• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Watertown Fossils

Tegnap RO szűrő szerelés (csere) volt, mivel a vizem 2000 feletti értéket mutatott!!!!!:nailbiting: Kiakadt a TDS mérő. Kiderült, hogy a szennyvíz nem tudta átmosni a membránokat mert a csatorna bekötésnél meg volt roppantva a kis RO cső, így visszadolgozott mindent.
 
Írsz egy kicsit a világításról? 1 növénykének nem tetszett a többi viszont brutál fejlődik, jól értem? S mi is van most bekapcsolva 60%-on? Mindkettő vagy csak az egyik?

Mintha említettél volna valamit, hogy jönnek hozzád összehasonlítani, vagy csak fotózni. Az már megtörtént?
 
Sajnos még nem fotóztunk, de tervezem a világítás összehasonlítását, képekben dokumentálva. Egy helferim és két tő staum mállott el, a harmadik félig, de megmarad mert most már több hajtása van mint a többinek. Érdekes, hogy mind a szűrő befolyóágának a közvetlen közelében történt. A reineckii mini olyan dús lett, hogy ritkítanom kell hétvégén, rakok, majd föl before-after képeket. Szombaton megérkeztek az első lakók. Otok, amanók, neocaridinák, galaxy razbórák és két algázó géb meg két pici süncsiga. Látszólag jól érzik magukat, a razbórák közül kettő 2 óra múlva már egymásnak esett és násztáncba kezdtek. Kíváncsi leszek még aa további fejleményekre! ;)
Szerdán remélhetőleg kerül még bele 10 db. kéksávos törpedánió, csak a design miatt! :D Nagyon tetszenek!!!
A red cherryk mellett, @Etele megdobott még egy garnivédő ráccsal, ammi kicsinek bizonyúlt mert hiába 16/22-es a csövezés a skimmeres befolyó sokkal vastagabb mint a hagyományos, talán 19-es.
DIY:
Leszedtem a fém szorítórészt a gumitömítéssel és, ráhuztam az üveg befolyóra két passzentos gumi o gyűrűt és mehetett is rá a rács:
39526737910_5b214fc497_k.jpg20180408_212303.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/Tamas Sztano, on Flickr[/URL]

A skimmer felszínszívó részére szintén minőségi cucc került, :ROFLMAO: Chinese tésztaszűrőből kivágott és formára alakított fémháló!!!

39526737080_66ee81c825_k.jpg20180408_212339.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']url=https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/ Tamas Sztano, on Flickr[/URL]
 
Írsz egy kicsit a világításról? 1 növénykének nem tetszett a többi viszont brutál fejlődik, jól értem? S mi is van most bekapcsolva 60%-on? Mindkettő vagy csak az egyik?

Mintha említettél volna valamit, hogy jönnek hozzád összehasonlítani, vagy csak fotózni. Az már megtörtént?
Mivel elmúlt a 2-3 hetes bacinevelés most 80%-on működnek a lámpák. Az első képen látszik az elmállott helferi.
Van most egy kevés zöldporalga, meg egy kicsi szőr a riccardian, de eleve mikor ragasztottam a kövekre már láttam, hogy tartalmazza. Kis fogkefe plusz az algázók megoldják majd.
 
Sajnos még nem fotóztunk, de tervezem a világítás összehasonlítását, képekben dokumentálva. Egy helferim és két tő staum mállott el, a harmadik félig, de megmarad mert most már több hajtása van mint a többinek. Érdekes, hogy mind a szűrő befolyóágának a közvetlen közelében történt. A reineckii mini olyan dús lett, hogy ritkítanom kell hétvégén, rakok, majd föl before-after képeket. Szombaton megérkeztek az első lakók. Otok, amanók, neocaridinák, galaxy razbórák és két algázó géb meg két pici süncsiga. Látszólag jól érzik magukat, a razbórák közül kettő 2 óra múlva már egymásnak esett és násztáncba kezdtek. Kíváncsi leszek még aa további fejleményekre! ;)
Szerdán remélhetőleg kerül még bele 10 db. kéksávos törpedánió, csak a design miatt! :D Nagyon tetszenek!!!
A red cherryk mellett, @Etele megdobott még egy garnivédő ráccsal, ammi kicsinek bizonyúlt mert hiába 16/22-es a csövezés a skimmeres befolyó sokkal vastagabb mint a hagyományos, talán 19-es.
DIY:
Leszedtem a fém szorítórészt a gumitömítéssel és, ráhuztam az üveg befolyóra két passzentos gumi o gyűrűt és mehetett is rá a rács:
View attachment 5326620180408_212303.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/Tamas Sztano, on Flickr[/URL]

A skimmer felszínszívó részére szintén minőségi cucc került, :ROFLMAO: Chinese tésztaszűrőből kivágott és formára alakított fémháló!!!

View attachment 5326720180408_212339.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']url=https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/ Tamas Sztano, on Flickr[/URL]
Nem szokott szörcsögni a skimmer a háló miatt? Én is próbálkoztam, de szúnyog hálóval, de mindig rájött a 5 perc és levegőt szívott be.
 
A razbórákról mindenképp készíts fotót.
A kövek így algásodnak? Azt is a takarító brigádra bízod (amano, süncsiga, oto) vagy besegítesz nekik valahogy, esetleg így hagyod?
 
Sajnos még nem fotóztunk, de tervezem a világítás összehasonlítását, képekben dokumentálva. Egy helferim és két tő staum mállott el, a harmadik félig, de megmarad mert most már több hajtása van mint a többinek. Érdekes, hogy mind a szűrő befolyóágának a közvetlen közelében történt. A reineckii mini olyan dús lett, hogy ritkítanom kell hétvégén, rakok, majd föl before-after képeket. Szombaton megérkeztek az első lakók. Otok, amanók, neocaridinák, galaxy razbórák és két algázó géb meg két pici süncsiga. Látszólag jól érzik magukat, a razbórák közül kettő 2 óra múlva már egymásnak esett és násztáncba kezdtek. Kíváncsi leszek még aa további fejleményekre! ;)
Szerdán remélhetőleg kerül még bele 10 db. kéksávos törpedánió, csak a design miatt! :D Nagyon tetszenek!!!
A red cherryk mellett, @Etele megdobott még egy garnivédő ráccsal, ammi kicsinek bizonyúlt mert hiába 16/22-es a csövezés a skimmeres befolyó sokkal vastagabb mint a hagyományos, talán 19-es.
DIY:
Leszedtem a fém szorítórészt a gumitömítéssel és, ráhuztam az üveg befolyóra két passzentos gumi o gyűrűt és mehetett is rá a rács:
View attachment 5326620180408_212303.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/Tamas Sztano, on Flickr[/URL]

A skimmer felszínszívó részére szintén minőségi cucc került, :ROFLMAO: Chinese tésztaszűrőből kivágott és formára alakított fémháló!!!

View attachment 5326720180408_212339.jpg by Tamas Sztano, on Flickr']url=https://www.flickr.com/photos/131226930@N03/ Tamas Sztano, on Flickr[/URL]
Nekem is megjött ez az üveg skimmer és nekem eszembe se jutott, hogy megeszi a garnikat. :( Összesen 5 db csokigarnélát vettem a kis akváriumba lehet már leszűrte? :(
 
Know how-ban tudok segíteni, még van tömítésem is az üvegre ha kérsz. Tésztaszűrővel nem tudok szolgálni mert szétvágtam!!! :ROFLMAO:
De te is vághatsz ki, csak éles és trapa bíró olló kell.
 
Nekem is megjött ez az üveg skimmer és nekem eszembe se jutott, hogy megeszi a garnikat. :( Összesen 5 db csokigarnélát vettem a kis akváriumba lehet már leszűrte? :(
Csak nem, nézz utána sos, mert ha beszippantotta őket a szűrő, jöhet a rescue hadművelet.
 
Nem szokott szörcsögni a skimmer a háló miatt? Én is próbálkoztam, de szúnyog hálóval, de mindig rájött a 5 perc és levegőt szívott be.
Abszolut nem. 20%-os folytással a kifolyó ágon olyan flow marad ami tökéletes a skimmerhez. Éppen csordogál a viz bele a skimmerbe, mert ugye nekem egyben van a befolyóm és a skimmer.
 
Abszolut nem. 20%-os folytással a kifolyó ágon olyan flow marad ami tökéletes a skimmerhez. Éppen csordogál a viz bele a skimmerbe, mert ugye nekem egyben van a befolyóm és a skimmer.
Nekem is úgy van, azért is kérdeztem. Annyi hogy az enyém nem üveg.
 
A razbórákról mindenképp készíts fotót.
A kövek így algásodnak? Azt is a takarító brigádra bízod (amano, süncsiga, oto) vagy besegítesz nekik valahogy, esetleg így hagyod?
Szerintem 4-6 nappal elcsúsztam az algaevő brigád betelepítésével, az alatt zöldültek be a kövek. Várok egy hetet, hogy mit csinál a brigád, és ha kevésnek bizonyulnak, akkor jöhet a fogkefézés.
 
Ha lejjebb nyomod a skimmert akkor is csinálja? Mert akkor érdemes fémhálót berakni, és a nehezebb súly miatt talán abba marad a hang.
Lehet hogy meg fogom próbálni fém hálóval is, mert azzal még nem próbáltam. Amúgy is van még itthon, még mikor a DIY ikercsillagot csináltam. Meg mostanában leszoktak a garnélák hogy bemásszanak. Szűrő takarításkor nem igazán találok benne. Lehet hogy így már nem is érdemes vele foglalkoznom.
 
A múlt héten kicsit megtorpantam a növényfejlődésben, mert elrepedt :mad: az inline co2 beoldó, és nagy valószínűséggel szökött a gáz, mivel drop checkerem folyamatosan sötétzöld volt. A hétvégén megragasztottam, most jónak tűnik, de azért rendelek egy újat, csak fémből kellene mert ezek a műanyag beoldók szarok.
Azért van jó hír is, lettek új lakók: seweillák, pár red sakura.
A galaxyk már nem félnek, úgy úszkálnak le-föl mikor takarítok, vagy ha ott vagyok az akva előtt, mintha csak pózolnának.
A kéksávos törperazbórák is megjöttek, de még félénkek, alig lehet őket fotózni.
Ja, és a legklasszabb cucc: @Etele Attinál láttam wifis időkapcsolós elosztót, már én is szemeztem vele régebben, de így már, hogy láttam működni megrendeltem, és meg is jött. Telóról vezérelhető, nem kell szenvedni 15 centi vastag elosztó-időkapcsoló-villásdugó toronnyal. (y)
 
Back
Oldal tetejére