• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Wasteland 20L

Nálam Florascaval fut lassan egy éve, gond nélkül, könnyű beszerezni és nagyon olcsó is.
Ekkora gondot okoztak nálad a csigák? Eléggé felgyorsítják a maradék kaja/bomló növényi részek lebomlását, szerintem pont hogy hasznosak, főleg szűrés nélküli akváriumban.
 
Kedvelem a csigákat, de pajzscsigát köszönöm nem kérek. A legnagyobb probléma velük, hogy képtelenség beszerezni őket.
Virágföldet egyelőre barkácsáruházakban néztem, florasca-t nem forgalmaznak.
Szívesen kipróbálok mindenféle virágföldet, de ez elég lassú folyamat. Úgy vettem észre, hogy kell legalább két hónap míg úgy ahogy, beáll egy akvárium.
Most a negyedik tipusú virágföld a kockában, az ötödik tipusú pedig itt tesztelődik. Futtatom még a triót is.
 
A bacopa és a ludwigia kikerült. Valamelyik talán nem jött ki gyökerestől. Az s.repens is ment, nem érezte jól magát. Amúgy sem tettszik.
A füvet próbáltam még megtizedelni, de képtelenség gyökerestől eltávolítani. Túl sűrű, jön vele a talaj is. Kis részen azért kiszedtem. A maradékot tövig nyírtam, de már nem látszik.
Középre először rotala rotundifolia green került, de nem vált be. Mindenáron vízszintesen akart nőni. Ki kellet cserélni sima rotundifolia-ra.

Karbantartása nem bonyolult. Heti 5 liter vizet cserélek és az úszó növényeket ritkítom. Alig algásodik, ezért vettem ki a csigát, nehogy éhezzen. De most visszatettem, mert mégiscsak algásodik. Érdekes módon barna alga nő az üvegen.
A stemeket sövény módjára nyírom. Ha felér a felszínre, simán harmad alatt skalpolom. Ha oldalra lóg ki nagyon, sík mentén vágok mindent. Legközelebb a rotala-nak kell helyet csinálni, mert nagyon ránőttek.
 
Még egy dzsungel.
Most rendbe raktam, de a szőlőtőke útban van.
Már a bontáson gondolkodom.
Úgy látom az erdei föld is jól működik.

View attachment 153575
Jó, hogy készítetél felvételt májusban is, különben nem tudnánk, hogy van benne szőlőtőke.
Nagyon látványos a növények fejlődése 3 hónap alatt. De mi van azokkal a növényekkel, amit az előző képen láthatunk, a tegnapi képen pedig nem?
 
A tajvani salátát kidobtam. A rotala bonsai helyén is más volt, de csak kínlódott. A pinnatifida arrébkúszott, ahova ültettem kipusztult. Bal hátul lett kivéve még a lobelia mini.
Került bele lizinka, ludwigia senegalensis, meg az a tüskés izé.
A hátsó sor ami nem nagyon látszik egyik képen sem. HM, rotala rotundifolia, myriophyllum guyana.
 
Back
Oldal tetejére