• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi-kusa világításom

Gratulálok! Szuper gondolat, kitűnő terv, jó kidolgozás. ...szerintem japánban már gondolkoznak a sorozatgyártáson...
Egy észrevétel: A fényképekről nem igazán érzem a szúlyokat, de ha a felső törésbe úgy éreztétek, ék szükséges, az alsó csatlakozásnál ez az erő még erősebben jelentkezik. Vagy ék, vagy inkább egy hátsó összefogó darabka az alapsikon kilógó illesztések között.Ha megengeded én is elindulok ebbe az irányba a gondolataimmal egy akvárium világitás felé.
 
Gratulálok! Szuper gondolat, kitűnő terv, jó kidolgozás. ...szerintem japánban már gondolkoznak a sorozatgyártáson...
Egy észrevétel: A fényképekről nem igazán érzem a szúlyokat, de ha a felső törésbe úgy éreztétek, ék szükséges, az alsó csatlakozásnál ez az erő még erősebben jelentkezik. Vagy ék, vagy inkább egy hátsó összefogó darabka az alapsikon kilógó illesztések között.Ha megengeded én is elindulok ebbe az irányba a gondolataimmal egy akvárium világitás felé.

Köszi szépen neked is! :) szép is lenne ha a japánok felfigyelnének a lámpámra és csinálnának egy hasonlót mondjuk olyan ledekkel ami az ADA Aquasky-ba vannak :D

Felül mindenképp szükség volt az ékre mert így akkor nem csak az 1 cm vastag ragasztás tartja a súlyt, mert 30 cm-es vizszintes elemet kell elbírnia + ugyanekkora aluprofilt.
Alul jobb a helyzet, ott az ékeket kihagytam mert helyette úgy kértem a ragasztást h a kimart részbe illeszkedjen a függőleges elem (ahogy a terveajzon is látható) így az 3 oldalával is hozzá van ragasztva az alaphoz. Szerintem elég stabil.

Egyébként nincsenek nagy súlyok, maga a plexi váz pehely könnyű az alu profil sem vészes annyira.
Tény hogy egy nagyon kicsit hajlik lefelé a vizszintes elem de olyan keveset, hogy az nem jelenthet problémát és szemmel egyáltalán nem érezhető. Szerintem egy minimális elhajlás mindenképp lenne, bárhogy is van kimerevítve.

Nyugodtan ötletelj hasonló elképzeléseken, nekem ez nagyon jól esik hogy több embert is inspirálhattam a lámpámmal! :)
És csak ajánlani tudom a plexit mint alapanyagot. Szinte bármilyen formát el lehet készíteni belőle (csak a kreativitásunk szab határt), maga az anyag nagyon könnyű, és mind emellett a letisztult, modern hangulata bármilyen elképzeléshez tökéletesen passzol. :)
 
Gratula, ez már Európai! :)
Privátban meg lehet tudni, hol szerezted be az alu profilt?
 
Gratula, ez már Európai! :)
Privátban meg lehet tudni, hol szerezted be az alu profilt?
Köszi! :) a lámpa azóta is jól szerepel, szép egészséges tálat neveltem alatta. :)
Az alu profilra guglizz rá, elég sok helyen lehet kapni és az árak is hasonlóak.
 
Tyler! Nagyon szép munka, nem hiába, ha a kreativitás szakértelemmel is keveredik az csak jól sülhet el (y)
Ami a 5630-as LED szalag túlmelegedését illeti, nem kell félni:) Én egy nagyítós lámpába raktam a beszerezhetetlen O-fénycső
helyére egy alulemezből vágott körre. Egy éve megy hibátlanul pedig ott a lámpatest teljesen zárt. Az egyedüli ami probléma lehet
napi sok órás működésnél ha nincsen a táp min. 25% teljesítménnyel túllőve.
Gratu!
 
Csodálatos, szép, gondos, szakszerű munka. Jó lenne ha valaki felfigyelne rá és elkezdenétek gyártani. Megállná a helyét bárhol.
 
Köszi szépen! Örülök, hogy ennyire tetszik nektek is! :) Szép lenne ha tényleg valaki felfigyelne rá, és elkezdenénk gyártani a magyar wabi lámpákat :D
 
  • Like
Reactions: TZ
Sziasztok!

Ma megszületett Tyler lámpásának kettes sorszámú modellje, természetesen a szerző beleegyezésével és segítőkész útmutatása alapján.

Amikor felkerestem a plexis céget, és megmutattam nekik a tervrajzot, a srác hátrahőkölve csapott a homlokára: "Jajjjj, tudom... Nem sok dolgot csesztünk el eddig, de ezt elsőre sikerült. Ami viszont nagy előny volt, hogy a nyilvántartásban már benn volt Tyler első modelljének tervrajza, így nem kellett újra letervezni. (nem mintha ettől kevesebbe került volna :) ) Az biztos, hogy soha nem gondolták, hogy ezt nekik még újra le kell gyártaniuk...

A lámpa elkészítése egyébként sokkal könnyebb volt, mint azt elsőre gondoltam. Inkább az utánajárás a macerás, mire mindent beszerez az ember. Amint látható, még én is küzdök a vezeték megregulázásával, erre majd ki kell találni valamit.

Szintén érdekes, hogy van szerencsém egy ADA Aquaskyt használni az akváriumom felett, ami szintén 10-es plexiből készül, és így össze tudtam hasonlítani a magyar és japán-kínai gyártástechnológiát. Sajnos látható, hogy miért kerül az ADA annyiba, amennyibe. Míg az egyébként tetszetős wabi lámpán a ragasztási felületekbe igencsak be vannak ragadva a buborékok, addig az Aquasky bubimentes felületekkel illeszkedik mikroszkopikus pontossággal. Persze ezek olyan dolgok, amelyeket senki nem fog kiszúrni rajtam kívül, de én azért látom.

A másik tanulság, hogy sajnos bedőltem a LED boltnak az SMD 5630 műszaki paramétereinek kapcsán. Ajánlásukra megvettem egy 2 Amperes trafót, hiszen az SMD 5630-ra 15 W/m és 1200 lumen/m a gyári adat, így nyugodt szívvel vettem meg a 24 W-os trafót. Mikor bekötöttem a szalagot, rámértem, és szégyenérzet nélkül átfolyik rajta 2,1-2,3 A, amitől a 24 W-s műgyantával beöntött táp már túlmelegszik. Majd vennem kell egy másik trafót, így kb 2500 Ft-al túlléptm Tyler büdzséjét :) Ez még nem rontja az ember szájízét szerencsére.

És akkor a képek:

IMG_0389web_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0391web_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezúton is köszönöm Tyler copyright-ját, tanácsait!
 
Naaa, gratulálok, hogy sikerült összehozni! Nagyon nagy megtiszteltetés, hogy te is ilyen lámpát készítettél! :) A plexis story-n jót nevettem :D Valóban amilyen egyszerű és számomra egyértelmű volt a tervem sikerült elsőre rosszul megragasztani, de nálad legalább már rutinosak voltak a srácok. :) Úgy látszik náluk is egyedi ügyfél voltam :D
Sok sikert kívánok a lámpa működéséhez, és szép tál lesz alatta a képek alapján! ;)
 
Sziasztok!

Nagyon szép lett mind a két lámpa, kedvet is kaptam tőle egy ilyen zöldségtálhoz :D

Szintén érdekes, hogy van szerencsém egy ADA Aquaskyt használni az akváriumom felett, ami szintén 10-es plexiből készül, és így össze tudtam hasonlítani a magyar és japán-kínai gyártástechnológiát. Sajnos látható, hogy miért kerül az ADA annyiba, amennyibe. Míg az egyébként tetszetős wabi lámpán a ragasztási felületekbe igencsak be vannak ragadva a buborékok, addig az Aquasky bubimentes felületekkel illeszkedik mikroszkopikus pontossággal. Persze ezek olyan dolgok, amelyeket senki nem fog kiszúrni rajtam kívül, de én azért látom.

Mivel mostanában én is sokat dolgozom plexivel, megvédeném a szakma becsületét :smug:
Szóval nem szabad a kettőt összehasonlítani, az egyik egy gyárban készült sorozatgyártásban, a másik meg 2 példányban egy műhelyben. A plexi egy nagyon érzékeny anyag mindenféle megmunkálásra, ragasztásra stb.
Megnéztem már ezt az aquaskyt, ránézésre nem sok kézimunkát látok rajta...Én azt mondom nagyon szép igényes és egyedi lámpátok van és még jó, hogy csak mikrobubikkal :D
 
Nem bántom én a szakma becsületét, hiszen nem értek hozzá. Csupán laikusként nézek rá, és valóban látni a különbséget. De nem zavaró. Nem is arra törekedtem, hogy olyan legyen a lámpa, mintha gyártószalagon készült volna, hiszen a DIY igazi bája az, hogy szép, és még dolgoztál is vele, és nem az, hogy megtévesztésig gyárinak nézzen ki. Egyébként tényleg korrekt volt a cég, gondolom többszázas tételekben gyártanak plexi dekorbigyókat milliós megrendelésekben, és akkor jön egy ilyen elmebeteg egy rajzzal, hogy így vágjuk, úgy görbítsük, ott ragasszuk, és veszik a fáradtságot 10 eFT-ért arra, hogy elkészítsék. Én ezt nagyon becsülöm.
 
Adminok, az miért lehet, hogy a topicindító posztban a képek helyett csak felkiáltójeles háromszögeket látok? Nagyon érdekelne a lámpa, de nem tudom megnézni :(
 
Adminok, az miért lehet, hogy a topicindító posztban a képek helyett csak felkiáltójeles háromszögeket látok? Nagyon érdekelne a lámpa, de nem tudom megnézni :(
Szerintem a képek eredeti helye (ahova fel lettek töltve) megszűnt. Vagy a feltöltő vagy a tárhely törölte.
 
Adminok, az miért lehet, hogy a topicindító posztban a képek helyett csak felkiáltójeles háromszögeket látok? Nagyon érdekelne a lámpa, de nem tudom megnézni :(

Hali,

Ha tudok, szívesen segítek. Lassan 8 hónapja üzemel minden probléma nélkül a lámpa, és továbbra is imádom. Bárkinek nyugodt szívvel ajánlom, hogy vágjon bele, ennél jobb wabi lámpám még nekem sem volt.
 
Korábban már láttam, olvastam e naplót, le tesztelném én is a plexis cég tudományát, valaki elküldi nekem privátban az elérhetőségüket? :)
 
Korábban már láttam, olvastam e naplót, le tesztelném én is a plexis cég tudományát, valaki elküldi nekem privátban az elérhetőségüket? :)
És ha lehet én is beállnék a sorba egy ilyen szépségért. @Dukenukem Andris ha lesz fejlemény a lámpa ügyében oszd majd meg velem is légyszíves;):)
 
Back
Oldal tetejére