• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Mára ennyi energia jutott... Nem lett pont olyan nyilván, mint volt, ha benovik a növények akkor eltunnek talan a hibak. A talaj emeles az elso verzioban jobban sikerült. Meg van par to noveny, ha friss szemmel ranezek, benyomogatom őket ideoda.
Ami nagyon nem latszik hogy a hatterben vegig rotala green es hra lesz, kiveve persze az "ut" veget ahova remenyeim szerint igy leomlik majd a hatternovenyzet.
Sajnos csapvizem volt csak mert minden RO belement az elso valtozatba.... de a kovetkezo csereket full ROval csinálom amig el nem tunik a csapviz okozta kemenyseg szep fokozatosan.
A CO2-t csak ugy beledobtam a kiskanyonbol, ma mar nem volt erom allitgatni meg szetosztani a ket akva kozott. A szuro szerencsere vegig tudott jarni a woodendreambem, igy beallt szűrővel indulok a nagy kalandnak.
@star67 Csilla, remélem egyszer meg tudom ezt halalni neked. De mindenkinek köszönöm aki segiteni próbált @Trappista @Szabó Henrik :)
Most alvas az uj ágyban :D Ja es bocs az ekezetekert de ugye most csak telom van....

Kép rogton feltoltes után:

View attachment 100134
Az előzmények ismeretében ez így és most tökéletes. 👏
Finomítani szigorúan csak akkor, ha kipihenten ébredtél az új matracon. 🙂
 
Új gép is meglett az elázott helyett, de a víz még mindig zavaros. Nem vagyok szokva ehhez, low-ban pár óra és ki szokott tisztulni. De legalább motivált vagyok a vízcserére. Bekerült még a tegnapi fotó után pár apróság, és még lesznek továbbiak is. Majd ha mindezzel megvagyok, ráérek fotózni, mert hát nagy változás nem lesz addig. Tök későn fogok hazaérni, úgyhogy a co2 pontosabb belövése későbbre tolódik, de ami belepöfög, az is több a semminél. És leghátra az út jobb oldalára nagyon kéne még egy pici fa, de ez is képről derült ki igazán... Meg persze ez a baloldali ronda törött fa is némi rejtegetésre szorul, de majd a kiskanyonból kipattintok valamit, ami a tetejére megfelel.. A baloldali kő és az üveg közé pedig Montecarlot tömködök (vagy más, hasonló növényt, de nem cubát, mert az hátrébb van a kisebb levelek miatt). Szükségem lesz még némi extra csövezésre, mert pont rövidebb a meglévő, mint kellene, leszámítva, ha egy oldalra teszem a lilyt és a beszívót, akkor bőven elegendő....
Erre várom a javaslatokat, ki mire voksol: szemben egymással, vagy egymás mellett? Mindkettőre láttam számos példát. Utóbbi esetben nyilván a kettővel szembe teszem majd a difit.
 
Új gép is meglett az elázott helyett, de a víz még mindig zavaros. Nem vagyok szokva ehhez, low-ban pár óra és ki szokott tisztulni. De legalább motivált vagyok a vízcserére. Bekerült még a tegnapi fotó után pár apróság, és még lesznek továbbiak is. Majd ha mindezzel megvagyok, ráérek fotózni, mert hát nagy változás nem lesz addig. Tök későn fogok hazaérni, úgyhogy a co2 pontosabb belövése későbbre tolódik, de ami belepöfög, az is több a semminél. És leghátra az út jobb oldalára nagyon kéne még egy pici fa, de ez is képről derült ki igazán... Meg persze ez a baloldali ronda törött fa is némi rejtegetésre szorul, de majd a kiskanyonból kipattintok valamit, ami a tetejére megfelel.. A baloldali kő és az üveg közé pedig Montecarlot tömködök (vagy más, hasonló növényt, de nem cubát, mert az hátrébb van a kisebb levelek miatt). Szükségem lesz még némi extra csövezésre, mert pont rövidebb a meglévő, mint kellene, leszámítva, ha egy oldalra teszem a lilyt és a beszívót, akkor bőven elegendő....
Erre várom a javaslatokat, ki mire voksol: szemben egymással, vagy egymás mellett? Mindkettőre láttam számos példát. Utóbbi esetben nyilván a kettővel szembe teszem majd a difit.

Kíváncsi vagyok, milyen lesz a kiegészítésekkel, eddig tetszik! Reméljem, a továbbiakban a kalandok is elkerülik!
Befolyó ügyileg nálam az egymás mellett vált be a külső szűrőknél. Hajdanán volt az egymással szembeni verzió is, de úgy nem volt olyan jó az áramlás, ahogy áttettem, az algák is elkezdtek eltakarodni.
 
Új gép is meglett az elázott helyett, de a víz még mindig zavaros. Nem vagyok szokva ehhez, low-ban pár óra és ki szokott tisztulni. De legalább motivált vagyok a vízcserére. Bekerült még a tegnapi fotó után pár apróság, és még lesznek továbbiak is. Majd ha mindezzel megvagyok, ráérek fotózni, mert hát nagy változás nem lesz addig. Tök későn fogok hazaérni, úgyhogy a co2 pontosabb belövése későbbre tolódik, de ami belepöfög, az is több a semminél. És leghátra az út jobb oldalára nagyon kéne még egy pici fa, de ez is képről derült ki igazán... Meg persze ez a baloldali ronda törött fa is némi rejtegetésre szorul, de majd a kiskanyonból kipattintok valamit, ami a tetejére megfelel.. A baloldali kő és az üveg közé pedig Montecarlot tömködök (vagy más, hasonló növényt, de nem cubát, mert az hátrébb van a kisebb levelek miatt). Szükségem lesz még némi extra csövezésre, mert pont rövidebb a meglévő, mint kellene, leszámítva, ha egy oldalra teszem a lilyt és a beszívót, akkor bőven elegendő....
Erre várom a javaslatokat, ki mire voksol: szemben egymással, vagy egymás mellett? Mindkettőre láttam számos példát. Utóbbi esetben nyilván a kettővel szembe teszem majd a difit.
+1 voks az egymás mellettre: hosszanti sarokba a nyomó és mellé a szívó, így a körbekergetett szutyok a helyére kerül, a szűrőbe.
Nyomóval szembe a difit. A DC-t meg a szívó ág mellé érdemes elhelyezni.
 
Köszi mindenkinek. Így nem kell új csövet vennem :D
Nincs puri, sosem használtam, eddig nem volt rá szükségem soha. Meglátjuk, mi lesz pár vizcsere után. Jó sok növény van benne, a kis rotalák egy nap alatt szemmel láthatóan nőttek, most a tápozás elkezdésének az ideje kérdéses. Kaptam olyan tanácsot hogy két hétig semmi, de írva sok helyen van ennek ellenkezője. Úgyhogy vékonyan elkezdtem, aztán figyelem, mi történik.
 
Na, tisztulgat ez, tisztulgat. Cseréltem benne 30 liter vizet, full RO. hogy a csapvíz okozta keménység, amivel az első töltést végeztem, menjen a levesbe. Most 117 a TDS. A co2 még mindig nincs finomhangolva, elsőre picit túl is toltam, mert sárga volt a DC, de igazítottam, most szép lime zöld. Egyébként a kis kanyonban is sárgásba hajlott mindig, és az egyetlen mellékhatás a brutális növekedés volt, a garnéláknak nem volt bajuk. A szűrő beszívó és kifolyó ágát egy oldalra pakoltam, szembe velük pedig a difit. Tényleg sokkal jobb. Elszórtam pár csokor MC-t, és egy kevés Staut. A bal oldal is kezd így pofás lenni. Bubizás még nem volt, pedig azért ez a pilács pont ide való, és a co2 sem kevés, de majd gondolom a tápozás beindulásával az is meglesz. A hülye fejemmel elfelejtettem fát nézni hátra, szóval az majd a következő kanyarral kerül be, ha találok valami oda valót.
A stemek tök aranyosan nőnek hátul. És viszonylag kevés gondolja úgy, hogy jobb neki fent a víz tetején. De őket vissza szoktam tessékelni.

20210112_203023.jpg
 
Na, tisztulgat ez, tisztulgat. Cseréltem benne 30 liter vizet, full RO. hogy a csapvíz okozta keménység, amivel az első töltést végeztem, menjen a levesbe. Most 117 a TDS. A co2 még mindig nincs finomhangolva, elsőre picit túl is toltam, mert sárga volt a DC, de igazítottam, most szép lime zöld. Egyébként a kis kanyonban is sárgásba hajlott mindig, és az egyetlen mellékhatás a brutális növekedés volt, a garnéláknak nem volt bajuk. A szűrő beszívó és kifolyó ágát egy oldalra pakoltam, szembe velük pedig a difit. Tényleg sokkal jobb. Elszórtam pár csokor MC-t, és egy kevés Staut. A bal oldal is kezd így pofás lenni. Bubizás még nem volt, pedig azért ez a pilács pont ide való, és a co2 sem kevés, de majd gondolom a tápozás beindulásával az is meglesz. A hülye fejemmel elfelejtettem fát nézni hátra, szóval az majd a következő kanyarral kerül be, ha találok valami oda valót.
A stemek tök aranyosan nőnek hátul. És viszonylag kevés gondolja úgy, hogy jobb neki fent a víz tetején. De őket vissza szoktam tessékelni.

View attachment 100210

Örülök, hogy jobb lett az áramlás!
A DC-t áttenném az átellenes sarokba, így azt méri, hogy a difiből mennyi gáz jön - a másik sarokban tök jól mérné azt is, hogy a vízben milyen koncentráció van. ;)
 
Megindultak a növények és a takony is a fákon . Hátul a Rotala green a legdurvább sprinter.
Holnap egy hetes, vízcserék eddig kétnaponta full RO-val, mostanra már sózni is kell mert kipucolódott a csapvíz. Csak GH+ megy bele, de van benn egy seiryu kő, sztem az elintézi a többit. Nemigen méregetek, amíg nincs baj, csak TDS-t nézek. Mondjuk mást perpill nem is tudok :D
Minimális növény olvadozik, tényleg szálakban mérhető a dolog. Alga eddig sehol. A co2 eléggé érzésre megy, holnap rendbe teszem már ezt, mert még bubiszámláló sincs rátéve, nemhogy elosztó a másik akvához.
Asszem sokat tesz a dologhoz hogy beállt szűrővel indultam el. Úgy tervezem, hogy péntek-szombat magasságában költöznek bele takarítók.
Hogy aztán hal mi lesz benne később, még nem tudom...

20210116_165246.jpg
 
Inkább a takony, mint hogy az alga😉. Kiváncsi vagyok milyen lesz, amikor erőre kap minden...
Hát még én :) Ma már picit odapirítottam a tápokkal is, azt az egyet hiányolom ugyanis, hogy nemigen bubiznak a növények (bár kicsattannak az egészségtől). Nem tudom, ettől, vagy mástól, de gondolom, ami késik, nem múlik.
 
Hát még én :) Ma már picit odapirítottam a tápokkal is, azt az egyet hiányolom ugyanis, hogy nemigen bubiznak a növények (bár kicsattannak az egészségtől). Nem tudom, ettől, vagy mástól, de gondolom, ami késik, nem múlik.
Biztos kell nekik azért egy-két hét, mire hozzászoknak a víz paraméterekhez. A pH szintre kiváncsi lennék, ilyen lime zöld dc-nél mennyi...
 
Megindultak a növények és a takony is a fákon . Hátul a Rotala green a legdurvább sprinter.
Holnap egy hetes, vízcserék eddig kétnaponta full RO-val, mostanra már sózni is kell mert kipucolódott a csapvíz. Csak GH+ megy bele, de van benn egy seiryu kő, sztem az elintézi a többit. Nemigen méregetek, amíg nincs baj, csak TDS-t nézek. Mondjuk mást perpill nem is tudok :D
Minimális növény olvadozik, tényleg szálakban mérhető a dolog. Alga eddig sehol. A co2 eléggé érzésre megy, holnap rendbe teszem már ezt, mert még bubiszámláló sincs rátéve, nemhogy elosztó a másik akvához.
Asszem sokat tesz a dologhoz hogy beállt szűrővel indultam el. Úgy tervezem, hogy péntek-szombat magasságában költöznek bele takarítók.
Hogy aztán hal mi lesz benne később, még nem tudom...

View attachment 100396
Jááááj Te! @star67 Csilla (is) jár hozzám hetente, mert segít vizet cserélni, vele ma el tudtam volna küldeni kölcsönbe a csepptesztjeimet.
Ha Neked OK, akkor majd a jövő héten elküldöm Vele. :)
 
Back
Oldal tetejére