• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Ötnapos távollétet követően - elutazás napján kétnapi tápot betolva, világításon nem változtatva - így fogadott (az előző képhez képest még az elutazás előtt volt egy mikro-karbantartás, de nagyon érik egy nagyobb). Egyedül a felszín volt hártyás, mert az Ista mini skimmert vakációra küldtem, hogy a vízszint apadásával ne szívja tele magát a szűrő levegővel. A led hátul pirosan maradt ezúttal - ez így már-már giccses :D

20210828_202527.jpg
 
Na ez most brutál 3 órás karbantartásra sikeredett.
- kivágtam minden Rotalát mert ramaty állapotban voltak már alul. Kis extra talaj töltés után a szebb Hra végek visszakerültek. Most még takarásban vannak. Majd előbújnak. Szembe balra hátra is fogok tenni a Blyxa mögé.
- kiszabaditottam az ösvényt. Picit túl szabályos is lett, de úgyis benövi a növényzet idővel. Rég elfeledett Riccardia telepek bukkantak elő. Az alattomos karácsony mohákat próbáltam kihúzgálni mindenhonnan. Talán sikerült...
- megnyírtam a montecarlot. Most elég sápadt, de majd összeszedi magát.
- ritkítottam a Blyxát. Rendezgettem a Microsorumot is picit.
- megszüntettem a tripartita gömböt. Az egyik nyírás után a teteje már nem volt olyan szép, es nagyon sok volt vele a macera.
- frissítettem a homokot
- csövezést és szűrőt is pucoltam
- a kicsiből szedtem és beragasztottam plusz Riccardiát, amit még Marytől kaptam, és nagyon burjánzik azóta is

Asszem ennyi. Jól elfáradtam. De egész sikerült gatyába rázni. Nyilván kis idő, míg magára talál ismét. Meg persze tisztulnia is kell még.
Bocs, ez kép elég ramaty lett.

20210905_224459.jpg
 
Teljes eldzsungelesedés volt/van itt. Gyorssegély volt a mai karbantartás, a Microsorum picit túl jól érzi magát, de nem akartam kitépni... Szóval vagy mögé teszek vmi még nagyobbat, vagy nem tudom. Amúgy Rotala van mögötte csak ugye az is le van most nyírva.
Az ösvény is el volt tűnve teljesen. Most látszik szépen. Néhol van minimális ecset a fákon, ami a vízcsere során felszínre került azt leecseteltem carboval. Lassan perlont kell cserélni.
20211024_211621.jpg
 
Teljes eldzsungelesedés volt/van itt. Gyorssegély volt a mai karbantartás, a Microsorum picit túl jól érzi magát, de nem akartam kitépni... Szóval vagy mögé teszek vmi még nagyobbat, vagy nem tudom. Amúgy Rotala van mögötte csak ugye az is le van most nyírva.
Az ösvény is el volt tűnve teljesen. Most látszik szépen. Néhol van minimális ecset a fákon, ami a vízcsere során felszínre került azt leecseteltem carboval. Lassan perlont kell cserélni.
View attachment 156828
Így most olyan, mintha három punk összedugta volna a fejét, hogy egy új Sex Pistolt alapítanak. :p
Nincs mese, tépkedj és csattogtasd még az ollót, mert így pont azt fogod elveszíteni, amilyen volt: szép layout-ot.
 
Így most olyan, mintha három punk összedugta volna a fejét, hogy egy új Sex Pistolt alapítanak. :p
Nincs mese, tépkedj és csattogtasd még az ollót, mert így pont azt fogod elveszíteni, amilyen volt: szép layout-ot.
Lehet, de én szeretem a dzsungelt :)
Majd a perloncserés napon azért igazítok rajta.
Viszont ő sztem nálam született.... Kb negyedakkora, mint a többiek. Ritkán jön elő. Gondolom hátul a sisnyában tengette a napjait
20211025_223520.jpg
 
Tovább halad a megtisztulás projekt. Ennek jegyénben iszonyatos mennyiségű Blyxát szedtem ki, meg jobb elölről kiszedtem a nagyon-nagyon rendezetlen MC-t is. Alig valami tartotta a földön. Letisztultabb lett az egész. Hátul természetesen vágtam a Rotalákat is. Bal elölről kiszedtem a mohát, Fissit tettem a helyére, mert folyton benőtte a difit... A Fissi talán lassabb. A Rotala bonsait is megnyírtam valamennyire, a bal oldali Blyxa ritkítás és a talan ismételt visszapótlása, valamint a "talajszöktető" részek ismételt betömése legközepebbre marad.
Jobb oldalon a hátsó kicsi fák végleg elfáradtak, pattanva törnek ha hozzájuk nyúlok. Majd pótolom őket. Nem akarom ezt bontani, szívesebben toldozom-foltozom, mindig van mit javítani, és messze nem reménytelen a helyzet.
Ugyanitt algamentes, friss-ropogós Blyxa adag csokiért, vagy egy vállbaveregetésért vihető. Sajnos már nincs hova tennem, kitehetem a "megtelt" táblát mindegyik akváriumra....

20211128_222220.jpg
 
Na, megkíséreltem rendbe tenni ezt a talajszökést a bal oldalról. Kiszedtem az iszonyat mennyiségű Blyxát, meg azt a kevés rotalát, ami a sarokban volt. Jók megritkítottam a Microsorumot is. Megint megjelent ugyanis a fonál, és most szinte biztos vagyok benne, hogy a dzsumbuj által lefojtott flow okozta - vagy, ahogy szökött a talaj, kiszbadult egy kis táptalaj is, ez a bé verzió. Tehát növények ki, majd leszívtam majdnem a táptalajig az amazoniát. Egy halom vattával megpróbáltam minden, általan észrevehető rést kitömni, majd kis átöblítés után ment vissza a talaj, és a kiszedett Blyxa töredéke (nem értem, hogy fért itt el ennyi, amennyi kijött). Alaposan megritkítottam a Rotala bonsait is. Aztán leszívtam a homokról a talajt, picit frisítettem is az ösvényen a homokot, és zárásként kipucoltam a szűrőt is. A csöveket ezúttal nem, annak nálam nagyon bonyesz logisztikája van, már nem volt hozzá lelkierőm.
Kép majd holnap, ha elült a káosz. Remélem, megáll a fonál - egyszer már legyűrtem, most sem fog kib.szni velem.
 
Ma volt egy agresszívabb ünnepi nyírás. Most már van flow, nem akadályozza semmi, hogy körbe menjen az áramlás... De asszem kell majd egy perloncsere a teljes sikerhez, mert hiába pucolom már a szűrőt, nem javul a szitu eléggé. Két ünnep között beszerzem. A fonál lassan, de biztosan szorul vissza. Igaz, ismét permeteztem vízcserekor tömény carbot a felszín fölé került microsorumokra, ami azért nem keveset segít. De most talán az okot is megszüntettem.

20211223_155010.jpg
 
Nagyon klasszul megcuffoltad a gaz-loboncokat.
Szerintem egy műszálas ecsettel (amit írószer boltokban kapni) többre mennél. Egy kis stampedlibe öntesz Excelt, és lekened vele a makacs helyeken.
 
Na perloncsere pipa. Akkora tömeg volt a GA-ban, hogy ilyet még nem is láttam.... Mindenki agyonvásárolta magát, én meg álltam ott az 1290 Ft-os kis pernonommal, egész szégyelltem magam :D Kedvem is támadt építeni, lehet, megcsinálom a régóta trvben lévő csomogós kis 20as kockát, csak kell egy lámpa hozzá, ahh... Kezdődik.
Érdekes módon a flow nem lett nagyobb... Nem egészen értem, gyengélkedne a szűrőm motorja? Van ilyen, hogy minden egyéb jel nélkül gyengül az áramlás? Régen a skimmert úgy kellett állítgatni, hogy ne szívjon levegőt, olyan nagy volt az áramlás, most meg alig akarja leszívni a hártyát, pedig lent is állítgatom az "elzárócsapot", vagy mit a skimmer alján...
 
Back
Oldal tetejére