• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Jááááj Te! @star67 Csilla (is) jár hozzám hetente, mert segít vizet cserélni, vele ma el tudtam volna küldeni kölcsönbe a csepptesztjeimet.
Ha Neked OK, akkor majd a jövő héten elküldöm Vele. :)
Köszi szépen, aranyos vagy, de be is szerzem, ha szükséges lesz, szerencsémre kb 900 méter innen a GA (vagy hát nem tudom, néha nem jó, hogy ilyen könnyű bemenni vásárolni egy picit :D )
Érdekesség: bent a srácok kifejezetten lebeszéltek róla hogy összevissza vegyem a teszteket, mert ők is csak akkor mérnek a TDSen felül mást, ha valami probléma van. Remélem, itt sem lesz :)
 
Köszi szépen, aranyos vagy, de be is szerzem, ha szükséges lesz, szerencsémre kb 900 méter innen a GA (vagy hát nem tudom, néha nem jó, hogy ilyen könnyű bemenni vásárolni egy picit :D )
Érdekesség: bent a srácok kifejezetten lebeszéltek róla hogy összevissza vegyem a teszteket, mert ők is csak akkor mérnek a TDSen felül mást, ha valami probléma van. Remélem, itt sem lesz :)
Én is csak az elején mértem mindent és azóta TDS-t ellenőrzöm csupán, ezért ajánlottam fel, hogy kölcsönadom.
Gyógyulásom kicsit várat magára, így az újabb garnis akva indítása is.
Szóval, ha meggondolod Magad, csak írj rám szombat előtt, és akkor meglátogatnak a tesztek. :)
 
Rögtönzött állapotfelmérés után (ez azt jelenti, hogy vagy fél órán át meredt szemmel bámultam az akváriumot, mint egy beszívott hippi) azt látom, hogy:
A MC állomány 90%-ban túlélni látszik az indulást, van egy-két olvadozó csokor, de nagyon lokálisan
A Cuba picit hisztis, de sztem túléli
Az Anubiasok és Bucék jól vannak, utóbbiakon pici kis diatom
A speckó mini Bolbitis jól van
PArvulák jól vannak
Rotalák is
A Microsorumból van egy tő, ami viszont olvas, de lehet, meggyötörtem ültetéskor
Stauk jól vannak, mini tripartita is, riccardia és Fissi is

Szerintem az olvadások elsősorban fizikai eredetű sérülések miatt vannak - legyen igazham.
 
Megin' jegyzet magamnak: a TDS egy nap alatt ugrott 25-30at, de a DC most inkább sárga, mint zöld (fene e érti, nem változtattam semmin), így gondolom, hogy a savasabb víz jobban oldja a követ, de persze lehet, tévedek. Most 156 a TDS, meglátjuk, holnapig mi lesz. A CO2-t lejjebb csavartam.
 
És mi van a náthás fáiddal? Taknyosak még?🤪
Az nem kifejezés. Valakik nagyon jól laknak majd rajtuk :D
Most lehet, véletlen dupla mennyiség ment be tápból, mert nem emlékszem pontosan, hogy ma már tettem-e bele, de sebaj, úgyis holnap vízcsere lesz, elfér az a 10-10ml mic-mac ennyi időre :D Szerencsére van mi felszívja....
 
Utoljára módosított:
Beküldtem egy kommandóst :D
Élő teszter... Eléggé virgoncan van, amúgy is hamarosan jönnek a többiek :)
Durva hogy ma megint már 150 körüli a TDS. Egy nagyobb seiryu meg a halom táp ennyit számít?
A cuba szépen magára talált, de nyúlik mint állat. Csúnya világ lenne ha ez a fény kevés lenne... A végén mellé kell tennem a 36w-os ody lámpát

20210121_151343.jpg
 
Utoljára módosított:
Az egyik gyerekemnek volt felesleges led szalagja. Eleinte fel kellett ragasztani a hálóba hogy ne sértsük meg, merthogy nekünk adta, hogy szép legyen a mi szobánk is. De "sajnos" az akvárium katasztrófa során lejött (mielőtt még epilepsziás rohamot kaptam volna tőle ahogy villogtatta).
De gondoltam, hátul megér egy misét hogy kísérletezzek picit... ez ilyen obi-s színváltós. Még nem tudom, hogy oldjam meg hogy legyen is hátul fólia de látsszon is a fény. De csak játszom egyelőre.
20210122_102015.jpg
 
Utoljára módosított:
20210122_174621.jpg

20210122_174718.jpg

20210122_174932.jpg

20210122_175301.jpg

Jól van, na, péntek van :D

Ahogy látom így közel két hét után, eléggé beáll a dolog arra, hogy az 50%os vízcsere után 155-160ról visszaesik a TDS 80ra, ezt visszasózom 120ra és mindenki boldog.
A kommandós RC életjeleiből ítélve gond nélkül betehetem az új lakókat. Amennyire az üveg mellett látni, szépen gyökeresedik minden, és elég picik az amanok, így kikapálás talán nem lesz.
Feltettem a 39W-os ody-t is. Max 2100 lument tud az ADA lámpa, ami egyszer, ha unom a metszegetést, biztos elég lehetne a zöldeknek, de most néhány növényen azt látom, igényli ezt a plusz fényt (a Rotala Hra pl lassan fejlődött a green-hez képest, mire feltettem ezt a lámpát, és szemmel láthatóan kezdett el nőni, de a bubizás is beszédes volt tegnap).
Egy ismerősöm lámpák építésével is foglalkozik. Lehet, tőle kapok kipróbálásra egy olyan 5 fokozatban állítható pilácsot, ami kb az ADA Aqusky rgb-vel van pariban... Az még ehhez képest is új dimenzió lesz. De ez még nem biztos. Ha így lesz, akkor ez átkerül a 80as lowtech fölé.
Egyébként minden rendben van, valószínűleg a beállít szűrőnek köszönhetően kb minden alga elkerült eddig, csak egy Microsorum levélen látszik egy kevés, amit "fújdogál" a lilyből távozó sodrás folyamatosan.
Jelenleg 5-5ml Mic-Mac megy be minden nap. Papírforma szerint 20 literenként kéne ugye 1-1ml, tehát kb 3ml-re jönne ez ki, de a kétnaponta 50% vízcsere miatt odapirítottam neki kicsit. Mivel - szégyen vagy sem - egyáltalán nem értettem a korábbi olvasgatásaim során a matekot, ami alapján ezt ki lehet számolni rendesen, érzésre toltam ezt a mennyiséget, hogy gondolom kb ennyi jó lesz.... Bajt nem okozott, az tuti.
Jövő héten sztem már csak kétszer cserélek vizet.

Most ilyen:

20210122_184333.jpg
 
Ma végre bekötöttem a mágnesszelepet és a bubiszámlálót is, és elosztó segítségével pezseg a co2 ide és a kiskanyonba.
Ma reggel volt egy kis ijedelem, mert tök sárga volt a dc, le is kapcsoltam a co2-t és cseréltem egy kis vizet is. Azért az szemmel látható hogy ilyenkor a tds mindig jobban felmegy, gondolom ahogy a kövek próbálnak pufferelni... most is visszakúszott 150 magasságába.
Most ilyen nagyon lájtosan megy csak bele a gáz, amíg rendesen vissza nem zöldülünk, és egy söchting oxydatort is beletettem, bár érdekes módon nem pipáltak az oto-k, és az amanokon sem láttam semmi rosszat, de jobb a békesség.
A co2 két órával a pilács előtt kapcsolódik be és két órával a lámpaoltás előtt áll le. Egyébként 15-23 óra között világítok. Lehet hogy ezen majd csökkenteni kell...
Ja és ma a pinnatifidát vágni kellett, úgy nyúlik. Mit kell tennem, hogy ne a magasba törjön? Még több fény? Nem fér rá több lámpa :D
 
Elegem van ebből a DC-ből, nem tudom nem áttolni sárgászöldbe. Mivel a mágnesszepepet ideiglenesen ki kellett kötni a rendszerből, így most 0-24ben, de csak egy bubi per sec co2 pöfög bele. Az nem kéne hogy sok legyen egy ekkora akváriumba. Ráadásul állat és növény kicsattan az egészségtől - mondjuk az oxidátor azóta is bent van. Mondjuk a reagens nagyon rég nem volt cserélve, de vízcsere után kékeszöld volt, szóval működik elvileg.
Tanulni kell ezt még, de úgyis megoldom... Csak nem értem egyelőre.
 
Back
Oldal tetejére