• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi-Kusa

Luna said:
Mit gondolsz a stílusról? Esetleg már van is ilyened? Várjuk a beszámolóitokat.

Bár nem mondanám, hogy wabi.kusa, de az ablakomban nevelgetek HC-t, (főleg), rotala-t, pogestemont emersen.
De már elgondolkoztam rajta, hogy egy kicsit pofásabbá varázsolom a dolgot.
 
Csak azt nem értem én az ilyen tálkában,hogy senkinek nem rohad be?Az én 2 literes nanom a mindennnapi 100% vízcserével is két hét alatt posvánnyá változott szűrés nélkül.A kegyelemdöfést egy szúnyog éjszakai belepetézése adta meg neki.Szűrés nélkül hogyan valósítható ez meg?
Az itthoni hidrokultúrás növények is pengeélen vannak ebben a melegben.
 
Az új Aqua Journal-ban is Wabi Kusa a téma a hónapban

58_Gazoa.jpg
 
Sziasztok!

Gondoltam bele vágok egy ilyen Wabi-kusa dologba és kiszedtem egy tő anubias barteri var nana-t és elültettem úgy hogy csak a gyökere volt vízben ma reggelre el is száradt. Valami ötlet hogy lehetne submersből emers növényt csinálni?
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Gondoltam bele vágok egy ilyen Wabi-kusa dologba és kiszedtem egy tő anubias barteri var nana-t és elültettem úgy hogy csak a gyökere volt vízben ma reggelre el is száradt. Valami ötlet hogy lehetne submersből emers növényt csinálni?

Wabi Kusa nem csak az ahol a növény teljesen kint van a vízből. A tálas, az akváriumban elhelyezett (ahol földlabdában van az Anubias pl) ugyanez. Mármint ahol teljesen vízben van.

Az emmers nevelésre nincs tipp. Mindenképp vízben legyen az alja és ha kint van a vízből párás környezet kell neki. Talán kevesebb világítással is beéri. Hogy ne száradjon olyan hamar.

Néhány link hátha segít:
http://community.livejournal.com/hydrop ... l/885.html
http://www.aquariumlife.com.au/showthread.php?t=1285
http://www.aquascapingworld.com/forum/g ... capes.html

Az ADA-nál amit láttam Wabi Kusa akikat amiből ki van növesztve a növény azt naponta tápozzák és permetezik.
lehet jobban járnál első körben egy teljesen vízben álló verzióval.

Épp ma jött meg az új Aqua Journal amiben erről van szó. ;)
 
Viktor ez nem ugyan az a tál amit néhány hozzászólással ezelőtt linkeltél? Csak kicsit átalakítva. Csak abból gondolom hogy annak is ott van egy ugyan olyan a kis maci a szélén :D
 
outro said:
Viktor ez nem ugyan az a tál amit néhány hozzászólással ezelőtt linkeltél? Csak kicsit átalakítva. Csak abból gondolom hogy annak is ott van egy ugyan olyan a kis maci a szélén :D

:) éles szemed van, ez még az akvakertészetben jól jöhet. :lol:
Egyébként igen ugyanaz a srác. Japánok mindig variálnak jó példa erre mit csinált a tálból.
 
Lehet CO2 :D :D :lol: De tényleg ezekben a tálakban semmi nem szűri a vizet? Hogy nem rohad be az egész 2 nap után??? Nigró te most akarsz összeállítani egyet ugye? Gondolom megosztod majd velünk a tapasztalataidat a blogon. Én várom.... ;)
 
Back
Oldal tetejére