• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi-Kusa világítás

Más a spektruma egy HQI izzónak ,mint egy T5-nek,no meg a fényereje sem ugyanaz.Vannak növények amiknek nem elég ez az izzó:)

Azon gondolkoztam, hogy wabi fölé teszek egy teljes spektrumban világító izzót, ami főleg vöröses fényt bocsájt ki. Direkt növénytermesztéshez van kitalálva.. Te mit gondolsz erről?
 
Sziasztok!

A wabizás világában még teljesen új vagyok, ami annyit jelent, hogy 2 hete raktam össze az első tálamat. Szeretném a segítségetek kérni, hogy a világításom elegendő lesz-e a tál fölé.
A tál alapterülete 15cm x 20cm. Jelenleg egy kompakt fénycsővel világítom, ami 10-15 cm-es magasságból világítja meg a tálat.

kompakt fénycső értékei:
-20 W
-1398 lumen
-4200 Kelvin

Tudom, hogy a szükséges világítás erőssége függ a növényektől is, de most feltételezzük azt, hogy az a cél, hogy minden növény szépen fejlődjön alatta és ne legyen kevés a fény.
Írtátok itt páran, hogy minél több a fény annál jobb.
A jelenlegi világításom milyen erősségűnek számít?
A kertészetekben milyen fényerőt használnak, hogy olyan szépen nő minden?
 
Sziasztok!

A wabizás világában még teljesen új vagyok, ami annyit jelent, hogy 2 hete raktam össze az első tálamat. Szeretném a segítségetek kérni, hogy a világításom elegendő lesz-e a tál fölé.
A tál alapterülete 15cm x 20cm. Jelenleg egy kompakt fénycsővel világítom, ami 10-15 cm-es magasságból világítja meg a tálat.

kompakt fénycső értékei:
-20 W
-1398 lumen
-4200 Kelvin

Tudom, hogy a szükséges világítás erőssége függ a növényektől is, de most feltételezzük azt, hogy az a cél, hogy minden növény szépen fejlődjön alatta és ne legyen kevés a fény.
Írtátok itt páran, hogy minél több a fény annál jobb.
A jelenlegi világításom milyen erősségűnek számít?
A kertészetekben milyen fényerőt használnak, hogy olyan szépen nő minden?

Napfény? Tedd napos helyre.
A növények növekedésén meg fogod látni, hogy elég-e nekik a fény vagy sem. Egyébként szerintem nem rossz a kompaktod teljesítménye, de a színhőmérséklet nem biztos, hogy ideális.
 
Sziasztok!

A wabizás világában még teljesen új vagyok, ami annyit jelent, hogy 2 hete raktam össze az első tálamat. Szeretném a segítségetek kérni, hogy a világításom elegendő lesz-e a tál fölé.
A tál alapterülete 15cm x 20cm. Jelenleg egy kompakt fénycsővel világítom, ami 10-15 cm-es magasságból világítja meg a tálat.

kompakt fénycső értékei:
-20 W
-1398 lumen
-4200 Kelvin

Tudom, hogy a szükséges világítás erőssége függ a növényektől is, de most feltételezzük azt, hogy az a cél, hogy minden növény szépen fejlődjön alatta és ne legyen kevés a fény.
Írtátok itt páran, hogy minél több a fény annál jobb.
A jelenlegi világításom milyen erősségűnek számít?
A kertészetekben milyen fényerőt használnak, hogy olyan szépen nő minden?
6500 K-es legyen a világítás
 
Napfény? Tedd napos helyre.
A növények növekedésén meg fogod látni, hogy elég-e nekik a fény vagy sem. Egyébként szerintem nem rossz a kompaktod teljesítménye, de a színhőmérséklet nem biztos, hogy ideális.

Igazából közvetlenül ablakban vannak, de így hogy most közeledik a tél, nem érzem annyira soknak az ablakon átszűrődő fényt. Meg hamarosan már korábban is fog sötétedni és nem lesz meg a 10-12 óra fény. Ezért raktam föléjük lámpát. Csak egy kicsit bizonytalan voltam a teljesítményét illetőleg, mert láttam itt már HQI 150 W-os megoldást is (persze tudom, hogy az nem 10 cm-ről világít :D )

Egyelőre úgy néz ki, hogy tetszik nekik a fény, mert növögetnek. :)
 
Szerintem ne várj a cserével. Adj nekik 6500K 20W fényt, elég lesz, ha azt nézed, hogy egy 30x30 -as akváriumnak elég, és abban még víz is van!
 
Sziasztok! Felmelegíteném ezt a témát. Segítsetek! Teljesen fény nélküli helyre keresek wabi világítást. Most akkor hogy is? Értem, hogy minél több fény, de a svéd bútoros brigád miért állítja, hogy ez jó a növényeknek, amikor 4200K? Ti pedig okosan 6500at mondtok? Ebből kettő egymás mellett még mindig olcsóbb, mint a kínai fa talpas 13.5wos LED cucc...Köszi szépen!
 
Sziasztok!
Sok helyen látok ilyen lámpát wabi tálak felett. Van valakinek ötlete, hogy honnan lehet ilyet beszerezni?
View attachment 55369
Ez egy IKEA lámpa. 2 vagy 3 watt, így nagyon kevés a fénye. Látszik is a falon, hogy a jobb oldali akvárium világításnak mennyivel erősebb a fénye, pedig a wabinak kellene a több fény. Szerintem ezek a lámpák csak a fotó erejéig voltak ott.
 
Ez egy IKEA lámpa. 2 vagy 3 watt, így nagyon kevés a fénye. Látszik is a falon, hogy a jobb oldali akvárium világításnak mennyivel erősebb a fénye, pedig a wabinak kellene a több fény. Szerintem ezek a lámpák csak a fotó erejéig voltak ott.
Ha ez tényleg IKEA lámpa, akkor tényleg gyengusz ide. Ha beírom a google képkeresőjébe hogy wabi kusa lamp, viszont sok helyen ilyen lámpát látok, nem gondolnám, hogy ennyien csak a fényképezés idejére tették volna oda.
Pedig nagyon tetszik, na mind1 keresgélek más lehetőség után. Köszi a választ!
 
Ha ez tényleg IKEA lámpa, akkor tényleg gyengusz ide. Ha beírom a google képkeresőjébe hogy wabi kusa lamp, viszont sok helyen ilyen lámpát látok, nem gondolnám, hogy ennyien csak a fényképezés idejére tették volna oda.
Pedig nagyon tetszik, na mind1 keresgélek más lehetőség után. Köszi a választ!
Simán el tudom képzelni, hogy sokan használják. Én is nagyon szemeztem vele annó, mert nagyon tetszett. De a fénye nagyon kevés. A növények tuti szenvednek alatta.
Esetleg egy DIY chip cserével fel lehet javítani, de tartok tőle, hogy a hűtés nem lesz elég es a táp sem fogja bírni.
 
Back
Oldal tetejére