• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes WestWorld

Szerintem túl közel van a lámpa az vízhez, de ezt csak így első blikkre mondom laikusként, nem olvastam végig naplódat. Lehet, hogy az áramlással is lehetne variálni, talán van egy-két holttér itt-ott a dekor miatt, ahogy fentebb is írták.
 
Köszi mindenkinek a tanácsokat. Kiszedtem az algát, megnyírtam, cseréltem egy nagy vizet, adtam be peroxidot, betettem a diffúzort a szívó ág alá. Holnap megint vízcsere és levakarom a maradék algát is. Visszavettem a világítást 35%-ra. Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle. Betettem előre a jetet és még rosszabb lett... Gyakorlatilag kialakul középen egy örvény és elindítja visszafelé a vizet, szóval viszatettem hátra. Hátulról kiszedtem a növényeket és be tudtam úgy állitani a kifolyót, hogy most szépen körbemegy a víz, persze ez megint nem garancia a sikerre. Az üvegcuccokkal teljesen el vagyok átkozva! Megpróbáltam kitakarítani és ahogy benyomtam a kefét, ütött a jet hátuljára egy lukat. Ilyet még nem láttam. Most döntöttem el, hogy rendelek mindenhova rozsdamentes ki-befolyókat.
Furcsa nekem ez a história, mert olyan szépen ment az akvárium, aztán egyszer csak elcsesződött az egész. Igazából a konstrukció is rossz, de jó kis tanulópénz volt. Jobban oda kell figyelnem az áramlásra.
Ha nem javul, nem idegesítem magam tovább vele, na meg időm sincs küzdeni. Elbontom és építek az üvegbe valami működőképes, élhető cuccot. Arra kell rájöjjek, hogy ez a hightechezés nem nekem való. Szépek a színek, meg jók a bubik, de utálom, hogy állandóan foglalkoznom kell vele és ez ennyi akvárium mellett különösen szívás.
Lassan azért csak kirajzolódik, hogy mi való nekem. Az is lehet, hogy hamarosan az összes CO2 rendszeremet felszámolom? Na jó, erre kicsi az esély :) Beszámolok, hogy mire jutottam, remélem elkerül az agyérgörcs.
 
Nekem is volt hasonló matek. Olyan volt az akva mint egy japán horror csak a haj zöld volt. Nekem a sok fény vágott oda, telibe kapta a napfény már reggel, több fény gyorsabb bomlás, ammónia alga. Ami nekem működött az a blackout, talajtisztítás, takarítás(!!!), adtam hozzá esténként kis baci startert. A blackoutot érdemes kúra szerűen, visszatérően alkalmazni. Több hullámban. Amikor előre kaptak a növények már nem volt esélye az algának. A black molly tapasztalatom szerint, ahogy már fentebb is írták előszeretettel fogyasztja. Vannak kevésbé elegáns megoldások is, de azt egyenlőre hanyagolni kellene.
Szerintem ne bombázd szét egyenlőre.
 
Forgattam egy vidit az alga harcomról. Nem volt egyszerű, reméletem kinyírtam a szemetet és az oka is megszűnt. Megoldottam az àramlást, a porlasztót pedig betettem a szívóág alá. A lámpa napi 6 órában megy 40%-on.

Zseniális!
A legnagyobb gratula nem a győzelmednek, hanem a zeneválasztásnak jár!
Parádés, akár egy mozifilmben!!!
 
Forgattam egy vidit az alga harcomról. Nem volt egyszerű, reméletem kinyírtam a szemetet és az oka is megszűnt. Megoldottam az àramlást, a porlasztót pedig betettem a szívóág alá. A lámpa napi 6 órában megy 40%-on.


Nekem is problémás a CO2 eloszlatása az akváriumban -legalábbis szemre úgy tűnik, hogy pang az epicentrumában- így a szívóág alá szeretném tenni a diffúzort, ahogy te is tetted de félek, hogy megtizedelem vele a lebontó baktériumokat a szűrőben. Mennyire van hatással a baktériumokra az ilyen set-up?

Köszi!
 
Zseniális!
A legnagyobb gratula nem a győzelmednek, hanem a zeneválasztásnak jár!
Parádés, akár egy mozifilmben!!!

Köszi! Megihletett a világvége hangulat. A győzelem még kérdőjeles, remélem tartós marad a dolog. Lehet amúgy elbontom, szeretnék egy UG-s akváriumot :)

Nekem is problémás a CO2 eloszlatása az akváriumban -legalábbis szemre úgy tűnik, hogy pang az epicentrumában- így a szívóág alá szeretném tenni a diffúzort, ahogy te is tetted de félek, hogy megtizedelem vele a lebontó baktériumokat a szűrőben. Mennyire van hatással a baktériumokra az ilyen set-up?

Köszi!
A CO2 oldott formában van a vízben, szóval szerintem mindegy hol oldod be. A szűrő közeg elég jó reaktor, mert szétveri a bubikat és így frankó lesz a beoldás, sokkal kevesebb gáz is kell. Annyi lehet, hogy néhány szűrönél a fejben összegyűlhet a gáz és akkor néha böffent a szűrő.
 
Köszi! Megihletett a világvége hangulat. A győzelem még kérdőjeles, remélem tartós marad a dolog. Lehet amúgy elbontom, szeretnék egy UG-s akváriumot :)


A CO2 oldott formában van a vízben, szóval szerintem mindegy hol oldod be. A szűrő közeg elég jó reaktor, mert szétveri a bubikat és így frankó lesz a beoldás, sokkal kevesebb gáz is kell. Annyi lehet, hogy néhány szűrönél a fejben összegyűlhet a gáz és akkor néha böffent a szűrő.
Igen, hasonló tapasztalatokat olvastam külföldi fórumokon.

Akkor a nyomó ágon nem is látod a bubikat? Mennyi idő kell mire a szűrőn atjut a CO2? Vagy mivel beoldodik egyből ezért instant?
 
Aztamindenit, micsoda tehetséged van a filmkészítéshez!!!!!!!! Gratulálok!

Forgattam egy vidit az alga harcomról. Nem volt egyszerű, reméletem kinyírtam a szemetet és az oka is megszűnt. Megoldottam az àramlást, a porlasztót pedig betettem a szívóág alá. A lámpa napi 6 órában megy 40%-on.

 
Igen, hasonló tapasztalatokat olvastam külföldi fórumokon.

Akkor a nyomó ágon nem is látod a bubikat? Mennyi idő kell mire a szűrőn atjut a CO2? Vagy mivel beoldodik egyből ezért instant?

Néha találkozom nagyobb bubival, de maga a víz nincs tele apró buborékokkal.
Nem értem a 2. kérdést. Ugyanaz a víz van a szűrőben mint az akváriumban. Folyamatosan oldódik be. Annyi, ha odateszed, egyből vedd vissza a gázt, mert könnyedén túl lehet tolni.

Aztamindenit, micsoda tehetséged van a filmkészítéshez!!!!!!!! Gratulálok!
Köszi, ebből is élek :)
 
Forgattam egy vidit az alga harcomról. Nem volt egyszerű, reméletem kinyírtam a szemetet és az oka is megszűnt. Megoldottam az àramlást, a porlasztót pedig betettem a szívóág alá. A lámpa napi 6 órában megy 40%-on.


Ez a videód igen jó lett! Talán ez tetszik eddig a legjobban! Le a kalappal, gratulálok! Szuper a zeneválasztás, jók nagyon a snittek is.
Tetszik az is, hogy a sok gyönyörű akvárium világában felvállalod egy olyan téma bemutatását is, amit sokan inkább eltitkolnak...
👍😉
 
Ez a videód igen jó lett! Talán ez tetszik eddig a legjobban! Le a kalappal, gratulálok! Szuper a zeneválasztás, jók nagyon a snittek is.
Tetszik az is, hogy a sok gyönyörű akvárium világában felvállalod egy olyan téma bemutatását is, amit sokan inkább eltitkolnak...
[emoji106][emoji6]

Köszönöm :) Azt gondolom, hogy a szívás is a hobbi része. Sok ember éli meg kudarcnak (tök feleslegesen) az algát. Régen engem is nagyon bosszantott, manapság már inkább kihívásnak kezelem.

Ma felakasztottam végre a twinstart, azért így kecsesebb:) Az ONF megy át egy 60 literes projekt fölé. Élőben nekem jobban bejön az ONF színe, kellemesebb a szemnek.
Hamarosan átrendezem kicsit az akváriumot, szedek ki a fákból, egyszerűsítem a berendezést.
e6e0e1d614bdd28d395bb6c4d6024537.jpg
516447ee30f38a2c13ccfe82cd8927fe.jpg
 
Nyírás előtt és után. Most azt terveztem, hogy kicsit nem leszek tróger és megpróbálok brutál piros rotalákat gyártani.
Később lehet átalakítom ezt egy UG-s akváriummá, mert baromira piszkálja a fantáziámat az a fránya növény.

Napi 6órában megy a fény felette és heti tápozást tolok. A CO2 0-24

0c6a86f61eccbee96bffba6287b8c3cf.jpg1da74c3a03f8a5a86428872d297b7254.jpge5b3f113d545e2834614a8dc775995e5.jpg3041957f1cc27a0c6b313d08f16c4d42.jpgca304e1470e0352507c1fc9aef7ea413.jpg0ddd100c95bb1cd49d67ad7cf792e695.jpg
 
Nyírás előtt és után. Most azt terveztem, hogy kicsit nem leszek tróger és megpróbálok brutál piros rotalákat gyártani.
Később lehet átalakítom ezt egy UG-s akváriummá, mert baromira piszkálja a fantáziámat az a fránya növény.

Napi 6órában megy a fény felette és heti tápozást tolok. A CO2 0-24

View attachment 76812View attachment 76813View attachment 76814View attachment 76815View attachment 76816View attachment 76817

De jok a szinek az ujraultetes utan, ebbe megy az a specko tap amit valahol emlitettel?? Nyird szepen alacsonyra mindig jol besurusodik jo lesz ez. ;) Tropica tapokkal nem lettek volna ilyen pirosak??
 
De jok a szinek az ujraultetes utan, ebbe megy az a specko tap amit valahol emlitettel?? Nyird szepen alacsonyra mindig jol besurusodik jo lesz ez. ;) Tropica tapokkal nem lettek volna ilyen pirosak??

Igen, ebben tesztelgetek. Jobban figyelek rá majd, de az a baj, hogy igazán piros csak a visszaültetéssel lesz, ha most megnyírom, csomó idő mire megint szépen pirosodik. De, a Tropica is nagyon jó színeket hozott, csak ott az egybetáp jelleg miatt néha elmásztak az arányok.
 
Igen, ebben tesztelgetek. Jobban figyelek rá majd, de az a baj, hogy igazán piros csak a visszaültetéssel lesz, ha most megnyírom, csomó idő mire megint szépen pirosodik. De, a Tropica is nagyon jó színeket hozott, csak ott az egybetáp jelleg miatt néha elmásztak az arányok.
Igen az biztos h így nem kell várni h újra szépek legyenek viszont nekem nyírás után mikor elkezd nőni jobban tetszik már :) Nálam tropica megy most napi vagy minden másnapira lebontva így nincs vele baj viszont egy jó rgb led nagyon hiányzik nálam h igazán szépek legyen mondjuk a talajom is 2 éves lassan lehet az sem a legjobb már neki.
 
Back
Oldal tetejére