• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Ehh, ha már meglettek (egyelőre vas és foszfát), hát megnéztem.
Vas: 1ppm
Foszfát: 1,2ppm

Egyelőre ez a kettő van, még majd beszerzek nitrátot. A vas nem kevés, de a növényeken egyáltalán nem látok vas túladagolásos tüneteket... Ugyanakkor ma volt egy vízcserém, ahol nagyon egyértelműen látszott, hogy ahova a flow-ból nem jutott, ott egy nagyobb fonáltelep volt (csak annyira hátul volt, hogy észre sem vettem eddig - mondjuk, ettől is lehetett nagyobb, mint a szokásos). Lehet, hogy az lesz, amit gondoltam, hogy ezt a Scape-et nem tudja rendesen "körbeforgatni" a 600as Tetra - vagy a tripartita gömb fogja le nagyon az áramlást.
@evavigh te hol olvastál a vas és a fonál kapcsolatáról? Túrom a netet ezerrel, de a túl sok vasról olyan nagyon keveset találok....
 
Ehh, ha már meglettek (egyelőre vas és foszfát), hát megnéztem.
Vas: 1ppm
Foszfát: 1,2ppm

Egyelőre ez a kettő van, még majd beszerzek nitrátot. A vas nem kevés, de a növényeken egyáltalán nem látok vas túladagolásos tüneteket... Ugyanakkor ma volt egy vízcserém, ahol nagyon egyértelműen látszott, hogy ahova a flow-ból nem jutott, ott egy nagyobb fonáltelep volt (csak annyira hátul volt, hogy észre sem vettem eddig - mondjuk, ettől is lehetett nagyobb, mint a szokásos). Lehet, hogy az lesz, amit gondoltam, hogy ezt a Scape-et nem tudja rendesen "körbeforgatni" a 600as Tetra - vagy a tripartita gömb fogja le nagyon az áramlást.
@evavigh te hol olvastál a vas és a fonál kapcsolatáról? Túrom a netet ezerrel, de a túl sok vasról olyan nagyon keveset találok....
Nekem úgy rémlik mintha az arányaiban túl sok vas a foszfát felszívódását akadályozná, de meg nem tudom mondani mikor és hol olvastam.
 
Nekem úgy rémlik mintha az arányaiban túl sok vas a foszfát felszívódását akadályozná, de meg nem tudom mondani mikor és hol olvastam.

Ez alapjan igazad van +mangan.
 
Ehh, ha már meglettek (egyelőre vas és foszfát), hát megnéztem.
Vas: 1ppm
Foszfát: 1,2ppm
Egyetértek @Ádám_ hozzászólásával. Az 1ppm vas nagyon sok, totál lefékezheti a foszfátot. A fonál meg még néhány nem mért paraméter miatt, vagy a most feltárt problémával együtt keletkezik. (Sokan megköveznek majd érte, de ha fel tudod tornázni a Ph-t 7-7,5-ig 1napra, magától lebomlik a vas. Szétesik a hordozó kelát és a vas önmagában csak Ph3 alatt stabil. Kicsapódik.) Nyílván a tápozáson változtatni kell.
Amúgy meg sok vízcsere oszt kevesebb micro táp, ami a vasat adja.
 
Ehh, ha már meglettek (egyelőre vas és foszfát), hát megnéztem.
Vas: 1ppm
Foszfát: 1,2ppm

Egyelőre ez a kettő van, még majd beszerzek nitrátot. A vas nem kevés, de a növényeken egyáltalán nem látok vas túladagolásos tüneteket... Ugyanakkor ma volt egy vízcserém, ahol nagyon egyértelműen látszott, hogy ahova a flow-ból nem jutott, ott egy nagyobb fonáltelep volt (csak annyira hátul volt, hogy észre sem vettem eddig - mondjuk, ettől is lehetett nagyobb, mint a szokásos). Lehet, hogy az lesz, amit gondoltam, hogy ezt a Scape-et nem tudja rendesen "körbeforgatni" a 600as Tetra - vagy a tripartita gömb fogja le nagyon az áramlást.
@evavigh te hol olvastál a vas és a fonál kapcsolatáról? Túrom a netet ezerrel, de a túl sok vasról olyan nagyon keveset találok....

Nem olvastam róla sehol, ezt a tippet kaptam, amikor marhára nem tudtam rájönni, hogy mitől fonalas az akvám. A vas szint arányba állításával (a többi tápanyag szintjéhez viszonyítva) megszűnt az alga, kikopott egyszerűen.
Az az 1 ppm vas azért nem hogy nem kevés, hanem marha sok, ennyi foszfáthoz 0,4 ppm vas bőven elég lenne! És igen, a foszfát felszívódását gátolja.
 
Okés, makró vissza (most nézem, hogy ugye 64 literes az akvárium bruttóban, nettóban lehet benne 50 liter mondjuk nagyságendileg, én meg - szándékosan - túltápoztam a rengeteg növény miatt, de most már sok az a 4-4 ml mic-mac. A 60 literbe kellett volna 3-3. Amikor kétnaponta 50%ot cseréltem, akkor álltam rá erre a 4-4.re, de valahogy úgy maradtam :D )
No de, ez igazán orvosolható probléma.
A vas-foszfát arányt, azaz, hogy egymás antagonistái, azt én is megtaláltam.
Hétvégén cserélek megint egyet, makrót nem adok 1-2 napig.
 
Okés, makró vissza (most nézem, hogy ugye 64 literes az akvárium bruttóban, nettóban lehet benne 50 liter mondjuk nagyságendileg, én meg - szándékosan - túltápoztam a rengeteg növény miatt, de most már sok az a 4-4 ml mic-mac. A 60 literbe kellett volna 3-3. Amikor kétnaponta 50%ot cseréltem, akkor álltam rá erre a 4-4.re, de valahogy úgy maradtam :D )
No de, ez igazán orvosolható probléma.
A vas-foszfát arányt, azaz, hogy egymás antagonistái, azt én is megtaláltam.
Hétvégén cserélek megint egyet, makrót nem adok 1-2 napig.
Nem microt? :)
 
Okés, makró vissza (most nézem, hogy ugye 64 literes az akvárium bruttóban, nettóban lehet benne 50 liter mondjuk nagyságendileg, én meg - szándékosan - túltápoztam a rengeteg növény miatt, de most már sok az a 4-4 ml mic-mac. A 60 literbe kellett volna 3-3. Amikor kétnaponta 50%ot cseréltem, akkor álltam rá erre a 4-4.re, de valahogy úgy maradtam :D )
No de, ez igazán orvosolható probléma.
A vas-foszfát arányt, azaz, hogy egymás antagonistái, azt én is megtaláltam.
Hétvégén cserélek megint egyet, makrót nem adok 1-2 napig.

Szerintem várd meg, hogy kiegyék a növények 0,4 ppm-ig a vasat, addig ne add a microt. Most már van teszted, használd! 😉
Nálam egyébként a macro adaghoz képest fél adag micro vált be, akkor tudtam ideálisan tartani az arányokat.
 
No, kellett már ide is egy kis rendrakás.
Megnyírtam a Rotalákat és a pinnatifidát. Ezeket vissza is dugdostam. Aztán jött a feketeleves, a MC nyírás. Ugyanis nehezen fér el az olló a sok fa miatt. Elég szívás. Nagyon dzsumbujos volt már. Most nem szép annyira, nyilván kell egy kis idő neki. A fonál maradványokat fogkefével leszedegettem a fákról. Nem sok van már. A kicsiből kitermelt crenatakat elszórtam itt-ott, és a red miniből is került balra hátra, mivel a zselés valahogy nem akar magára találni. A Rotala bonsai viszont növöget. Az ARM alá kell extra táp valószínűleg, mert látványosan nem olyan, mint a kicsiben. Az ösvényt picit ápgrédeltem :)
Before:
20210426_164841.jpg

After:
20210426_204502.jpg
Szerk: basszus elfordult a baloldali fa :D Visszateszem...
 
Utoljára módosított:
...közben mára a vas a korábbi 1-ről 0,4ppm-re ment le. Hétvégén feles vízcsere is volt, nyilván az is segített. Mást nem is mértem, mivel a macro ment tovább, gondolom a foszfát szintje nem változott látványosan, max a felhasználhatósága javult a vasszint csökkenése miatt.
Lehet, bebeszélem magamnak, de mintha üdébb is lenne minden. Új helyeken nem jelenik meg fonál, a régiekről szedegetem és kopik is rendesen. Elkezdem óvatosan adni a microt holnaptól kétnaponta, egyelőre felezett mennyiségben.
 
Új nézőpont: ilyen felülről a tripartita.
20210505_192331.jpg


Amúgy semmi extra nem történt. Növöget minden, a fonál fonozatosan szorul vissza, a bal hátsó rész nem akar nőni. Kapott tápkapszulát az ARM és a Rotala red mini is, hátha beindul végre. Az egész bal oldal olyan nehezen indul... Pedig amíg a Rotala green volt itt, az nőtt, mint a gomba. Balra került egy kis Blyxa pluszba. Minimális ecset megjelent néhány fán. Egyelőre a mechanikai eltávolítás elegendőnek tűnik.

20210505_192700.jpg
 
Hát nagyon nagyon szép 🥰🥰🥰 a tripartitád !!! Én is probálkoztam , hogy kinőjőn a víz felszi főlé . De sajnos elszáratt. Van esetleg valami titka ? A elején a száradás természetes ?
Ledd világitás van . Vagy is a hő nem szarithatja el .
Még egyszer gratula irigyellek 😊
 
Köszi, az enyém víz alatt van. Nálam ott nőtt a víz fölé, ahol mohás részre tettem. Onnan vagy tápos vízből elég tápanya jut neki.
 
Back
Oldal tetejére