• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Why is the RUM gone?

Uff! Csakhogy nehogy azt higgyétek, hogy rejtegetem ;) (de szép mondat...)
IMG_20210105_212722.jpg
Némi fonal, ecset és békalencse található benne, köszönhetően a pár havi elhanyagolásnak.
IMG_20210105_213311.jpg
Lakói vegyes RC garnélák, a cél a pirosak leszelektálása volt de került bele vadas is sajnos.
Ha rendbe jön lehet nevezem versenyre.
Csak a háttér mohásítását kell megoldanom valahogy, illetve a medret kell kitakarítanom és behomokolnom.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Eddig a nano akváim CO2 nélkül mentek "midtech" -ként. Lágy víz, közepesen erős világítás, erős szűrés, aktív talaj.
Viszonylag lassan fejlődnek az egyszerű tápozás és a fentiek alapján.
Gondolkodom egy CO2 fejlesztésen; difi, buborékszámláló, csövek vannak. Van egy 1kg-os üres palackom is, amit persze Egerben nem lehet megtöltetni...
Bp-n lehet megtöltik, de én nem jutok fel.

Namost reduktort nem veszek azért, hogy egy üres palackra tegyem és nézegessem. A kérdés a következő : megéri-e azzal tökölni, hogy próbálom feljuttatni Pestre és vissza ha kifogy, vagy inkább adjam el... és hagyjam a francba.
 
Vagy üzemelj be egy 2kg-os palackot, azt biztos ott is töltik és egy évig tuti húzza egy nanoban.
Itt csak cserélnek, de cserepalackot nem vehetsz... Totál a 22-es csapdája...
Hirtelen egy ötletem maradt a CO2 megoldására: a sodastream. A Tesco és a Spar is forgalmazza. Itt csak az átalakítós reduktor hibádzik.
 
1kg-os palackkal nincs tapasztalatom, de a nyomápróbával rendelkező, szabvány 0,5kg-os palackomat a legnagyobb budapesti töltőhelyen 3 hét alatt sem tudták feltölteni, végül kicserélték egy másikra, mert épp volt egy cserepalackuk.
Ha 2kg elég egy évig, akkor nem nagyon kell aggódnod, az egy kilós meg lehetne biztonsági tartalék addig, amíg majd a két kilóst töltik vagy cserélik máshol.
 
Back
Oldal tetejére