• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Weedy - 90x45x45 (182 liter)

eMZé

Kertész bálvány
Először kezdek a rossz hírrel:
Sajna a garnélák nagy része odalett, alig maradt pár:( Szóval nagy hülyeség volt nem lehalászni a lakókat:mad:

A jó hír, hogy végre elkészültünk a berendezéssel:)
A kísérlet, illetve az elgondolásom sikeres lett.
Az elgondolás a következő volt. Szétszedni a giga dzsungelt és 0 Forintos beruházással csinálni valamit ami teljesen máshogy néz ki, mint ahogyan előtte.
Ennek megfelelően ment is az agyalás sokáig, hogy ez hogyan kivitelezhető. Régóta szemezgettem a háromszög kompozícióval, illetve szerettem volna egy egyszerűbb elrendezést ill. nagyobb úszóteret a halaknak. A nagy fát kiszedtem és szétfűrészeltem. Párommal sokat legóztunk a darabokkal, de ennél jobb elrendezést nem sikerült kihozni.
A növények elrendezésével sokat nem időztem, szóval aki valami hiper-szuper scape-t várt, annak most csalódnia kell.
Elvileg ennek az elrendezésnek nem szánok hosszú pályafutást, inkább csak átmeneti állapotnak szánom, de majd meglátjuk mi lesz belőle.

És akkor végre a sok duma után egy kép:


New scape by eMZé, on Flickr
 
Ja igen, tudom a ki-be folyók mocskosak, de még arra nem volt időm, hogy kisuvickoljam;)
 
Szuper lett! Megérte szenvedni vele!
Kicsit hasonlít a project arra ahogy én átrendeztem anno
a "Moss monumentet".
Nulla befektetés jobb eredmény!! Ügyes!
 
Egy ekkora akváriumba már nem való a háromszög elrendezés, itt már kompenzálni kell a bal oldali ürességet valamivel.
Viszont ahogy megoldottad, az briliáns, hogy anyagi ráfordítás nélkül megoldottad.:cool:
Eljön a TE időd is (már nem sok van hátra) és belekezdhetsz egy átgondoltabb elrendezésbe.(y)
 
Üdv Z!

Gratu az új layouthoz! Szerintem is klassz lett! :) Kísértetiesen hasonlít így, ebben a 3szög elrendezésben a saját behemótom átrendezett képére. :) Úgy voltam vele én is, hogy nagyobb úszótér kell a halaknak, amik akkor még nem voltak, de aztán már lettek. Szerencsére használják is rendesen. A Cecska mester átal említett kiúszó feletti ürességet én apróbb hardscape elemekkel próbáltam enyhíteni. De mindezek ellenére, ha úgy tetszik nálam is kong az ürességtöl a jobb (nálad ez lenne a bal) oldal.

Szóval szerintem megérte az átrendezést! A tüzgolyó jobb hátul fog majd "felcsapni" ebben a scapeben? :D Jaaaa, és a Blyxa bokrodtól (remélem nem néztem be) besárgultam, mint az öszi falevél... :spitoutdummy:

Üdv: Robi
 
Zoli!

Szerintem szuper lett. Itt az ideje egy új naplót indítani ennek a kompozíciónak!

Azért lennének kérdéseim, hogy oldottad meg az átalakítást! :)
Én is lassan szét akarom bombázni a mostanit, de ötletem sincs, hogy csináljam
 
Ne szerénykedj Z!Szerintem jól sikerült az újra rendezés.A ráfordított költséghez képest kihoztad a maxot! :)
 
Egy ekkora akváriumba már nem való a háromszög elrendezés, itt már kompenzálni kell a bal oldali ürességet valamivel.
Igen tudom, de elcsábultam. Viszont lehet kap még pár követ itt-ott az aki később. Közeledik a névnapom:D Illetve ma bekerült legbalra egy nagy adag Stau(tegnap kifelejtettem).

Viszont ahogy megoldottad, az briliáns, hogy anyagi ráfordítás nélkül megoldottad.
Thanks;)

Gratu az új layouthoz! Szerintem is klassz lett!
Üdv Robi! és Köszi;)

A tüzgolyó jobb hátul fog majd "felcsapni" ebben a scapeben?
Bizony ott, jól látod:D

Jaaaa, és a Blyxa bokrodtól (remélem nem néztem be) besárgultam, mint az öszi falevél...
Ezt viszont benézted, mert az Tenellus:yuck: de szerettem volna Blyxát bele, de az sajna már korábban tönkrement és a kukában végezte.

Szerintem szuper lett. Itt az ideje egy új naplót indítani ennek a kompozíciónak! Azért lennének kérdéseim, hogy oldottad meg az átalakítást!
Köszi neked is! Igen gondolkodtam az új naplón, de végül is minden maradt az akiban, csak máshova került:D
Az átalakítás így történt, de senki se csinálja utánam:

Növények kiszed (talaj felkavar....giga vízcsere)
Csővel talaj leszív...lakókra vigyázva....hiányzó víz visszatölt(ez kb. 30 x 15 liter vizet jelentett)
Manado átmos (Na ez sem volt egy leányálom)
Manado lassan visszatölt....lakókra vigyázva.....már aki maradt:(
Fa fűrészel
Fa elrendez....talaj elsimít
Ültetés

Tanulság: a lakókat ki kell szedni!!!!!!

Zoli, nagyon jó!!!!!!!
Köszönöm APUKA;):)


Gratula Zoli! Nagyon jó lett, nagyon tetszik!!!
Köszi Szilvi!
A párom azt mondta neki jobban tetszik mint az előző elrendezés. Most ez vagy igaz, vagy a lányok jól tudnak füllenteni:LOL:
Minden esetre jól esik:)

Ne szerénykedj Z!Szerintem jól sikerült az újra rendezés.A ráfordított költséghez képest kihoztad a maxot! :)
Na igen, megfogtad a lényeget.....minden relatív:D

Akiket nem idéztem be, nos nektek is Köszi a tetszésnyilvánítást;)

:):):)
 
kötve v. ragasztva? kell őt ollóval igazítani fazonilag?
ADA lebomló kötözővel rögzítve, de az már sehol sincs, mert 3 hét után eltűnt. Nagyon jól kapaszkodik, nem kell állandóan újra kötözni.
Fazonozás ollóval, 3 havonta.
 
ADA lebomló kötözővel rögzítve, de az már sehol sincs, mert 3 hét után eltűnt. Nagyon jól kapaszkodik, nem kell állandóan újra kötözni. Fazonozás ollóval, 3 havonta.

Na megin' tanultam valamit (y) zs...r.. ja nem ... köszönöm :D:giggle:

kérdés: leginkább síkban mász, vagy hajlandó "lefelé" is menni?
 
Back
Oldal tetejére