• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Where the wolves come from - 20L Nano

Nagy csalódás nem lehet. 5630 ledek vannak benne, ezeket már ismerjük. 2.500,- forintba kerülnek ingyen házhoz szállítással, nálunk egy sima MPL 1.700,- :)
 
Uff!
Ma is megvolt a vízcsere, egyre jobban élvezem ezt a nanot. 1 vödör víz ki, egy vödör víz be. 5 perc.
Mondjuk úgy könnyű, hogy anyóséktól egy 210 literes vizes hordót kaptam szülinapomra. Tele van hányva RO-val így csak bele kell merítenem a vödrömet ;)
A következő lépés egy feltöltő szivattyú beszerzése, hogy a 240esben a 120 literes vízcsere ne tartson túl sokáig, és minél kevesebb pancsolással járjon.

A 2213-as az istennek nem akarja kidolgozni magából a levegőt. Kicsit idegel, de mivel egy külön épületben vannak az akváriumok hadd pezsegjen.

Holnap megpróbálok fotózni :)

Addig itt egy kis inspirációs morzsa:
8939364295_c9f8867cd8_o.jpg
:love: :cool: :snaphappy:
 
Szépjóreggelt! :D
40715054331_c313671671_z.jpg
Majdnem lefeküdtem az ígért fotó nélkül. :oops:

Megvan a ludas, miért levegős a szűrő. Hiába a 10es belső csőátmérő, ha a kínaiak nem tudnak normálisan beméretezni egy befolyót. A cső nem esik le róla, de levegőt tud színi.
Az éjszakára odanyomtam egy kis Yummy Gummot holnap pedig megpróbálok kitalálni valamit az üvegcső és a szűrőcső szoros együttállására :)
 
Utoljára módosított:
Szépjóreggelt! :D
View attachment 50890
Majdnem lefeküdtem az ígért fotó nélkül. :oops:

Megvan a ludas, miért levegős a szűrő. Hiába a 10es belső csőátmérő, ha a kínaiak nem tudnak normálisan beméretezni egy befolyót. A cső nem esik le róla, de levegőt tud színi.
Az éjszakára odanyomtam egy kis Yummy Gummot holnap pedig megpróbálok kitalálni valamit az üvegcső és a szűrőcső szoros együttállására :)

nagyon jól néz ki
 
Elmúlt két hét.
Megy automatán minden. A vízcserék már csak 4 naponta lesznek e héttől.
Alga egy szál se. Gondolom a bejáratott szűrőnek köszönhető.
Napi 1ml Carbot nyomogatok. És heti 1ml Tropica spec. (zöld) tápot.
A gazokon már megjelentek az új hajtások, de nemigen akarnak sprintelni. Lehet kevés a fény.
Képet nem csináltam, ugyanúgy néz ki mint 1 hete...:oops:
 
A sz@r képminőség (bocsi) ellenére is látszik, milyen szépek a garnélák. Ezek inkább sakurák, nem?
 
Tudom, hogy dög vagyok és ez nem a savazós topik, de nem arról volt szó, hogy 30 liter alatt nem telepíthetők gerincesek?
Azért galaxyk nem aprók, a sok dekor mellett meg talán 10 liter víz megy bele a “töpszli”-be.:(
Elviekben. 10 litert szívok le egyszerre, és félig van az akva vízzel... Egyet elfelejtettél, hogy nanohalak gyakran előfordulnak kisebb akvàkban. Versenyeken is. Sőt nem nanohalak is... Bettát miért tartanak csomóan egy "pohár vízben"?
Mondjuk nálam nincs is túltelepítve. A galaxyjaim kicsik és színesek. Nem a gigantikus agyontenyésztett verzió amit sok kereskedésben látni. Nincsenek 2.5 centisek, pedig már elmúltak 1évesek. Változatos kaját kapnak, száraz dennerle color, tetramin, sera vipan, fagyis sórák, vörös plankton. Naponta legalább fél órát ülök és figyelem mit csinálnak a jószágok. Szóval imádom őket.
Nem mentegetőzök a jogszabály valóban azt mondja, hogy kifejlett gerinces élőlényt nem tartunk 30liter alatt. Ezen az elven csak gondolj bele, hogy egy standard 30as kockával bárki bármelyik versenyre nevezhet halakkal nem szólják meg ha nanohal van benne, pedig csak 27 liter. 20 liter alatt én sem tartanék az tuti.
Ui.: Ha ebből a zagyvaságból valaki értelmeset tud leszűrni, az kap egy mezei pirospontot :)
 
Uff!
Nem sok minden történt itt...
Egy "2méteres" belső fűtő bekerült mert az éjszakánkénti 18 fok nem volt baráti... most már stabil a hőmérséklet.
IMG_20180309_205923.JPG
Egy pocsék telós fotó, hogy legyen mit nézni :)
A mohák nőnek, a HC nem túlzottan, de hozza az új hajtásokat. Lehet bedobálok közé kőre ragasztott Riccardiát.
 
Hmmm. Valaki erősen elfelejtett naplózni....
Az elmúlt 2 évben 2 setupot ment az akva, a fenti hegyes-völgyes, meg a párom által kreált "indián temető" nevű zöldséges :LOL:

IMG_20190910_191314.jpg
IMG_20190722_171010.jpg

A múlt hónapban szétbontottam. És építettem egy új fás köves dioráma akváriumot, ami feltöltés után így nézett ki.
IMG_20200509_150807.jpg
Még a dekorhomokot be kell szórnom, meg a hátteret rendbe kell vágnom.
Uff!
 
Back
Oldal tetejére