• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Watertown Fossils

Láttam élőben és mondhatom fenomenális. Csak azt sajnáltam, hogy nincs két hónap múlva amikor egybefüggő a növényzet.

Az alagút vége eltűnt, valami sötét került oda a nagyképen, így nem jön le, hogy ott van egy átjáró.
 
Az alagút vége eltűnt, valami sötét került oda a nagyképen, így nem jön le, hogy ott van egy átjáró.

Én próbáltam lebeszélni, de nem hagyta magát.:whistle:
Eredetileg nyitott volt a rés, hasonlóan az inspirációs képhez, de végül odakerült egy kő.
Még eltávolítható és akkor újra szabad az átjáró!;)
 
Szerintem nyitott most is, az csak árnyék, te a tetejéről beszél én meg arról, hogy beszürkült a hátsó fal.
Megvan a megoldás az a függöny ránca. Kellene beszereznem fehér plexit és eltűnik a szürke ami fehér csík. [emoji6]
 
A fényből (lámpák)ítélve,a pogo, szerintem lent fog maradni. Ha jó a tápozási arányod is, akkor szép vastag leveleket is hozhat, nem csak alacsonyan marad.;)(y)
Van még bőven lehetőség felfelé dimmelni, most olyan 60%-on megy a fény. A tápozást idővel dózispumpával oldanám meg. Az egyik honlapon az aqua medic reefdoser evo 4-et hirdették cukor áron, @oRphEus -szal rendeltünk is utánvéttel de sajna a nagy ígérgetések után se szállították le. Úgyhogy most marad a napi kézi pumpálás egy ideig. Mic-mac, Excel plusz vas. Most meg az első héten nem adok tápot csak Excelt.
 
Van még bőven lehetőség felfelé dimmelni, most olyan 60%-on megy a fény. A tápozást idővel dózispumpával oldanám meg. Az egyik honlapon az aqua medic reefdoser evo 4-et hirdették cukor áron, @oRphEus -szal rendeltünk is utánvéttel de sajna a nagy ígérgetések után se szállították le. Úgyhogy most marad a napi kézi pumpálás egy ideig. Mic-mac, Excel plusz vas. Most meg az első héten nem adok tápot csak Excelt.
Pontosan én sem tudom mi lenne neki a megfelelő, táp vagy fény. De egyet biztos tudok, ami ugyan azzal a fénnyel, a régi tápozással(EL), így nézet ki, és havonta ritkítanom kellet:
DSCF4590.JPG DSCF5033.JPG

Azóta 3ik táp változtatásnál tartok, és egyiknél sem volt ez a eredmény. Az utolsó tápnál (seachem)annyit értem el, hogy a talaj szinten maradjon, ne nyúljon meg. Lehet hogy én csinálok valamit rosszul.
DSCF6865.JPG
 
Pontosan én sem tudom mi lenne neki a megfelelő, táp vagy fény. De egyet biztos tudok, ami ugyan azzal a fénnyel, a régi tápozással(EL), így nézet ki, és havonta ritkítanom kellet:
View attachment 51851 View attachment 51852

Azóta 3ik táp változtatásnál tartok, és egyiknél sem volt ez a eredmény. Az utolsó tápnál (seachem)annyit értem el, hogy a talaj szinten maradjon, ne nyúljon meg. Lehet hogy én csinálok valamit rosszul.
View attachment 51853
Tieid szépek
 
Pontosan én sem tudom mi lenne neki a megfelelő, táp vagy fény. De egyet biztos tudok, ami ugyan azzal a fénnyel, a régi tápozással(EL), így nézet ki, és havonta ritkítanom kellet:
View attachment 51851 View attachment 51852

Azóta 3ik táp változtatásnál tartok, és egyiknél sem volt ez a eredmény. Az utolsó tápnál (seachem)annyit értem el, hogy a talaj szinten maradjon, ne nyúljon meg. Lehet hogy én csinálok valamit rosszul.
View attachment 51853
Nagyon szépek.
 
Egy hete indult az aki, megnéztem az előszűrőt. Rosszabbra számítottam. Nagyon jó kis talalmány ez a cucc. Like!
album-72157688977815880
 
Ez még nem az igazi működése. Most az elültetésnél látható nyesedéket gyűjtötte össze. Majd amikor a mulmot akkor fekete lesz az egész. De ez persze a lakóktól is függ majd, meg attól is milyen gyakran pucolod. Én pl vettem rá nagyobb lyukú szűrőt, pirosat. Többet átenged így nem folytja le annyira. Havonta egyszer mosom ki az előszűrőt, 2-3 havonta öblítem át a mátrixot. Nincs algám, nincs No2-m kristálytiszta a víz.
 
Ma 2 hetes az aki, növenyek szépen fejlődnek, de egy staum szétmállott. Nem is értem. A stemek is lassan kibújnak a sziklak mögül. A bolbitist berektam a fa mögé, a microsoumot pedig kivettem majd felhasználom őket, mikor elkezedem a wabi összeállítását.
 
Back
Oldal tetejére