• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wasabi tál

Gergo

Kertész szaki
Sziasztok!

Már jó ideje gondolkodtam egy Wabi tálon, voltak kisebb próbálkozásaim, műanyag dobozzal, mert az akváriumban szépen nőnek a növények, és őszintén szólva nincs szívem mindig kidobni a növényeket.. Most egy jó adag növény megmenekült a kukától, és már most nagy sikereket ért el családi körben.:D Nem utolsó sorban persze gyönyörű!

A tál a barátnőmtől kapta a nevét, mert amikor először mondtam neki a Wabi Kusa kifejezést, egyszerűen képtelen volt megjegyezni, és átnevezte úgy ahogy van Wasabi tállá.:D

A tál egy salátástál (szó szerint:D), de mivel egy ideje nem láttam vasárnapi ebédeknél, úgy gondoltam, hogy hasznosítom.:D

A Tál a kupiban:
IMG_20140130_102955_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mivel ez a projekt, barátnőmmel közös projekt, ezért nem kezdhettem el nélküle az ültetést, illetve a scape is teljesen az ő ízlése szerint készült.:D
A pepecs munkát azért megcsinálhattam, készült arról is pár kép:
Növények válogatása:
IMG_20140130_164519_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Este pedig indulhatott az ültetés.. Itt már annyira belemelegedtünk a dologba, hogy kép nem is készült, csak bátyám lőtt egyet, ahogy ültetünk:

Szilvi és az őrült professzor.:D
IMG_20140130_202337_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ami még kimaradt... A technikai infók.
Üveg: Salátás tál.:D
Talaj: ADA Malaya, táptalaj nincs. (Tápgolyó működhet?)
Öntozés: GA mikró-makrós akváriumvíz
Világítás: Egyelőre nem lesz külön. Nappaliban van, tehát egész délután éri közvetlen napfény, ha süt a nap. Ha kevés lesz, akkor majd kitalálunk valamit.
CO2: Leheljük.:D

Növényista:
Alternanthera Reineckii
Bacopa Caroliniana
Didiplis Diandra
Rotala Rotundifolia
Staurogyne Repens
Jávai moha
Valami páfrány (Kövek közé szorítva bal hátul, remélem megmarad.. )

A mű:

IMG_20140130_202719_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_20140130_202724_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


És miután kicsodálkoztuk magunkat:
IMG_20140130_210017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Őszintén szólva még víz alatt is csak ismerkedem a növényekkel, így semmi féle koncepció nincs az ültetésben.. Kíváncsian várjuk, hogy hogy milyenek lesznek a növények emers üzemmódban.:)
 
Helló!
Jó kis salátás tálat szereztetek a projekthez(y).Látom a férfi dolgozok a hölgy nézi munkamegosztás volt :D
Egy kicsit hozzászólok a tálhoz is:
szerintem a bacopát a hátsó traktusba ültesd el mert ha nőni fog eltakar mindent a látványból.A kövek köré teljesen jó lesz.
Ami még ez első részre jöhetne az a HM vagy egy csipetnyi HC ezek nálam jól elvoltak miután átálltak száraz életre.
Még egy ötlet ami nálam bejött én több helyen kiszúrtam a fóliát így levegőzni is tudtak a növények de nem is párolgott a víz róluk olyan hamar.;)
 
Sziasztok!

Jó ideje nem írtam ide. A tál él, és köszöni jól van.
A bacopa sajnos nem maradt meg, staurogyne repens még mindig gondolkodik.. Hoz leveleket, eldobja, hoz újakat, eldobja...
Bekerült egy kis adag Marsilea Hirsuta, meg HC 'Cuba'.
Egy csenevész szál Hydrocotyle tripartita Japan is bekerült, szépen körbenőtte a tálat.
Elég lassan nőnek a növények, de ezt betudom a táptalaj nélküli indításnak. Akváriumvízzel spriccelek napi 3x kb, meg napi cirka 5 órát világítja egy ikea olvasólámpa.
hytahybe.jpg


ure7ugus.jpg


a8aju3uv.jpg


Itt az utolsó kép aljánál pedig egy Didiplis Diandra támadt fel hamvaiból.. Valamiért nálam teljesen elfeketedik a wabiban, mintha elrohadna, és a talaj mellett hoz egy oldalhajtást.. Nálam kb 4 szálból ez az egy maradt meg így is..
 
IMG_20140429_224919_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Egy ilyen 50W-os izzó világít felette (nem tudom milyen fajta). Nem mai darab már mondjuk.. Egyelőre marad ez, aztán ha lecserélem az akváriumon az Eheim Led lámpáját, akkor megkapja azt a Wabi..
 
Back
Oldal tetejére