• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes WestWorld

Már-már felháborító, hogy mindegyik akvád mennyire jól néz ki...sajátos stílus, hátborzongató (jó értelemben :) ) képkivágások, nulla alga kb. Máté, menő vagy, így tovább.

Köszi a kedves szavakat! Azért nem annyira tuti ám a helyzet. Nálam is beköszönöm az alga, no meg egy kicsi amùgy is mindig van. Mivel folyamatosan kìsérletezek a tápokkal, ez még pluszban ront a helyzeten:)

És szuper fények. Izgalmas így színesen. :)
De az előtér hogyhogy nem lett még kész a fényágyú alatt? Vagy direkt ritkítod?

Érdekes számomra is, a marsilea nem szalad annyira mint vártam, de ezt nem is bánom. A piros előteret még továbbra sem vetettem el :)

Lehet, hogy Vincent macskafűnek nézte. :ROFLMAO:

Vincent otthon garázdálkodik, de ott nagyon. Kiissza az összes akvát. Amùgy a macskafűre rá sem hederìtett.
 
Nekem valamiért nem adja az előtér hepe-hupás, köves formája...

Én a lelki szemeim előtt sokkal "minimálabb" növényesítést láttam, a fák szuper izgalmas formája így teljesen elveszett.
Bocsi, de amikor csak a fák meg a talaj volt bent, nekem jobban bejött. :)
 
Nekem valamiért nem adja az előtér hepe-hupás, köves formája...

Én a lelki szemeim előtt sokkal "minimálabb" növényesítést láttam, a fák szuper izgalmas formája így teljesen elveszett.
Bocsi, de amikor csak a fák meg a talaj volt bent, nekem jobban bejött. :)

Semmi gond, elfogadom abszolùte.

Jól látom, hogy tökéletesen elmúlt a fonal alga? Mi volt végül is a gyógymód? A vízcserét és a hidrogénperoxidot látom. Ennyi?
Alapvetően igen, meg variáltam a tápozáson, hogy 2ml zöld és 1 ml sága megy.
 
Ezért ezek a színek kárpótolnak mindenért!
Bizony, ez nyugtat :)

Ez a lámpa lehet hogy drága de még az ADA RGB lámpájánál is brutálisabb a színorgia szerintem. Ez nagyon jó lett, Gyönyörű. :)
Köszi, még azért keresgélem az igazi formáját.
Igen, tényleg hihetetlen szìneket ad, néha el sem hiszem, előben még szebb. Drága-drága, de még ìgy is olcsóbb az ADA lámpájánál egy százassal :D
 
Full algamentes. :D Ez az akvárium totál elcsúszott, egyszerűn nem tudom megfékezni ezt a mocsok algát. Nem szeretném elbontani, mert az olyan feladás szagú lenne, de lehet nem marad más megoldás.
View attachment 72889View attachment 72890
A növények szépek, csak sajna az alga egy ütemben nő velük.
Mi törtent Mate? Olyan jol haladt...
Valaminek törtennie kellett...BO-val probalkoztal mar? Az elviszi a fonalat, 4-5 nap on the dark side...es rendbe jön.
 
Full algamentes. :D Ez az akvárium totál elcsúszott, egyszerűn nem tudom megfékezni ezt a mocsok algát. Nem szeretném elbontani, mert az olyan feladás szagú lenne, de lehet nem marad más megoldás.
View attachment 72889View attachment 72890
A növények szépek, csak sajna az alga egy ütemben nő velük.
Helló!
Mindenhol van alga vagy csak itt elől ennyire vad a látvány? Nem lehet, hogy a hardscape nagyon lefogja az áramlást?
 
Mi törtent Mate? Olyan jol haladt...
Valaminek törtennie kellett...BO-val probalkoztal mar? Az elviszi a fonalat, 4-5 nap on the dark side...es rendbe jön.

Nem tudom, egyszer csak jött ès azóta így van :( Lehet Blackout lesz a vége.

Helló!
Mindenhol van alga vagy csak itt elől ennyire vad a látvány? Nem lehet, hogy a hardscape nagyon lefogja az áramlást?

Főleg elől, szóval erre én is gyanakodtam. Tettem be már jetet és maxon megy egy hydor 350-es szűrő. Az a furcsa, hogy egyszer csak megjelent. Elég komoly tervezési hiba, nem tudom hogy tudnék ezen javítani.
 
Nem tudom, egyszer csak jött ès azóta így van :( Lehet Blackout lesz a vége.



Főleg elől, szóval erre én is gyanakodtam. Tettem be már jetet és maxon megy egy hydor 350-es szűrő. Az a furcsa, hogy egyszer csak megjelent. Elég komoly tervezési hiba, nem tudom hogy tudnék ezen javítani.
Átépítés? Valamivel mindenképpen elől is jobban meg kellene hajtanod a vizet, hogy javuljon szerintem. Nekem most az jutott eszembe, hogy az elől lévő amazóniát homokra is cserélhetnéd, ugyanis a homok kisebb szemcséi között kevésbé tudna megülni a retek.
Én mondjuk a szűrő kifolyót tenném előre, az talán kevésbé feltűnő, mint egy egész pumpa, a jet pedig akkor nyomhatná a vizet a befolyó felé.
 
Átépítés? Valamivel mindenképpen elől is jobban meg kellene hajtanod a vizet, hogy javuljon szerintem. Nekem most az jutott eszembe, hogy az elől lévő amazóniát homokra is cserélhetnéd, ugyanis a homok kisebb szemcséi között kevésbé tudna megülni a retek.
Én mondjuk a szűrő kifolyót tenném előre, az talán kevésbé feltűnő, mint egy egész pumpa, a jet pedig akkor nyomhatná a vizet a befolyó felé.

Első körben előrepakolom a jetet és meglátjuk. A homokra cserélésen én is gondolkodtam, de akkor meg szarakodhatnél a folyamatosan zöldülő homokkal. Vagy ha találok valami sötétet, az is jó lehet.
 
Ne cserélj homokra szerintem, itt valami alapvető dolgon úszik el az egész amire nem is gondolnál :) kezdésnek én vissza venném a világítási időt 6 órára. Aztán pedig ha nem is szoktál mérni, egy általános mérést azért csak végre kéne hajtani hogy nem ment-e túl valami túlzottan, vagy esetleg valami nem-e kevés és nincs arányban (nitrit/nitrát, vas túltengés stb..) Előre raknám a kifolyó csövet az fix próbaképpen, bár ekkora akvában ha az áramlás nem is mindenhova ér el, akkor is megforog a víz a szűréssel óránként jó párszor.
Nehogy el merd bontani mert ez ahhoz túl szép :D
 
Ne cserélj homokra szerintem, itt valami alapvető dolgon úszik el az egész amire nem is gondolnál :) kezdésnek én vissza venném a világítási időt 6 órára. Aztán pedig ha nem is szoktál mérni, egy általános mérést azért csak végre kéne hajtani hogy nem ment-e túl valami túlzottan, vagy esetleg valami nem-e kevés és nincs arányban (nitrit/nitrát, vas túltengés stb..) Előre raknám a kifolyó csövet az fix próbaképpen, bár ekkora akvában ha az áramlás nem is mindenhova ér el, akkor is megforog a víz a szűréssel óránként jó párszor.
Nehogy el merd bontani mert ez ahhoz túl szép :D

Szinte 100 hogy az áramlás lesz a gond, mert csak ott van főleg ahol pang a víz. A világítást is próbáltam, de visszaveszem megint, hátha. A méricskélés nekem valahogy sosem segített, a legtobb gond megoldható logikából, na most ez nem jött össze. Eddig még sosem szívtam ekkoràt semmivel. Még kísérletezek, no meg ez most egy tök jó videó téma :)
 
Full algamentes. :D Ez az akvárium totál elcsúszott, egyszerűn nem tudom megfékezni ezt a mocsok algát. Nem szeretném elbontani, mert az olyan feladás szagú lenne, de lehet nem marad más megoldás.
View attachment 72889View attachment 72890
A növények szépek, csak sajna az alga egy ütemben nő velük.

Van egy (szerintem) tok jo modszer amivel algát lehet gyilkolni. Szűrő ki, leengeded a vizet amennyire tudod. Carbot bekeversz vizzel kb 50-50 arányban egy spriccelős uvegbe es megpermetezed vele az algát. Viszont így a növény is megég elég csunyán, de en igy menekultem meg parszor ;)
 
Szerény véleményem, mivel nekem is volt már ilyen a fő probléma az áramlás volt és ez hozta magával a nem megfelelő CO2 beoldódást.
Elsődleges megoldás az alga eltávolítása erre nagyon jó megoldás volt nekem a black molly, hihetetlen munkát végeztek, nagy vízcsere, szűrőtisztítás.
Csak kitartóan. ;)
 
Back
Oldal tetejére