• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Where the wolves come from - 20L Nano

Dukenukem

Mágus
Sziasztok!

Üdv az új Nano akváriumom naplójában.
Remélhetőleg ezt fogom tisztességesen naplózni.:whistle:

Az alap koncepció már régebben létezett a fejemben, egy ismerősömnek építettem már ilyet lávakőből, bár ő miután megcsináltam neki, 3 hónapra rá olyan késztetést érzett, hogy szétszedte és elkezdett önállóan alkotni.

Az alap koncepció egy völgybejárat szurdokmederrel.

Szóval jöjjenek a technikai adatok.

Akvárium:
36x22x26 (cm) ~20l Opti

Világítás:
Azoo Flexi Mini

Szűrés:
Eheim 2213 450 l/h, 2 liter BioRio, szivacs, perlon. Spin forgatja a vizet majd.

Talaj, dekor:
Tropica Substrate, ADA Amazonia, ADA LaPlata , Dragon kő.

Növények:
HC, Parvula mini, Riccardia, gömbmoha.

Állatok:
Egyenlőre semmi, később garnélákat fogok majd bele válogatni, halat nem feltétlen tennék bele.

Kezdésnek egy hardscape:
DSCF0005.JPG

Kisebb kőigazgatások voltak, bekerült a homok. A medret majd még kisebb kavicsokkal fogom megspékelni, hogy minél élethűbb legyen.

Ma növényesítek.

Folyt. köv.
 
A szűrő forgatja. De a megfelelő áramláshoz valami befolyó is kell, plusz infónak írtam be, hogy az egy spin lesz.

Ok, nem étettem, mi az a "spin", azt hittem, hogy valami különálló vízforgató. Az eheim-et nem túl erős, az áramlás nem rendezi át a scape-t?
 
Látom beindult a nano szakosztály :) Tök jók az arányok, tetszik!
Be.:) A 240-est nem szedem szét a nyárig, és kell valami addig versenyzős molyolásra. Illetve le akartam más cserélni a 8 literes kockát (megy az irodába), mert nem tudtam kiélni benne magamat, nagyobbra kellett váltani.

Amúgy kész a növényesítés nagyjából. Feltölteni még nem töltöttem fel, letakartam egy folpakkal, mivel a szűrés összerakása még hátra van. Ki kell takarítani a csövezést, átöblögetni a szűrőanyagot, stb.

A Flexi érzésem szerint nem lesz jó hosszútávon. Nem ér be rendesen középre, és mivel alacsonyan van nem is szórja annyira a fényt. Jó-jó ez a lámpa, de mégse jó. A Chihiros A-631-est nézegetem helyette. Van valakinek tapasztalata vele?
 
Be.:) A 240-est nem szedem szét a nyárig, és kell valami addig versenyzős molyolásra. Illetve le akartam más cserélni a 8 literes kockát (megy az irodába), mert nem tudtam kiélni benne magamat, nagyobbra kellett váltani.

Amúgy kész a növényesítés nagyjából. Feltölteni még nem töltöttem fel, letakartam egy folpakkal, mivel a szűrés összerakása még hátra van. Ki kell takarítani a csövezést, átöblögetni a szűrőanyagot, stb.

A Flexi érzésem szerint nem lesz jó hosszútávon. Nem ér be rendesen középre, és mivel alacsonyan van nem is szórja annyira a fényt. Jó-jó ez a lámpa, de mégse jó. A Chihiros A-631-est nézegetem helyette. Van valakinek tapasztalata vele?

Én most chihiros a501-et szervàltam, kìváncsi vagyok mit tud. Sajna 5 centivel hosszabb mint az üveg, de hát ilyet találtam, nem gond mert függesztem :)
 
Nagyon szexi!
Na persze. :rolleyes: Most vonulnak át a Flexi ufók a völgy felett... :D
Nem túl homogén a zúzott dragon a homokon? Dilemmázok, hogy mi lenne jobb mederalapanyag.

Én most chihiros a501-et szervàltam, kìváncsi vagyok mit tud. Sajna 5 centivel hosszabb mint az üveg, de hát ilyet találtam, nem gond mert függesztem :)
Kíváncsi vagyok én is. Most pörgettem végig @keszalvo Viktor Belize naplóját, és igen jó eredményt hozott a Chihiros pilács. (y)
 
A Flexi érzésem szerint nem lesz jó hosszútávon. Nem ér be rendesen középre, és mivel alacsonyan van nem is szórja annyira a fényt. Jó-jó ez a lámpa, de mégse jó.
Emlékszem, hogy kb egy időben kerestünk flexi minit. Mindkettőnknek lett, és mégsem vagyunk boldogok. :LOL:
Szerintem a probléma az, hogy inkább fix,mint flexi ez a mini. Elégé adott, hogy hová és milyen magasról világít. Nálam egy kő tetejét világítja telibe, nálad a völgy közepén a dekorhomokot. Nálam már biztos hogy ez hmm. nem éppen ideális:poop:, nálad majd még elválik.:)
 
Ha már ilyen nano lámpában gondolkodtok, nem lehet jobb választás egy ilyen?

images?q=tbn:ANd9GcTuW_XZ0iA9um_ZXMM990obkTe1gRM2E-pm459RjMgaDjTWxyn05g.jpg

A flexi mini 6 wattjával szemben ez 10 wattos és <3k forint..
 
Ha már ilyen nano lámpában gondolkodtok, nem lehet jobb választás egy ilyen?

View attachment 50771

A flexi mini 6 wattjával szemben ez 10 wattos és <3k forint..
Ha megveszed a flexim, veszek belőle kettőt is!(y) - Ezek inkább széles (vagy inkább hosszú?) akváriumok. Ebből több is kellene... bár az nem is feltétlenül rossz... tudsz dobni egy kereshető termék elnevezést? ;)
 
Back
Oldal tetejére