• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Watertown Fossils

Ja, és a legklasszabb cucc: @Etele Attinál láttam wifis időkapcsolós elosztót, már én is szemeztem vele régebben, de így már, hogy láttam működni megrendeltem, és meg is jött. Telóról vezérelhető, nem kell szenvedni 15 centi vastag elosztó-időkapcsoló-villásdugó toronnyal. (y)

Szia!
Ez érdekelne engem is. Hol és milyet vettél?
Nagyon szép lett az akváriumod!
Üdv,
D
 
Bődület jól néz ki! Nagyon ott van az egész! (y)Mi lenne, ha a növények nem akadtak volna meg a fejlődésben?:ROFLMAO:

Középen hátul végül mindent benőtt a dzsumbi, mi van az eredeti tervvel?;)

Sok galaxy nem pózol a front üvegnél, vagy már nekik is fellőtték a pizsit?

A wifis időkapcsolóról is lőjjél légyszi egy képet, sokak fantáziáját beindítottad ezzel a posztoddal, az tuti.
A gyep és a pogo is nagyon szép lett, nem is hittem volna, mikor indításkor láttam, pedig az nem is volt olyan rég. Tehetnél fel képet az ilyen volt ilyen lett; tanulságos és buzdító is egyben. Gratula!:notworthy:

Mivel és mennyit tápozol?
 
Semmi extra, 4-es elosztó, WiFi-s, mindegyik dugalj külön vezérelhető egy androidos/ios alkalmazással.
Feltétel, hogy az elosztó és a telefon ugyanazon a WiFi hálózaton legyen.

Nekem a pincében a 6 akva minden időzítését 2 ilyen elosztó viszi (nyilván az egyes dugaljak tovább is vannak osztva).
aliexpressről rendelhető, 20 dollár körül.
 
Szia!
Ez érdekelne engem is. Hol és milyet vettél?
Nagyon szép lett az akváriumod!
Üdv,
D
Köszi, ezt írd be a google keresőbe:
"Ewelink app Plug and Play WiFi Power Strip 10A Timing Working With Amazon Alexa Goolge Home Phone App Remote 90V-250" kiadja remélem a webshoppot.
Nálam 5 gherz-en ment a wifi, de lehet be lehetett állítani UPC-nél, hogy 2.4-en és 5-ön is menjen, mert ez az elosztó csak 2.4-en kommunikál.
upload_2018-4-17_12-49-8-png.png
 
Bődület jól néz ki! Nagyon ott van az egész! (y)Mi lenne, ha a növények nem akadtak volna meg a fejlődésben?:ROFLMAO:

Középen hátul végül mindent benőtt a dzsumbi, mi van az eredeti tervvel?;)

Sok galaxy nem pózol a front üvegnél, vagy már nekik is fellőtték a pizsit?

A wifis időkapcsolóról is lőjjél légyszi egy képet, sokak fantáziáját beindítottad ezzel a posztoddal, az tuti.
A gyep és a pogo is nagyon szép lett, nem is hittem volna, mikor indításkor láttam, pedig az nem is volt olyan rég. Tehetnél fel képet az ilyen volt ilyen lett; tanulságos és buzdító is egyben. Gratula!:notworthy:

Mivel és mennyit tápozol?

Most még hagyom őket bokrosodni hátul, mert oda kevesebb fény jut, a Rotala wallichii még nem dugta ki csúcsait a szikla mögött, csak a red mini! :)
De a parvulát, gratiolát megnyírtam, a reinikit ritkítottam (olyan sűrű volt, hogy beszorultak a halak). A bacopát, microsorumot meg a bolbitist kiszedte, megy a wabiba hamarosan.
A galaxyk valószínű hátul róják a körüket. Azt csinálják, hogy mennek körbe-körbe, az alagút az átjárójuk. :D
Teszek majd fel before-after képet, csak még had változzon.
A tápozás: napi 3 pumpa Green Aqua Micro és macro, 1.5 ml Excel és két naponta 1.5ml vas
A vízcserénél dupla micro és macro, 4-4 ml excel és vas.

A halacskák elég izgágák, így telóval elég nehéz képeket lőni róluk:
41462699292_a527fa6fd3_k.jpg20180416_214249.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/[/URL]
 
Most még hagyom őket bokrosodni hátul, mert oda kevesebb fény jut, a Rotala wallichii még nem dugta ki csúcsait a szikla mögött, csak a red mini! :)
De a parvulát, gratiolát megnyírtam, a reinikit ritkítottam (olyan sűrű volt, hogy beszorultak a halak). A bacopát, microsorumot meg a bolbitist kiszedte, megy a wabiba hamarosan.
A galaxyk valószínű hátul róják a körüket. Azt csinálják, hogy mennek körbe-körbe, az alagút az átjárójuk. :D
Teszek majd fel before-after képet, csak még had változzon.
A tápozás: napi 3 pumpa Green Aqua Micro és macro, 1.5 ml Excel és két naponta 1.5ml vas
A vízcserénél dupla micro és macro, 4-4 ml excel és vas.

A halacskák elég izgágák, így telóval elég nehéz képeket lőni róluk:
View attachment 5374320180416_214249.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/[/URL]

Legfelső hal tuti kéksávos, de milyen a másik két elmosódott? Azok olyan hosszában csíkosak.
A sakura garnélák káprázatos vörösek!
Az egész így összességében nagyon király lett!
 
Köszi, ezt írd be a google keresőbe:
"Ewelink app Plug and Play WiFi Power Strip 10A Timing Working With Amazon Alexa Goolge Home Phone App Remote 90V-250" kiadja remélem a webshoppot.
Nálam 5 gherz-en ment a wifi, de lehet be lehetett állítani UPC-nél, hogy 2.4-en és 5-ön is menjen, mert ez az elosztó csak 2.4-en kommunikál.
View attachment 53742

Na, ilyen asszem nálam is jól jönne!;)
 
Legfelső hal tuti kéksávos, de milyen a másik két elmosódott? Azok olyan hosszában csíkosak.
A sakura garnélák káprázatos vörösek!
Az egész így összességében nagyon király lett!
A "csíkosak" csak bemozdult galaxyk. :)
itt egy talán jobb kép, de itt meg a kéksávos mozdul be.
41462708812_091043fa75_k.jpg20180416_210058.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/[/URL]
 
Mivel megjelent a zöld pont (nem vészesen, de az anubiasokon zavar) és a zöld por a köveken, gondoltam módosítok a fényen.
Dimmeltem eggyel minuszba az RGB-én, az A plus eleve -3-ban volt. De láthatólag a növények fele annyi sem bubiztak mint eddig. Akkor gondoltam feljebb emelem a lámpát és visszaállítom az eredeti fényerőket, és most ennek van a teszt időszaka.
Mivel @BlackOut, én és még sokan használunk Chihirost pilácsnak, és mindenki próbálja állítgatni a magasságot, dimmelgetni a fényerőt, hogy megtalálja az ideális világítást a növényeinek, elgondolkodtam van-e erre valami "hivatalos" mérőszám, vagy egység, ami esetleg erre támpontot adhat?
Találtam egy használható topicot erről a beállítósdi témáról a UCAPS-on.
Most azt nem vágom, hogy ide tegyem be vagy a Chihiros tapasztalatokhoz, de majd eldöntitek. Vagy ide is és oda is. :D


https://www.ukaps.org/forum/threads/chihiros-series-a-plus-par-data.49826/

PAR: Photosynthetically active radiation (Fotoszintetikusan elérhető sugárzás)

A medence 45x27x30 cm (36.5 liter) 23.5 centire van a lámpa a vízfelszíntől és 4-esre van dimmelve.

upload_2018-4-26_11-36-38.png
PAR @ substrate:
screen-shot-2017-05-17-at-10-34-34-pm-png.png

A srácnak 115 PAR van a vízfelszínen és 55 PAR a talajnál.

Itt lehet látni, hogy tulajdonképp nekünk melyik PAR az elfogadható érték:


upload_2018-4-26_11-46-10.jpeg

Ezek alapján mindenki eldöntheti, hogy melyik tartományba szeretné belőni a lámpáit.

Az innyencek innen is mazsolászhatnak más lámpák tesztjeiből, kérdésekből, adatokból:

https://www.ukaps.org/forum/threads...ihiros-led-par-data-the-power-of-light.43178/
 
Mivel megjelent a zöld pont (nem vészesen, de az anubiasokon zavar) és a zöld por a köveken, gondoltam módosítok a fényen.
Dimmeltem eggyel minuszba az RGB-én, az A plus eleve -3-ban volt. De láthatólag a növények fele annyi sem bubiztak mint eddig. Akkor gondoltam feljebb emelem a lámpát és visszaállítom az eredeti fényerőket, és most ennek van a teszt időszaka.
Mivel @BlackOut, én és még sokan használunk Chihirost pilácsnak, és mindenki próbálja állítgatni a magasságot, dimmelgetni a fényerőt, hogy megtalálja az ideális világítást a növényeinek, elgondolkodtam van-e erre valami "hivatalos" mérőszám, vagy egység, ami esetleg erre támpontot adhat?
Találtam egy használható topicot erről a beállítósdi témáról a UCAPS-on.
Most azt nem vágom, hogy ide tegyem be vagy a Chihiros tapasztalatokhoz, de majd eldöntitek. Vagy ide is és oda is. :D


https://www.ukaps.org/forum/threads/chihiros-series-a-plus-par-data.49826/

PAR: Photosynthetically active radiation (Fotoszintetikusan elérhető sugárzás)

A medence 45x27x30 cm (36.5 liter) 23.5 centire van a lámpa a vízfelszíntől és 4-esre van dimmelve.

View attachment 54213
PAR @ substrate:
View attachment 54215

A srácnak 115 PAR van a vízfelszínen és 55 PAR a talajnál.

Itt lehet látni, hogy tulajdonképp nekünk melyik PAR az elfogadható érték:


View attachment 54214

Ezek alapján mindenki eldöntheti, hogy melyik tartományba szeretné belőni a lámpáit.

Az innyencek innen is mazsolászhatnak más lámpák tesztjeiből, kérdésekből, adatokból:

https://www.ukaps.org/forum/threads...ihiros-led-par-data-the-power-of-light.43178/
Fúúú de jó téma. Köszi a megosztást.

A too much light-ot azért cáfolnám. Max "felhasználatlan feleslegesen sok"-nak írnám. Ha egy erős lámpánál mérsz a vízfelszínnél bőven 10 000 feletti lesz. Nekem is afeletti a 216W neon. S mégis ott a legboldogabbak a Montecarlók, meg minden növény. De talajszint közelében 5000 luxnál is boldogak, de ott már a mások által vetett árnyék sziklabeugró...ezer dolog meglátszhat a növekedésen.

Kinek mi az álma, de nekem az elérni kívánt érték, hogy a talajszinten is veri high light legyen tehát 3800 lux minimum. Ez a Neonnal (0.77w/l) simán megvan a nagy akvámnál a nanonál viszont nincs. S épp agyalok hónapok óta mit vegyek.

Chihiros is versenyben volt meg az Odyssea 28 wattosa is (két darab). De ahogy látom a Chihiros kevés nekem, mert csak 2585 luxot ad talajszinten és az ára majdnem duplája.
 
Fúúú de jó téma. Köszi a megosztást.

A too much light-ot azért cáfolnám. Max "felhasználatlan feleslegesen sok"-nak írnám. Ha egy erős lámpánál mérsz a vízfelszínnél bőven 10 000 feletti lesz. Nekem is afeletti a 216W neon. S mégis ott a legboldogabbak a Montecarlók, meg minden növény. De talajszint közelében 5000 luxnál is boldogak, de ott már a mások által vetett árnyék sziklabeugró...ezer dolog meglátszhat a növekedésen.

Kinek mi az álma, de nekem az elérni kívánt érték, hogy a talajszinten is veri high light legyen tehát 3800 lux minimum. Ez a Neonnal (0.77w/l) simán megvan a nagy akvámnál a nanonál viszont nincs. S épp agyalok hónapok óta mit vegyek.

Chihiros is versenyben volt meg az Odyssea 28 wattosa is (két darab). De ahogy látom a Chihiros kevés nekem, mert csak 2585 luxot ad talajszinten és az ára majdnem duplája.
Este lemérem a mostani magasságot és leírom az előző beállítást is. A staum és az anubias zöldpontos lett az előző beállításnál.


Chihiros RGB
33387675136_88065a472a_z.jpg
 
Este lemérem a mostani magasságot és leírom az előző beállítást is. A staum és az anubias zöldpontos lett az előző beállításnál.


Chihiros RGB
View attachment 54219
Egy low tech alig megvilágított akvában is lehet zöld pont alga. Nem biztos, hogy a tovább csökkentés hozza a megoldást, a növényeid meg közben sínylődnek. Csinálsz egy szummázást eredeti felállásban neked a 2 lámpa összesen mennyi luxot adott le? talajszinten és vízfelszínen?

Hány órát világítasz most?
A Plus 4-esre dimmelve 115 PAR-on 5300 Lux volt vízfelszínen és 2580 talajszinten. Ez eddig nem túl sok. De a növényeid gyorsan nőnek, szóval panaszra nem lehet ok. RGB is megy mellette?
 
Egy low tech alig megvilágított akvában is lehet zöld pont alga. Nem biztos, hogy a tovább csökkentés hozza a megoldást, a növényeid meg közben sínylődnek. Csinálsz egy szummázást eredeti felállásban neked a 2 lámpa összesen mennyi luxot adott le? talajszinten és vízfelszínen?

Hány órát világítasz most?
A Plus 4-esre dimmelve 115 PAR-on 5300 Lux volt vízfelszínen és 2580 talajszinten. Ez eddig nem túl sok. De a növényeid gyorsan nőnek, szóval panaszra nem lehet ok. RGB is megy mellette?
Az A plus is 5-ön megy és az RGB is. A vízfelszíntől 17 cm-re vannak a lámpák. Legyen akkor kerekítve 20. Akkor kb. olyan 7.500 lux van vízfelszínen és 3.500 a talajnál. Talajon lehet több is mert nálam elég magas. 7 órát mennek szigorúan, és most egész héten skubiztam ujabb zöld pontok után, de nem jött elő.
 
Back
Oldal tetejére