• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Bahh, a mai nap tanulsága, hogy áramszünet után jó ránézni a skimmer úszójára... Remélem nem szippantott be senkit, míg víz alatt volt.
Már hogy értsem, hogy víz alatt volt? Elengedtek a tapikorongok? :oops:

Amúgy az az egyetlen, amit kihúzok a konnektorból áramkimaradás esetén.
Anno a fél Oryzias tenyészcsapatomat ledarálta újrainduláskor. Igaz, nekem lecsusszant az aljzatig, szóval nem volt nehéz dolga.
 
No, picit egerésztem itt a heti karbantartás keretei között. Dolgoztam az ösvényen - jobb, de nem jó, csak kell hozzá növény is, hogy jobb legyen. Jobb oldalt elöl elengedtem az MC projektet, egyszerűen nem érezte magát jól ott, esélyes, hogy kevés volt neki a talaj a kövek között. De, amint a képen is látszik, volt épp elég Anubiasom, ami kipótolta az űrt. Még a jobb legszéle mégsem tetszik mohásan, szóval ott is valami epifita növény lesz, csak kivárok, mennyi Bucét nyel el majd a lányom 20as kockája, és mi marad nekem. Nincs sok fény ebben a sarokban, szűkre szabottak a lehetőségek.
Nagyon sok Blyxa kijött, nem is vettem észre, hogy így elburjánzott. A tripartita minit is fazoníroztam az ágon is és fent is - a fenti egész tömör kezd lenni. A flow-nak sajna nem tesz jót, és baromira árnyékol is, de tetszik, szóval marad még.
Megnyírtam itt-ott az MC-t is. Aztán jött a feketeleves. Mert bal oldalon nem téma a Rotalák nyírása. Na de, a jobb oldalon, a fa mögött... Szívlapáttal csapkodom magam fejbe, ha megint ilyen eldugott helyre teszek stem-eket még ebben az életben, komolyan. Ráadásul, mivel ugye volt az akvárium töréses baleset, ez az "áthelyezett" scape ugye nedves Amazoniával lett feltöltve, ami nagy hiba volt, mert nem töltötte ki rendesen a talaj a réseket így nedvesen - na de, feltöltés után annál inkább. Ez azt eredményezte, hogy a tervezetthez képest jóval alacsonyabbá vált hátul az emelés. Úgyhogy most Amazoniát is pótoltam oda. Csak hát, aktív talaj, nem akartam túl sokat egyszerre... Melyik ujjamba harapjak, ugye.
Ami viszont jó hír, hogy a szűrő pucolás óta gyakorlatilag minden alga messzire elkerül. El ne kiabáljam. Napi 4-4ml Micro és Macro megy. Szegény Rotala Hra nem is pirosodik :D De nem is elvárás per pillanat. A zöld Rotala - ami tökre nem úgy néz ki, mint amire gondoltam, ezt nem egészen értem, pedig nem vagyok hülye, biztos azt vettem - már elérte azt a tömeget, amit akartam, a Hra viszont nagyon nem, ott lehet, kiegészítésre lesz szükség. Beköltözött plusz két oto-is. Halakkal továbbra is tanácstalan vagyok, Ruby Tetra és Amanda van versenyben pillanatnyilag.
20210307_201226.jpg
 
Utoljára módosított:
A ruby tetrát meggondolnám. Gyönyörű, de elég macerás. Én majdnem 1 éve tartok 6 db-ot egy 60 l-es kockában, 100-120 sakura garnéla társaságában. A növényzet sűrű, a vízfelszínt is beborítja. A halak még mindig nagyon félénkek. Általában 2 fős csapatban úszkálnak. Csak távolról lehet őket csodálni. Eltűnnek, ha 1-2 méternél közelebb megyek. Még nem sikerült értékelhető képet készítenem róluk, pedig próbálkoztam sokat. A másik probléma a táplálás. Semmilyen fagyasztott vagy szárított eleséget nem fogadnak el, kiköpik. Az újszülött garnélákra vadásznak, láthatóan jó kondícióban vannak. Sakurák mellett ez nem olyan nagy gond, de ha esetleg valami komolyabbat akarnál mellettük tartani, akkor ne számíts szaporulatra. Nem akarlak lebeszélni, de a leírtakat érdemes figyelembe venned.
 
A ruby tetrát meggondolnám. Gyönyörű, de elég macerás. Én majdnem 1 éve tartok 6 db-ot egy 60 l-es kockában, 100-120 sakura garnéla társaságában. A növényzet sűrű, a vízfelszínt is beborítja. A halak még mindig nagyon félénkek. Általában 2 fős csapatban úszkálnak. Csak távolról lehet őket csodálni. Eltűnnek, ha 1-2 méternél közelebb megyek. Még nem sikerült értékelhető képet készítenem róluk, pedig próbálkoztam sokat. A másik probléma a táplálás. Semmilyen fagyasztott vagy szárított eleséget nem fogadnak el, kiköpik. Az újszülött garnélákra vadásznak, láthatóan jó kondícióban vannak. Sakurák mellett ez nem olyan nagy gond, de ha esetleg valami komolyabbat akarnál mellettük tartani, akkor ne számíts szaporulatra. Nem akarlak lebeszélni, de a leírtakat érdemes figyelembe venned.
Köszi szépen, pontosan ilyen visszajelzésekre van szükségem. A Ruby-k esetében a bujkálást más is írta, szóval lehet, elengedem az ötletet.
 
Basszus úgy nő minden mintha húznád őket! :oops:
Ez lenne a cél... Aztán ha elég tömeg lesz a toppolások után, lehet, ráállok valami vékonyabb tápozásra. Akkor talán lesz egy kis színe is az erre hivatott növényeknek :) Meg van még pár ötletem, hogyan lehetne bővíteni a növény-repertoárt. El tudok képzelni pl a fák közül kikandikáló Rotala Red minit, csak ahhoz még kell egy kis talajt emelnem jobb oldalon. Ritkítani kell a Rotala Greent, és dúsítani a Hra-t. És még mindig van munka az ösvénnyel. Jobb elöl is kupi van még, ez a mohás megoldás sehogyan sem működik.
Mindig lehet rajta matatni... :D
 
Utoljára módosított:
Igen.. az amanda lazac jó válaszrás volt nekünk is. Fura, de ha benyúlsz az akvába simán úszkálnak a kezed körül. Szóval rá szavazok.. :)
 
Back
Oldal tetejére