 7-8 hónapja vannak nálam, rettentően picik voltak mikor elhoztam őket, szóval jelenleg max 1 évesek lehetnek. Nyilván bosszantott a dolog, de rá néztem a többire akiken nem látszott semmi, szóval hamar túl tettem magam rajta, erre fél órával ezelőtt látom még egy szenved az aljzaton, gyors meg is mértem a vizet (tegnap volt víz csere...)
Gh:8,5
Kh:5,5
Ph:8,2
No3:10
Po4:0,75
Ammónia:0

Tudom hogy a PH-m magas, de eddig nem zavarta őket, valaki valami ötlet? 🙁

Lőttem egy fotót róla, olyan feketés volt a teste:
View attachment 101683
Nekem is van. Nálam 7,6 a pH jelenleg. A mostani példányom gerince mentén húzódik egy fekete csík, és küzd az úszással. Sokszor oldalra billen. De nálam 1 ilyen van és 2 hónapja tartja magát. Esetleg nitritet mértél?
 
Nekem is van. Nálam 7,6 a pH jelenleg. A mostani példányom gerince mentén húzódik egy fekete csík, és küzd az úszással. Sokszor oldalra billen. De nálam 1 ilyen van és 2 hónapja tartja magát. Esetleg nitritet mértél?
Nitrit tesztem nincs, úgyhogy azt nem tudok mérni, de holnap beugrok az akvárium boltba ahonnan jöttek a halak, és megmutatom az egyik srácnak a képet, meg a vízparamétereket, hátha tud valami okosat mondani. :unsure:
Remélem bent lesz, mert amúgy a többi alkalmazottnak vagy a szaktudása hiányos, vagy a német ismerete. 🥲🥴
 
Őőő... na most szép világ lehet Bécsben, ha már németül se tudnak rendesen... 🤣🤣🤣
Igazából nem olyan nagy tragédia ez, nyilván a németet beszéli úgy ahogy, és egy hétköznapi beszélgetést simán lenyom. Plusz a vásárlások 90%a gondolom úgy néz ki hogy bemegy a vásárló és szeretne ezt azt megkapja kész. A maradék néhány embert meg csak tovább irányítja a kollégához ha a beszélgetés konfortzónán kívül esik neki.
A baj ott kezdődik hogy össz vissz 2 olyan bolt van ahol komolyabban növényeznek(de messze nem GA szinten)
Este azért nyomtam még egy vízcserét biztos ami biztos. Ma reggelre nem volt több elhullás.
 
Szerdán voltam boltba, sajna nem volt bent a srác, de ők is azt mondták a PH lesz a ludas. Vettem 5%-os kénsavoldatot, fokozatosan lejjebb húztam vele a víz értékét, péntek óta már stabilan 6,8-7,2 között mozog. A mai vízcserénél a cserélt vizbe már előre bekevertem a cuccost. Úgy vettem észre nem csak a halak, de az amanok is nyugodtabbak. (Amúgy szerencsére nem volt több elhullás)
Az emers próbaneveldém is gyarapodik, kezd körvonalazódni a fejemben a következő akvárium kinézete, még ebben a hónapban el akarom ültetni a növényeket.
A fénnyel is variáltam, tegnap óta mindkét cső (2x24W) dolgozik, igaz csak napi 5 és fél órában. Kíváncsi vagyok milyen irányba indul így el az akvárium.
Remélem kellemesen telt a hétvégéje mindenkinek, köszi hogy benéztél!
02.14.jpg
02.14_2.jpg
 
... Vettem 5%-os kénsavoldatot, fokozatosan lejjebb húztam vele a víz értékét, péntek óta már stabilan 6,8-7,2 között mozog. A mai vízcserénél a cserélt vizbe már előre bekevertem a cuccot...
Hali! A kénsav ilyenkor bevett dolog? (mindig tanul valamit az ember) Eddig úgy tudtam csersavval illik ilyesmit csinálni, vagy esetleg más természetben előforduló savval...
 
Hali! A kénsav ilyenkor bevett dolog? (mindig tanul valamit az ember) Eddig úgy tudtam csersavval illik ilyesmit csinálni, vagy esetleg más természetben előforduló savval...
A boltba ez az egy PH csökkentő termékük volt, azt mondták biztonságos, low techbe hasznos tud lenni. (DRAK ph minus amúgy a neve) Egyik barátom ígért éger tobozt jövő hétre, az azt hiszem pont csersavat tartalmaz, azzal is meg lesz támogatva a víz. 😉
 
Tegnap kaptam ~100db égertobozt, be is dobtam belőlük 5öt délután a vízbe. Jó pár órán keresztül csak kergetőztek a vízfelszínen, majd úgy döntöttek alá merülnek. Ma lámpafelkapcsolásra "gyönyörűen" beopálosodott a vizem.🤦‍♂️
Szűrő szétkap, régi Seachem Purigen ki,(durván sötét volt már) másik be. Remélem a csere darab, ami jó ideje desztvízbe várt tettrekészen, holnapra elvégzi a dolgát.🤞
Plusz megjött a háttérnek való fehér fólia, de azt majd csak hétvégén szerencsétlenkedem fel. 😏
 
Ez a Seachem Purigen zseniális cucc, egy éjszaka alatt rendbe tette a vizem. Régebben nem volt csere darabom, így a regenerálás idejére anélkül ment a szűrő. De ezzel a módszerrel a szűrőt sem kell duplán szét szedni, ráadásul a víz is hamarabb patika lesz. Imádom.
Próbáltam a halakról etetés közben pár közelit lőni, meg a garnikról is ahogy ismerkednek a tobozokkal. Tudom tudom telefonos... De először legyen meg a co2 rendszer , aztán még idén tervbe van egy normális DSLR is.
IMG_20210217_211006~2_copy_1485x1485.jpg

IMG_20210217_160702~2_copy_1459x821.jpg
 
Szokásos vízcsere, és csinosítgatás pipa, de a módszer új volt. @eMZé -nél olvastam valamelyik nap, hogy egy extra külsőszűrővel takarítgat. Be is izzítottam a pincében porosodó Eheim Classic 150-esemet. Pakoltam bele perlont, és egy rég eltörött GAs garnéla kiszedő üveg pipás felét használtam kifolyócsőként, a pálca részével meg szívtam a vizet. Sokkal praktikusabb, mint a sima vízcserével egybekötött tisztítós verzió. Ezentúl így fogom csinálni, innen is köszönöm a tippet!
IMG_20210221_090231_copy_1040x1596.jpgIMG_20210221_090452_copy_1479x832.jpgIMG_20210221_090459_copy_1479x832.jpg

Már egy hete 2 csővel megy a világítás, egyelőre se pozitív, se negatív változást nem tapasztaltam a növényeken. Viszont az erősebb fénytől szebbnek, és tisztábbnak is tűnik az akvárium élőben. Jobb ránézni.
Az időtartamot 5 óráról 5 és félre módosítottam, meglátjuk mit szólnak hozzá a zöldségek.
IMG_20210221_211227~3_copy_1564x779.jpg

Az emers neveldém is gyarapodik
IMG_20210221_191524_copy_1587x1559~2.jpg

A háttérfólia elsőre nem lett tökéletes, a türelem viszont elfogyott, úgyhogy a második próbálkozást jövő hétre halasztom.
IMG_20210221_211118_copy_1618x910.jpgIMG_20210221_210838_copy_1560x2774.jpgIMG_20210221_211338_copy_1536x864.jpg

Remélem kellemes hétvégéje volt mindenkinek, köszi hogy benéztél! 😉
 
Azt hiszem szükségem lesz pár helenára 😑

IMG_20210223_210825_copy_1152x1152.jpgIMG_20210223_210938_copy_1517x1517.jpg

Fogalmam sincs hogy kerülhettek be, hónapok óta nem hoztam új növényt, és a korábbiak is mindig szódás áztatás után lettek elültetve... 😤

Kb 15 süncsigusz is van az aksiba, őket addig vegyem ki, vagy ilyenkor mi a teendő?
 
A gond inkább azzal van hogy egy kisebb bettáson is elgondolkoztam már a hálóba. :LOL:
de hát mindenkinek kell egy 30-60 literes bettás kocka a hálószobába!! Mi nagyon szeretjük, pedig nálunk szigor van ezen a téren.
Ne kövesd el a hibámat. Rendesen már az elején mindent vegyél meg hozzá (külső szűrő, co2, erős lámpa)!
Tudom egy egész hadsereg fog nekem esni az erős lámpa miatt, de kell. Betta nem szereti, de az úszónövények igen, amit viszont a betta szeret.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére