• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech We are just moments...

daszabo

Főkertész
Üdv!
Ennek az "akváriumnak" nem indítok naplót, mert valójában be is fejeztem:)
Ez egy kísérlet volt, amivel magamat szórakoztattam, de ha már így alakult akkor megosztom Veletek is.
A versenyek eredményei, nevezések mindig arra ösztönöznek, hogy újra gondoljam az akváriumomat, de tekintve, hogy jelenleg elégedett vagyok az akváriumommal, kigondoltam egy új és nagyon gazdaságos megoldást arra, hogy az ünnepek alatt azt a kis időmet ráfordíthassam egy kis építkezésre. Innentől érzem kicsit pofátlannak a dolgot. :) Nem akváriumban építkeztem, hanem egy nespresso kapszulatartó plexi dobozban. 1,8 liter. 12,5centi kb minden oldala...

Pofátlan dolog akváriumnak hívni, mindenesetre én azért a végén csak készítettem róla olyan fotót, amivel a HAC-ra neveztem. Gondoltam megnézem, hogy ez így mire elég.

Hardscape:
megkövesedett fa maradékot zúztam és pakoltam colorado homokra.
Ez lett a vége: (a lámpa 30centi hosszú)
1.jpg

Szerintem a hardscape sokkal jobb lett mint maga a végeredmény, szóval a növényesítést szerintem rosszul csináltam, valamint a fotózást még sokat kell gyakorolni, na meg több időt kell rászánni.

Növény
:

Már a legelején tudtam, hogy mohát fogok ragasztani, mert azt is tudtam, hogy semmilyen kifutása nem lesz a setup-nak, tekintve, hogy nem akartam az 1,8 liter szűrésével, világításával foglalkozni. (élőlényeket meg főként nem akartam benne tartani) Maradtam a low-budget vonalon és vettem egy gömbmohát, azt tépkedtem szét és ragasztottam a kövekre.

Ragasztás után pár perccel már töltöttem is a vizet... és már fotóztam is.

Az egész művelet egyébként összesen két alkalom volt, nettó három óra. A vége ez lett:
3.jpg

A fotózásra ténylegesen csak 20 perc jutott a végén, ennél azért lehetett volna sokkal jobb is. Na meg az egész persze lehetett volna jobb is, a plexi karcos, a víz első feltöltés után ködös, a felszín koszos, a növények buborékosak, de erre ennyi idő jutott és én így is nagyon jól szórakoztam:)

Ezzel a képpel pedig elküldtem egy nevezést a HAC-ra nano kategóriában:

2.jpg


Egy klasszikus scape:
4.jpg

Hát ennyit erről:)
Üdv,
Dávid
 
Szerintem nagyon baba lett. Talán annyi, hogy az elejében egy világosabb mohát próbáltam volna. Persze ez is csak egy ötlet és lehet nem is dobott volna hozzá. Imádom ezeket a kis pöttömöket. :)
 
Szerintem nagyon baba lett. Talán annyi, hogy az elejében egy világosabb mohát próbáltam volna. Persze ez is csak egy ötlet és lehet nem is dobott volna hozzá. Imádom ezeket a kis pöttömöket. :)
Köszi:) Totál rapid művelet volt az egész, szóval tényleg ezer helyen szorult volna javításra.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Nakérem. Az a próba így befuccsolt :D 17 nevezésből 17. lett a kép a nano kategóriában. Ez így persze tényleg nem meglepő, ahogy írtam is "az egész persze lehetett volna jobb is, a plexi karcos, a víz első feltöltés után ködös, a felszín koszos, a növények buborékosak" szóval ez így gagyi volt, viszont egy dolgot megnéztem és meglepő volt, hogy ha abból indulok ki, hogy túl sok különbség nem lehet egy nano és egy normál méretű akvárium pontozási szempontjai között akkor az alkotás az általa kapott pontok alapján normálban már egész máshol végzett volna. Érdekesség képpen tehát: a normálban egy 583 pontos akvárium a 44. lett volna az 57-ből:)
 
Én lehet megjátszottam volna, hogy a fodrozás / törések kicsi legyenek. Pár apró finomítás még és nagyon nehéz lett volna megmondani mekkora ez az "akvárium" ha nevezhetjük annak egyáltalán :)
 
Én lehet megjátszottam volna, hogy a fodrozás / törések kicsi legyenek. Pár apró finomítás még és nagyon nehéz lett volna megmondani mekkora ez az "akvárium" ha nevezhetjük annak egyáltalán :)
:) Igen, lehetett volna még csiszolgatni, de erre a bulira ennyi időm jutott. A fodrozás amúgy is vicces volt, egy ekkora vízfelületet, ha megfújsz akkor azonnal mozog az egész:) Esetleg szívószállal fújhattam volna, ez csak most jutott eszembe... :D
Ha nem lenne karcos a plexi eleje akkor most amúgy folytatnám a témát azzal, hogy wabit csinálok belőle... Kiöntöttem belőle a vizet, visszacsuktam a plexi tetőt és két nap után is nagyon párás a közeg, nedvesek a kövek, tök jópofa. talán szerzek egy lámpát mégis... :D
 
Back
Oldal tetejére