• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wargusz - újratöltve

Wargusz1975

Kertész segéd
Sziasztok!

Több éve már annak, hogy beleszerettem az akvarisztika eme gyönyörű műfajába. Korábban volt már egy nem kevés promléméval tűzdelt próbálkozásom, de kellett némi szünetet tartanom. Most talán kicsit jobban felkészülve, illetve felszerelkezve ismét sikerült elindítani egy kis vizi kertet a szoba egyik sarkában.
Sajnos idő hiányában nem sikerült minden apró részletet dokumentálnom, de igyekszem majd hasznos információkat szolgáltatni a tapasztalataim alapján.

Gyorsan a lényeg a szöveg előtt! :)


14.nap by Wargusz, on Flickr

Az akvárium adatai:
Indítás: 2012.12.22

Technika:
Akvárium: 128L - 80*40*40 OptiWhite
Szűrés: EHEIM 2073 - 1050L/h + akril ki és befolyó + skimmer Részletesen: ("Csinál magad" (DIY)...) Topic-nál - 16.oldal
Áramoltató: Resun 2000L/h
Szűrőanyag: Eheim Substrat Pro + SERA Siporax + Seachem Matrix + Seachem Purigen + Filterlith
Világítás: Függesztett DIY T5 865 4*24W 2-2 külön kapcsolva
1. héten 2*24w napi 10 órában
tegnaptól 9:00-17:00 2*24w + 12:00-20:00 2*24w
Fűtés: Tetra 100W

Talaj:
Aquatic Nature Pro-Soil 3*8liter
Dekoráció: Mészkő - mostmár tudom! :(
Spirálfűz

Tápozás:
Green Aqua Macro, Micro
CO2: Easy Carbo, 5kg CO2 palack, kerámia diffúzor, SMC mágnesszelep + noname reduktor, üveg visszafolyásgátló + bubiszámláló + dropchecker (Kínából)

Növények:
Bolbitis heudelotti
Hemianthus callitrichoide "Cuba"
Hemianthus micranthemoides
Liliaeopsis brasiliensis
Nomaphila(bonsai) ??? talán
Microsorium pteroptus
Microsorium pteroptus 'Windelov'
Rotala ratundifolia
Saggitaria subulata
Elecharis Parvula
Vesicularia dubaianea
Blyxa japonica

Halak:
Trigonostigma hengeli 15
Paracheirodon innesi 15
Crossocheilus siamensis 4
Otocinclus affinis 3

Indításnál panzi crystall-t használtam.
Sajnos az algák állandó vendégeim, de nem zavaró a dolog.
A fényképezéssal bajban vagyok, mert csak egy kompakt Panasonic FZ-100 áll a rendelkezésemre
és annak sem vagyok a mestere...
+2db kép

1.rendezgetés próba:


proba by Wargusz, on Flickr

2. A sarok:


oldalról by Wargusz, on Flickr
 
De szíííp dzsungel, imádom! (y)
De egy valamire nem jöttem rá, balközépen azmiaz? :D Régen a homokozóban vödörrel toltunk ilyen homok várakat, arra emlékeztet :)
 
De szíííp dzsungel, imádom! (y)
De egy valamire nem jöttem rá, balközépen azmiaz? :D Régen a homokozóban vödörrel toltunk ilyen homok várakat, arra emlékeztet :)
Az egy kinyisszantott fát imitáló fa. A mélység növelését szerttem volna elérni vele, de talán nem úgy sikrült, ahogyan terveztem... :)
 
Szia Zsolti!
Gratulálok itt is, csodálatos lett, pár hónap múlva már igazi őserdei hatású lesz, ahogy tervezted!
 
Nagyon szépen összehoztad! Remélem elkerülnek a nagy alga harcok!

A kivágott fát imitáló fát én kivenném. Nincs arányban a hátsó fák méretével. A DC nagyon sötét a képen, renben van a Co2-d?
 
A hardscape nagyon tuti, nagyon tetszik, viszont növények tekintetében van pár növény ami szúrja a szemem, ami sztem nem illik ehez az elrendezéshez. Például a M. Pteropus helyett lehetne Narrow-t vagy Mini/Petite-t használni, a HC helyett valami füves, szálas növényt, parvulát, brasiliensist, tenellust acicularis-t stb. jobban illene ide, Bolbitist viszont hanyagolnám. A mészköves sziklákat meg pótolnám egy mészkőmentessel.
Gondold át ezeket a módosításokat, de ha neked így tetszik akkor vedd úgy hogy nem szóltam.;)
 
Sziasztok Srácok!
Zsolti:
Köszi az elismerést! ..és persze azt is, hogy segítettél elindítani a dolgokat! Gondolom nem sokára ismét találkozunk az aki előtt! :)
kuchi:
Köszi! Lesznek fotók rövidesen. Ma takarítás, holnap, legkésőbb holnap után fényképezek.
Satu:
Köszi neked is! Az alga alighanem nekem is feladja a leckét.. a co2 nem stabil a kerámia porlasztóval illetve a világítás sem lesz így rendben azt gondolom.
A co2 beoldását megpróbálom reaktorral rövidesen, illetve a fényt is visszaveszem valamennyivel.
A kis "tuskót" :) még nem venném ki habár a jelenlegi formában szerintem sincs rendben... valamit fogok változtatni ezügyben.
Cecska:
Örülők, hogy egy szaktekintély is segít a véleményével! Köszi!! :)
A növények a helyi kereskedésből valók és sajnos sok kompromisszumot kötöttem a tekintetükben.
1. M. Pteropus helyett a Narrow volt a kiszemelt, de nem tudták beszerezni. A Pteropus nagy levelei nem növelik az aki méretét, hanem éppen ellenkezőleg..
szerettem volna minél több növénnyel indulni a "lecke" szerint, és ezért kötöttem ezt a kompromisszumot is. Előbb utóbb csere lesz a vége ha sikerül beszereznem a Narrow-t.
2. Az előtéri növények tekintetében is igazad van. A HC zöme kikerül, max 1-2 kis csomót hagyok esetleg a kövek környékén. Parvula, Brasiliensis van Tenellus-t még keríteni fogok.
3. A bolbitist miért vemméd ki? A méretei miatt?
4. A sziklákat Manten kőre fogom cserélni, csak még nem szántam rá magam, habár tudom, hogy az idő előrehaladtával csak egyre nehezebben tudom majd megoldani a terjeszkedő növények miatt.
A kő csere miatt egy kicsit azért aggódom, mert a kh-m igen alacsony (3) az ozmó miatt. A 3-as érték is csak azért van szerintem, mert a mészkő beoldódik a Co2 hatására.
Alacsony KH -> ingadozó PH -> alga (van is most rendesen..
 
"Szaktekintély":ROFLMAO:, ezt sem hallottam még, de köszi szépen!!:cool:
Szóval, én egy kicsit előre gondolkoztam, ezért írtam a növényekkel kapcsolatban amit írtam.;)
A Bolbitis-t nagynak tartom ehhez az erdős elrendezéshez, engem zavar, hogy a fa törzsénél nagyobb leveleket hoz, ugyanígy vagyok a Pteropus-al is, viszont ha nem engeded rendesen kifejlődni, hanem mindig visszanyírod, ergo kis méreten tartva, talán működhetne is. ;)

Azt a mészkövet már most kivenném, kár lenne, hogy e miatt mennyen tönkre ez a jó kis aki.
Mérned kellene egy ph-t és egy gh-t is vagy TDS értéket, hogy tisztában légy az alap vízparaméterekkel, bár attól tartok , hogy a mész rendesen be fog oldódni a talajba is, onnan meg már nehezen tisztul ki.
Kíváncsi vagyok , hogy hogyan alakul ez a projekt.:cool:
 
"Szaktekintély":ROFLMAO:, ezt sem hallottam még, de köszi szépen!!:cool:
Szóval, én egy kicsit előre gondolkoztam, ezért írtam a növényekkel kapcsolatban amit írtam.;)
A Bolbitis-t nagynak tartom ehhez az erdős elrendezéshez, engem zavar, hogy a fa törzsénél nagyobb leveleket hoz, ugyanígy vagyok a Pteropus-al is, viszont ha nem engeded rendesen kifejlődni, hanem mindig visszanyírod, ergo kis méreten tartva, talán működhetne is. ;)

Azt a mészkövet már most kivenném, kár lenne, hogy e miatt mennyen tönkre ez a jó kis aki.
Mérned kellene egy ph-t és egy gh-t is vagy TDS értéket, hogy tisztában légy az alap vízparaméterekkel, bár attól tartok , hogy a mész rendesen be fog oldódni a talajba is, onnan meg már nehezen tisztul ki.
Kíváncsi vagyok , hogy hogyan alakul ez a projekt.:cool:

A munkáid alapján megítéltem neked ezt a címet.. :)
A páfrányok kapcsán így gondolkodtam én is, de jelenleg még az erősödés stádiumában vannak és nem akartam őket nagyon stresszelni, bár lehet, hogy nem viselné meg őket egy vadabb nyírás sem... Mit gondolsz?
A mészköveket kiveszem a hétvégén, ha sikerül összehozni. Van PH és TDS mérőm is. A PH-m 6.2-6.5 körül volt indításkor, ami miatt aggódtam is kicsit de mostanság 6.8 körüli értékeket mérek már, ami talán elfogadható. A TDS érték cserekor 100-110 körül szokott lenni, de 2-3 nap és már 130-150 körül van.
Szomorú lennék, ha nem jönne egyenesbe a művem, de nem hagyom hogy ne így legyen!! :)
 
Back
Oldal tetejére