• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Wasteland 20L

scitek

Főkertész
Utolsó nekifutásom a virágföldes témának.
Itt most elkezdtem egy hosszú gondolatsort, ami röviden, hogy nálam az algán kívül semmi nem marad meg a mindenmentes akváriumban.

Virágföldnek ezt fogom most kipróbálni. Ha a sütővel sikerül zöldágra vergődni, akkor hőkezelem. Keverek hozzá manadot is.
Fedőrétegnek van itthon zöld gránit és rózsaszín (szerintem téglavörös) tufa. Szemcsemérete kb. 1-2 mm. Az apraját ki fogom szitálni, nehogy nagyon összetömörödjön. Remélem jól fog kinézni összekeverve. A teljes talajvastagságot öt centiméteren belül kéne tartani.
A növényeket majd összelopkodom a többi akváriumból. Azon még matekolni kell, hogy mik lesznek a megfelelők.
Az akvárium a futárnál, holnapra megjön. Ha összetöri akkor a topik törölhető.
A világítás kínai, túl erős, szabályozni nem lehet. Ideiglenesen maszkolom fekete ragasztószalaggal. Ha lesz időm és kedvem, tervezek hozzá elektronikát.
Szűrő, co2, és amit még nem szokás az nem lesz. Legfeljebb a növénytáppal majd csalok, ha kell.
 
Gyűlnek a hozzávalók.
Tegnap megjött az akvárium és a lámpa. Ma megvettem a földet és plexi lapot fedélnek.
A halas egyik akváriumában láttam guppy grass-t. Rendes volt, ideadta a felét, és még pénzt sem kért érte.

A világítással kezdek. Gyártani kell hozzá talpat, mert ami van hozzá az minősíthetetlen. A fényerőt is szabályozni kéne, szerintem a 12W sok. Remélem az elektronikája partner lesz benne és nem kellesz maszkolni.
Persze lehet kérdezni miért ilyet vettem. A halasban az eggyel nagobb üzemel, a fénye megfelelő, az elektronikája jó hatásfokú. Az ára pedig mérsékelt.

Nem tudom mekkora akváriumot szoktak 16mm-es üvegből készíteni, de ez a rögzítés oda való. Nem tudom miért ezt adják a 30 centis lámpához.

IMG_20200909_155239.jpg
 
Átmostam és szitáltam a talajt. Mehet a sütőbe.
A tufa jól néz ki, lehet nem fogom keverni a kettőt.
A növények miatt sajnos semmi nem fog látszódni belőle.

IMG_20200910_231401.jpg
 
Sterilizáltam a virágföldet.
Azt kell még kitalálni, hogy kerüljön az akváriumba. Mindenki sarat dagaszt belőle mielőtt lefedi. De több helyen is olvasom, hogy aktív szenet is érdemes alá rakni. Namost ez a kettő üti egymást.
Diana szárazon teszi be.
 
IMG_20200912_191028.jpg
Kód beillesztése:
Üveg:      36x22x26
Világítás: Odyssea D-300L@8W
Talaj:     2.5cm virágföld, 2.5cm tufa és gránit keveréke (1.5-2 mm)
Víz:       Desztillált, visszasózva (GH:8, KH:4)
Növény:    Najas guadalupensis
           Ludwigia arcuata
           Hemianthus micranthemoides
           Sagittaria subulata
           Hydrocotyle tripartita
           Eleocharis acicularis mini
           Rotala bonsai
           Limnobium laevigatum
 
Kíváncsi vagyok, megmaradnak-e a növények tápozás nélkül. Gondolom minnél hamarabb kellene jószágokat telepíteni, hogy trágyázva legyen. A békatutajt sem tudom hogy belerakjam-e most.
 
Kíváncsi vagyok, megmaradnak-e a növények tápozás nélkül. Gondolom minnél hamarabb kellene jószágokat telepíteni, hogy trágyázva legyen. A békatutajt sem tudom hogy belerakjam-e most.
Néztem is, hogy hol van 😆
 
Kezdenek jönni a problémák.
A HM és a guppy grass levelein valami fehér porszerű kicsapódás jelent meg. A sagittaria is mintha világosabb lenne a szokottnál. Gondolom a tápanyaghiány és a sok fény kombinációja.
A ludwigia algásodik.
Az aprófű is elkezdett bubizni.
 
A guppy grass nyert, elérte a felszínt.
Alga minden mennyiségben. A vízfelszín is algásodik.
Az üveg a legdurvább. Természetesen a csiga is algásodik.
Az algás garnéla lecserélte a ruháját.
 
Mennyi lumen / literrel világítasz?

Ilyen algát akkor láttam NPT-ben, amikor brutál sok fénnyel világítottam (35 lumen/liter felett). (Persze ennek némileg ellenmond, hogy a napon levő akváriumban pedig nem volt alga...)
 
Ezzel világítok. A teljesítményét visszavettem amennyire az elektronika engedte. Most kb. 8 watt. Hogy ez mennyi lument jelent, nem tudni.
Eleinte a lámpa fele még ki is volt maszkolva, később pedig csak a negyede. De akkor is algásodott.
A hosszú megvilágítási idő lesz valószínű nálam a probléma. Ha otthon vagyok nem akarok sötét akváriumot látni, ha pedig nem vagyok otthon akkor meg kapcsolgatni nem tudom a világítást. Szóval ha későn kapcsolom fel és korán ki a világítást, az is legalább 14 óra üzemidő.

Úgy vettem észre, hogy idővel javul a helyzet. Eltünik ez a tipusú alga, és csak az üveget csúfítja majd a poralga.
 
A kezdeti lendület alábbhagyott. A HM igen ramaty állapotban van. A levelei elszáradnak es kezdenek leesni. A limnophila levelei is sorvadnak.
A többiek úgy ahogy megvannak. A vízben mértem 0.6ppm foszfátot. Kiegészítettem.
Ha elkezdek tápozni, azzal értelmét veszti az egész. Inkább kidobom a HM-et, talán van itthon olyan növény ami jobban bírja.

IMG_20201012_073505.jpg
 
Back
Oldal tetejére