• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi kusa tápozása

Czola86

Kertész szaki
Sziasztok! Wabi indítás előtt állok és arra lennék kíváncsi, hogy ki mivel tápozza a növényeit, van-e más alternatíva a micro és macron túl, milyen dózisban tápoztok akár a talaj függvényében (táptalaj, általános talaj, stb).
 
Talajnak alulra:JBL Aquabasis Plus fölé JBL Manado
A spriccnibe 2-3ml Easy Life ProFito-t rakok. (0,5l a spriccni kb)
Nekem eddig bevált most 2,5hetes a tálam:)
 
Akvárium vízzel lehet öntözni, de spriccelni RO vagy ioncserélt vízzel érdemes, hogy ne legyenek vízkövesek a növények.
 
És ha a tropica talajba tennék 1 kis jbl florapolt indításnak durva lenne? Hányszor kell spriccolni 1 nap a tápoldattal?
 
A topic indítása óta eltelt 2 év, de sok tapasztalat, vélemény és tanács nem érkezett. Feldobom most Én is, ki, mivel tápozza a wabi tálát?
Kezdeti megoldásnak Én is a RO+profito párost fogom használni, 100 ml-enként 1 ml profitót használva. Jó lehet hosszú távon?
 
Én kb hetente tápozok csak de akkor megy a 1-1mic+mac meg néha egy két nyomás a tropica tápokból is fél liter vízbe amit a tálba öntök. Amióta kapnak tápot rendesen minden nő és virágzik rengeteg növény is.
 
Aki vízcserénél eltárolom a vizet(ami nálam RO EI tápozással) és azzal töltöm fel a tálat ha kell,de az szerintem csak eleinte fontos meg ha itt a meleg.Többnyire csak permetelem és azzal nedvesítem át a talajt.Előfordult már,hogy nem volt lecserélt vizem ekkor ROvizzel öntöztem amit betápoztam.Kb. 1-1ml mac.mic\1,5l ROvíz.
 
Köszi!

@Bandesz és @Dukenukem tapasztalatait és tanácsait is szívesen olvasnám! :)
Az én tálaim növényei többször is áldozatul estek a "szárazságnak". Egyszerűen képtelen vagyok átszoktatni Őket a "fedő nélküli" életre. Jelenleg üveggel fedem a tálakat, és szépen dúsulnak. Ami a tápozást illeti: agyagos talaj alá tettem egy kupac táptalajt, ioncserélt vízzel locsolok, akváriumvízzel töltök után, ha szükség lenne rá.
 
Sziasztok!
Wabi készítés előtt kérdezném ki mivel tápozza a tálakat? akvárium víz kilőve az nincs. Régen láttam sokan ADA Be Brightot használtak de az már nem elérhető.
Most mivel tápozzam? Köszi!
 
Nálam sima csapvíz spricc naponta, 2-3 naponta pedig dooa wabi kusa mist. Emellett amazonia talajban vannak a növények, tropica táptalajjal.
 
Sziasztok!

Kezdő wabi-s vagyok. Olvastam, hogy tápozáshoz, van aki a "dooa wabi kusa mist" használja.
Mi a tapasztalat vele? TF tápjaim vannak itthon, esetleg abból keverjek egy "koktélt"?
Válaszokat előre is köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére