• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Watertown Fossils

Sziasztok,

Megígértem, hogy belecsapok a napló írásába.
Az elmúlt egy év akvárium nélkül nehezen telt, de kárpótolt, anyám komplett átköltöztetése (ház eladás, lakás vétel, eznemtetszik fiam, kicsi, nagy, emeletes, holaközért, miértnincsittarendelő...stb) :banghead:

Na de visszatérve az akvához. Valami kanyon féleségben gondolkodtam, és adott volt ehhez a megkövesedett fa, amit sikerült beszerezni egy felszámolásból. 27 kg!!!

Íme az inspiracion:

upload_2018-3-20_13-39-26.jpeg
upload_2018-3-20_13-39-40.jpeg

Sajnos fel kellett adni a megalomán elképzeléseimet a literszámmal kapcsolatban, így egy 64 literes (60x30x36) optira esett a választásom. A svéd tipusú ADA-Besta :) bútorra nem fért el szélesebb pedig egy 40-45 centis mélységben kényelmesebb kreatívkodni "Legendák és VIP-pes szakik" biztos egyetértenek.
 
Sziasztok,

Megígértem, hogy belecsapok a napló írásába.
Az elmúlt egy év akvárium nélkül nehezen telt, de kárpótolt, anyám komplett átköltöztetése (ház eladás, lakás vétel, eznemtetszik fiam, kicsi, nagy, emeletes, holaközért, miértnincsittarendelő...stb) :banghead:

Na de visszatérve az akvához. Valami kanyon féleségben gondolkodtam, és adott volt ehhez a megkövesedett fa, amit sikerült beszerezni egy felszámolásból. 27 kg!!!

Íme az inspiracion:

View attachment 51725
View attachment 51726

Sajnos fel kellett adni a megalomán elképzeléseimet a literszámmal kapcsolatban, így egy 64 literes (60x30x36) optira esett a választásom. A svéd tipusú ADA-Besta :) bútorra nem fért el szélesebb pedig egy 40-45 centis mélységben kényelmesebb kreatívkodni "Legendák és VIP-pes szakik" biztos egyetértenek.
Impozáns a téma...
Jó lesz ezt a hegyet beszuszakolni 64 literbe. Kíváncsian várom. (y)
 
Paraméterek:

Akvárium:
60x30x36 opti

Szekrény:
Besta (svéd tipusú utómerevített csoda) :LOL:

40873649902_8e47c6b8e0_b.jpg20180315_191849.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']40873649902_8e47c6b8e0_b.jpg20180315_191849.jpg by Tamas Sztano, on Flickr[/URL]



Szürés

OASE Biomaster 250 (fűtés kell még bele, és a külön kezelhető-tisztítható előszűrő miatt esett rá a választás) heti egyszer kihúz, kinyomkod, visszatesz (8 perc)


Szűrőtöltetek:

kb. tele Seachem Matrix
plusz 100 ml Seachem Purigen

Világítás:
LED
Chihiros RGB series (60 cm)
Chihiros A plus series (60 cm)
50%-ban visszavéve (most még)


CO2 rendszer: Nagynyomású
2 kg-os palack
vmi ipari reduktor, és egy CO2-őt átengedő mágnesszelep
tűszelep: papillon
visszafolyásgátló, drop checker, buborékszámláló, reaktor


Dekoráció:

4-5 kg red moor fa
kb. 20 kg megkövesedett fa

Aljzat:
9 liter Amazonia soil
9 liter Amazonia soil powder
ADA aljzat és baktérium adalék
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj

Tápozás: (most még csak Excel)
Seachem Flourish Excel
Seachem Flourish Iron
Green Aqua MICRO növénytáp
Green Aqua Macro növénytáp


Növények:

1. Fissidens Fontanus
2. Riccardia chamedryfolia (még úton)
3. Micranthemum sp. Montecarlo
4. Alternanthera reineckii 'Mini'
5. Hygrophila pinnatifida
6. Anubias barteri v. nana Petite
7. Pogostemon helferi
8. Bolbitis heudelotii
9. Staurogyne repens
10. Microsorum pteropus 'Trident'
11. Bucephalandra rainbow
12. Bucephalandra Silky blue
13. Bucephalandra welvet
14. Gratiola viscidula
15. Bacopa australis
16. Rotala Vietnam Hra
17. Rotala wallichii
18. Rotala macrandra 'Red Mini'
19. Eriocaulon cinereum (szerintem az és nem polaris)

Tervezett Állatok:
garnelák (amano és egyébb)
Gyöngy dánió
süncsiga
otocinclus affinis
Dario dario - Törpe rubinsügér

Vízcsere:
most napi majd heti 50% RO vízzel (80 ppm tápozás nélkül)
visszasózva ha kell

RO rendszer:
Pure Pro 800 DF (0.8 liter/perc), közvetlenül a medencébe 15 celsius, ezért kell egy elektromos fűtő, már megrendeltem (y)
 
Az akva indításának a napja: 2018.03.17.

39106048660_064257bf80_b.jpg
20180316_144241.jpg[/url] by Tamas Sztano, on Flickr[/IMG]
 
Tegnap megtörtént a harmadik vízcsere. A 24 fokos akvát 20 fokra hűti le a közvetlen töltéssel. Már alig várom, hogy megjöjjön a fűtő és kipróbálhassam, "a világon egyedüliként" :D a 24 fokos RO slaggot. Megérkezett tegnap szintén, a CO2 atomizer, hétvégén beüzemelem, és nem kell nézni végre az 5 CENTIS diffúzoromat (megmaradt a régi 450-es akvából).
 
Back
Oldal tetejére