• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Coller

Mágus
Sziasztok!

Lassan ez is eljön.... Elkezdem írkálni, a megvalósítás a saját hülyeségem okán csúszik egy hetet a tervezetthez képest. Így jár, aki nem nézi figyelmesen az ünnepi GA nyitvatartást.

Üveg: 30x30x60cm, egy korábbi kompakt, beépített tetős akváriumből most már csak az üveg
CO2: nagynyomású, itt még vívódom a 0-24-es és a mágnesszelepes megoldás között. Mindkettő ellen és mellett szólnak érvek.... Ötkilós palack lesz szétosztva ide és a Kis kanyonba tűszelepes elosztóval, és amott már remekül bevált a 0-24, atomstabil a kocka. Beoldás egyelőre difivel.
Szűrés: Tetra ex 600, szűrőanyag a szokásos siporax-mátrix-szivacs-perlon négyes, beállt szűrővel indulok neki, csak a perlon lesz új.
Fény: ADA Aquasky G 601
Talaj: Amazonia ver 2 és Power Sand Basic S. Dekorhomok még kérdéses - amik itthon vannak, nekem túl világosak, de legutóbb nem volt La Plata a GA-ban.
Dekor: vasfa és red moor, valamint lávakő. Van egy pár darab seiryu is, de nem biztos, hogy keverni akarom a dolgokat.... Ez még kialakul. Sok nem fog látszani belőlük.
Növények: még kialakulóban, homályos elképzeléseim vannak egyelőre. Mert ugye hightechben kinyílik a világ, de közben az elképzelésemhez nem minden illik, amit szeretnék. Elsőre megépítem a hardscape-et, utána döntök a végleges listáról.

Holnap remélhetőleg el tudok kezdeni legózni egy kartonban - az üveg foglalt, jelenleg növény-és RC tárolóként funkcionál.
 
Első verzió. Nagy variálás nem lesz mert nekem tetszik :) Nyilván finomítani még fogom majd.
És kell egy videót készítenem arról, hogy melyik fa hol és hogyan van elhelyezve, mert esélyem sem lesz még egyszer ugyanígy összehozni.
A fák nagy részét most kaptam ki az akváriumból, ezért (is) a nagy színkülönbség, de ez ugyis el fog tűnni.
 
Alakulgat a növénylista is. Bal elöl az árnyékban Marsilea crenata. Parvula mini elszórtan a lávakövek és a homok/kavics találkozásánál, lehet, ebbe is keverek Marsileát. Köveken, gyökereken Anubias, Buce, H. pinnatifida UK, valamint Montercarlo, hátrébb Cuba és Fissi. Más mohát végül nem akarok, fára sem - rá kell jönnöm, hogy tetszik, amikor látszik a dekorból valami.
Tervezek továbbá Rotala-ból greent és hra-t, mindkét oldalra hátra. Bolbitist a legnagyobb fára, valamint Microsorum trident-et szintén a fákra. Emellett szeretnék a jobb oldalra némi Blyxiát is.
Még gondolkodom, hogy elszórtan legyen-e tripartita, de mivel tudom, mi a vége annak, lehet, ezt elengedem. Kérdéses az ARM is - szeretem, de mivel Amanok is lesznek, nem tudom, van-e értelme, a másikban csontig lerágták pár nap alatt...
Egyelőre ennyi. Így is egy vagyon lesz, ha elég sűrűn akarom ültetni :D
 
Utoljára módosított:
Ide jegyzetelek, mert különben félő, hogy kimarad valami: Juncus repens is megy majd a stemek közé (nem titok, hogy Filipe akváriuma nagy kedvencem volt, ő csinálta így). Stau is mehet ide-oda a gyökerek közé, szeretem, bár eddig nem volt szerencsém vele valamiért, pedig nem macerás növény elvileg.
Sikerült az OBI-ban gél állagú pillanatragasztót vennem... Franc se gondolta. De legalább jó drága volt. Ez sajna nem megy a filteres megoldással, pedig ma üvegen kívül pár lényegesebb darabot szívesen összeragasztottam volna, de mire kiderült, már kijárásilag korlátozott voltam...
 
Alakulgat a növénylista is. Bal elöl az árnyékban Marsilea crenata. Parvula mini elszórtan a lávakövek és a homok/kavics találkozásánál, lehet, ebbe is keverek Marsileát. Köveken, gyökereken Anubias, Buce, H. pinnatifida UK, valamint Montercarlo, hátrébb Cuba és Fissi. Más mohát végül nem akarok, fára sem - rá kell jönnöm, hogy tetszik, amikor látszik a dekorból valami.
Tervezek továbbá Rotala-ból greent és hra-t, mindkét oldalra hátra. Bolbitist a legnagyobb fára, valamint Microsorum trident-et szintén a fákra. Emellett szeretnék a jobb oldalra némi Blyxiát is.
Még gondolkodom, hogy elszórtan legyen-e tripartita, de mivel tudom, mi a vége annak, lehet, ezt elengedem. Kérdéses az ARM is - szeretem, de mivel Amanok is lesznek, nem tudom, van-e értelme, a másikban csontig lerágták pár nap alatt...
Egyelőre ennyi. Így is egy vagyon lesz, ha elég sűrűn akarom ültetni :D
Azért az ADA mini tripartitája nem egy ámokfutó. Helyedben megfontolnék egy ilyen invesztíciót. ;)
Ha otthon galiba lesz belőle, kendd rám. :)
 
Mini tripartita beszerezve, pár egyéb növényke mellett.... holnap GA kanyar a maradékért, remélem, lesz minden, ami kell, aztán hardszkép összedobás, ültetés, feltöltés. Szerencsére tudtam homokot is szerezni olyat, amit terveztem.
Megnéztem, 240 TDS a csapvíz. A kis kanyonban, ahol dunai kövek vannak, amiket lesósavaztam, és egyáltalán nem pezsegtek, pedig áztak a savban rendesen, ott 380ra ment fel, a valaha volt Mordorban 340et mértem, a Wooden Dreamben a két vízcsere ami már tiszta RO-val ment, annyit ért, hogy ott 280... a készülékből 30as RO víz jön. Holnap sót is kell venni, és valamikor egy tartályt is, hogy tudjam tárolni a vizet. Valszeg holnap viozet is kell venni, hogy fel tudjam tölteni az akváriumot csapvízmentesen.
Basszus, elképesztő, mennyi lóvé belemegy még egy költséghatékonynak tervezett aksiba is :D És állatokról még nincs is szó...

Igaziból az a bajom, hogy félek, egy napba lele sem fér, amit tervezek a berendezéssel....
 
Utoljára módosított:
Napi horror, mikor már 95%ban kész voltam.... a kép nem adja vissza az élményt.

20210109_232502.jpg

Pedig hozzá sem értem :(
Ugyanitt 60p kerestetik...
Most lefoliazva próbálom megmenteni a növényeket, nem szedtem szét.
8 óra munka, temérdek pénz és a hálószoba, azaz, a szivacsunk oda... Kábé a gyerekek mellett tudunk aludni.
Nem pont így terveztem....
 
Köszi, sajnos a hardscape full fix.... minden mindennel összefügg. A növények meg talán így túl fogják élni, ami nem ilyen zselés cucc volt, azt beraktam a kis kockába...
De holnap az első program az IKEA egy új matracért...
 
Napi horror, mikor már 95%ban kész voltam.... a kép nem adja vissza az élményt.

View attachment 100074

Pedig hozzá sem értem :(
Ugyanitt 60p kerestetik...
Most lefoliazva próbálom megmenteni a növényeket, nem szedtem szét.
8 óra munka, temérdek pénz és a hálószoba, azaz, a szivacsunk oda... Kábé a gyerekek mellett tudunk aludni.
Nem pont így terveztem....
Nekikoccant valami? Vagy "csak úgy" elrepedt?
 
Nekikoccant valami? Vagy "csak úgy" elrepedt?
Hozzá sem értem. Pont csináltam volna a dicsekvos fenykepet. Nem is ertem...
Agyunk mar lett ujra, hala az IKEA akcios reszlegenek :) A ceges laptopom sztem kuka, ezt hiaba szarogatom, csorgott belole a viz... De elvileg kapok masikat a dolgaim meg onedriveban megvannak elvileg.
Szoval most mar csak az akvariumot kell megoldani. Most ami nem zseles volt noveny azt bedobtam a kis kockaba csak ugy, a tobbi benne maradt, dry start jelleggel, sztem nem lesz bajuk. Az atmigralas nemileg szivas lesz, de a hardscape tok ossze van ragasztva, szóval ha az egiek is velem vannak, atemelem az egeszet, a reszletek nem olyan parásak....
Nezzuk a jo oldalat: nem tetszett a vegen 100%osan az osveny, most lesz modom kijavitani az apró reszleteket :)
Kep:

20210110_140731.jpg

20210110_140745.jpg
 
Sajnálatos baleset, de reméljük, ezzel le is tudtad 2021 szerencsétlenségeit.
Nem tudom, mennyire jó ötlet az akváriumot Kallax/Expedit bútorra tenni, ugye tudod hogy papírrácsbetétes? Értem amúgy, mert a függőleges középső alátámasztás valóban erős.
De ha már itt tartunk, egy fura felvetés: a fotón úgy tűnik, hogy ez a függőleges elválasztó nem érintkezik a felső vastag lappal, mintha eltolná magától. Nem lehetséges, hogy domború a tető? Mert az simán lehet a törés okozója...
 
Sajnálatos baleset, de reméljük, ezzel le is tudtad 2021 szerencsétlenségeit.
Nem tudom, mennyire jó ötlet az akváriumot Kallax/Expedit bútorra tenni, ugye tudod hogy papírrácsbetétes? Értem amúgy, mert a függőleges középső alátámasztás valóban erős.
De ha már itt tartunk, egy fura felvetés: a fotón úgy tűnik, hogy ez a függőleges elválasztó nem érintkezik a felső vastag lappal, mintha eltolná magától. Nem lehetséges, hogy domború a tető? Mert az simán lehet a törés okozója...
Nem, ott kulon ala volt tamasztva, hogy vízszintes legyen - barkacs, de mukodik
A fuggoleges tamasztas miatt mertem ratenni, ezzel a reszevel nem is volt soha baj. Ebben a hazban sajnos vízszintes csak akkor van ha kulon gyártok, ennek eredmenye az amit emlitettel :D
 
Mára ennyi energia jutott... Nem lett pont olyan nyilván, mint volt, ha benovik a növények akkor eltunnek talan a hibak. A talaj emeles az elso verzioban jobban sikerült. Meg van par to noveny, ha friss szemmel ranezek, benyomogatom őket ideoda.
Ami nagyon nem latszik hogy a hatterben vegig rotala green es hra lesz, kiveve persze az "ut" veget ahova remenyeim szerint igy leomlik majd a hatternovenyzet.
Sajnos csapvizem volt csak mert minden RO belement az elso valtozatba.... de a kovetkezo csereket full ROval csinálom amig el nem tunik a csapviz okozta kemenyseg szep fokozatosan.
A CO2-t csak ugy beledobtam a kiskanyonbol, ma mar nem volt erom allitgatni meg szetosztani a ket akva kozott. A szuro szerencsere vegig tudott jarni a woodendreambem, igy beallt szűrővel indulok a nagy kalandnak.
@star67 Csilla, remélem egyszer meg tudom ezt halalni neked. De mindenkinek köszönöm aki segiteni próbált @Trappista @Szabó Henrik :)
Most alvas az uj ágyban :D Ja es bocs az ekezetekert de ugye most csak telom van....

Kép rogton feltoltes után:

20210110_223453.jpg
 
Back
Oldal tetejére