• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

white pearl garnéla

star67

Bölcs Ent
Nevük: White Pearl vagy Snowball, magyarra fordítva fehér gyöngy vagy hógolyó garnélák, mivel petési olyan fehérek, mint az apró hógolyók.

A Neocaridina fajhoz tartoznak, sokáig Neocaridina cf. zhangjiajiensis volt a besorolásuk, de a legújabb kutatások szerint Neocaridina palmata színváltozatok.
Aki tartott már Red Cherry garnélát, annak ezek felnevelése sem fog gondot jelentetni, csak a színükben van eltérés!

Kifejlett méretük: 2,5-3cm.

Ezek is csapvizes garnélák, tehát elsősorban a keményebb vizet kedvelik. (pH 6,5-8).

A hőmérséklet 20-28 C fok közötti érték lehet.

Rájuk is érvényes, hogy alacsonyabb hőmérsékleten tovább élnek, magasabb hőmérsékleten jobban szaporodnak!
Specializált faj, tehát gond nélkül szaporíthatók akváriumban.
3-4 hét után minimum 30db 1-2mm-es apróságra számíthatunk.
Az utódok itt is egyből hasonlítanak a szülőkre.
Mindenképp ajánlott azonban külön akváriumban tartani őket, mivel más Neocaridina fajokkal összeívnak.
Édesvízi garnélák - Garnélák "kompatibilitási" táblázata


Mint minden garnéla, ők is mindenevők, de főként a növényi táplálékot kedvelik.
Ez lehet forrázott spenót, répa, káposzta, saláta stb. Elfogyasztják a díszhaltápot és a garnélatápot is. Tölgy, mandula és cseresznyefa levelet, égerfa tobozát is szoktam a vizükbe tenni, amit mindig nagy örömmel fogadnak.

Bár egyesek szerint nem annyira látványos faj, mint némelyik színes vagy mintás garnéla, de békés, gyönyörű kis állatok, növényekkel dúsan beültetett akváriumban igazi kis gyöngyszemek!
Legszebb formájukat természetesen fekete aljzat mellett mutatják.
 
Szia Csilla!

Nálad milyen színűek (esetleg képet tudsz mutatni róluk)?
A neten talált képek elég nagy szórást mutatnak!

Köszönettel!

A.ttila
 
white%20pearl%206.jpg


általában ilyesmi képet szoktam látni róluk mindenfelé :)
Nekem annyira nem tetszene, de persze ez ízlés kérdése :) Azt viszont elkell ismerni, hogy a petéik tényleg hógolyóra hasonlítanak :)
 
Szia Csilla!

Nálad milyen színűek (esetleg képet tudsz mutatni róluk)?
A neten talált képek elég nagy szórást mutatnak!

Köszönettel!

A.ttila

Nekem is vannak ilyen garnéláim.
A peték szép fehér színűek, a garnélák kicsit átlátszó fehérek.
Sötét aljzaton (apró fekete gömbölyített bazalton) és sötét zöld növényeken nagyon jól mutatnak.
 
Szia danzug!

Nekem is vannak ilyen garnéláim.
A peték szép fehér színűek, a garnélák kicsit átlátszó fehérek.
Sötét aljzaton (apró fekete gömbölyített bazalton) és sötét zöld növényeken nagyon jól mutatnak.


Köszönöm!
Azóta élőben is láttam!
Mintha szellem garnélák lennének!

A.ttila
 
Úgy érzem, érdemtelenül háttérbe szorul ez a garnélafaj, pedig ők is mutatósak tömegesen, nem kényes, szapora. Én @ezsolt80-nak hála, hosszas keresgélés után újból indíthattam egy 25 fős csapattal egy munkahelyi kis nanot, melléjük jön egy másik kocka tavasszal, abban black rose banda lesz.
Folyamatosan csodálom őket azóta is, hamarosan pedig két nőstény is gondoskodik az ifjoncokról, akiket szelektálni sem kell, hiszen mind szép kis hógolyó!;)
 
És erre ma reggel mivel fogad a kis munkahelyi kocka? Immáron megmutatta magát a 3. petés kismama is!
Őrület, tényleg tele van a pocakjuk olyan kis fehér gömböcökkel, mint miluu fotóján kicsit feljebb! És mivel nem fedett színűek, pontosan látható a fejlődésük is. Nagyon izgi, csak ajánlani tudom mindenkinek.
Úgy tűnik külön hasznos nekik, hogy a hétvégén, amikor nem dolgozunk, nincs kaja, max.kis forrázott spenót vagy eperlevél péntek déltől hétfő reggelig. A koplalás jót tesz nekik.:love:
 
Én tavaly @porsolyka -tól kaptam kb. 50 db fekete szelektálatlan garnélát, az irodalom szerint csoki.
Vettem hozzájuk 10 db "törzskönyvezett" fekete egyedet, vér frissítés gyanánt.
A mai állapot:
- kb. 130-150 egyed
- túlnyomóan feketék, szépen fedettek,
- jó rész fekete, áttetsző,
- jó rész barna,
- néhány vadas,
- néhány kék, kékes színű egyed,
- és van három tökéletesen áttetsző, a white pearl egyedre teljesen hajazó, igaz a snow labdáikat még nem láttam, aprók lévén.

Lehet, érdemes lenne külön szelektálni őket.
 
Mindenképp érdemes lenne!

Van, akinél például feltűnt a fehérek között pirosas egyed. Nekem ilyen még sosem volt. Igaz, a mostani csapattal jött egy gyanúsan low-grade yellow fire, azt egyből ki is vettem közülük! Remélem most is csak és kizárólag tökéletes kis WHITE hógolyóim születnek!
Ha tiszta a vonal, erősen szelektált, akkor a sokadik generáció már szép lesz.
A csokik között mindig előfordul a teljes paletta- fekete-kékes-barnás-vadas. A fehérre tippem sincs, de szentgyo biztos linkel be hozzá valami genetikai táblázatot.
Megoldás:SZELEKTÁLÁS! Persze, ha csak a sok szép változatos árnyalatban akarsz gyönyörködni, nem a szaporítás a cél, akkor ne fáradj a szelektálással.;)
 
Mindenképp érdemes lenne!

Van, akinél például feltűnt a fehérek között pirosas egyed. Nekem ilyen még sosem volt. Igaz, a mostani csapattal jött egy gyanúsan low-grade yellow fire, azt egyből ki is vettem közülük! Remélem most is csak és kizárólag tökéletes kis WHITE hógolyóim születnek!
Ha tiszta a vonal, erősen szelektált, akkor a sokadik generáció már szép lesz.
A csokik között mindig előfordul a teljes paletta- fekete-kékes-barnás-vadas. A fehérre tippem sincs, de szentgyo biztos linkel be hozzá valami genetikai táblázatot.
Megoldás:SZELEKTÁLÁS! Persze, ha csak a sok szép változatos árnyalatban akarsz gyönyörködni, nem a szaporítás a cél, akkor ne fáradj a szelektálással.;)
Én pusztán a szépségük miatt tartom, s persze, hogy nyüzsögjenek.
Gondolkodtam a white kiszedésében és venni hozzájuk törzskönyezett eyedet, párat, akva is lenne, szűrő is, csak kicsit macera.
 
Hát, ha imádod nézni a nyüzsgésüket, akkor nem macera, főleg ha minden adott hozzá. Vágj bele, nem fogod megbánni!;)
 
Back
Oldal tetejére