• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa növények

taylor

Kertész tanonc
Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon, már pár hónapja szemlélődőként jelen vagyok a fórumban.
Azért szerettem volna egy ilyen topicot létrehozni, hogy akinek volt személyes tapasztalata hogy wabi kusához milyen növények jönnek be a legjobban, az ossza meg.

Személy szerint eddig próbálkoztam Hygrophila polyspermaval, ebből az egész elpusztult, ludwigia repens-szel ebből is elpusztult az egész állomány, a marsilea hirsuta viszont bejött.
Fóliával letakartam a tál tetejét, láthatóan párás is volt a közeg, de nem értem miért pusztultak el pár napon belül a növények :thumbdown:
Láttam a szebbnél szebb tálakat a fórumon, kérném őket írják le mit csináltak hogy ilyen szépen megmaradtak a növények :)

Köszönöm előre is a válaszokat
 
A submers levelek egyszerűen elszáradnak még ha párás is a közeg. Próbáld meg a stemeket fektetve, úgy hogy a víz csak épp elérje. Emers levelet fog hozni...
 
Az a legnagyobb baj, hogy az egész szára elfeketedik...
Próbáltam már úgy is, hogy az akváriumban megvárom míg megfelelően megnő, aztán vízcserénél kevesebb vizet töltök, hogy a fedél közti párás közegben hozzászokjon.
Sajnos eddig nem akart bejönni...
 
Egy tálba teszel normális táptalajt, táp golyót,tablettát vagy rudat, beleülteted a 2-3 cm-es submers vagy emers növényeket (minden akváriumi, terráriumi vagy tavi növény jó), felöntöd kb 1-2 cm vastagon vízzel (tápozott RO víz a legjobb) és kiteszed az ablakba hogy kapjon fényt vagy egy 40W-os olvasó lámpa alá teszed és vársz!Természetesen ha párolog után kell tölteni akár le is spriccelheted párszor Ez az én technikám, nekem bejött!! ;)

Schruz mester receptje hogy befóliázza és így gyorsabban tudnak növögetni a növénykék a párás fólia alatt!! :thumbup:
 
Hasonlóan tettem, de engem ezek szerint nem szeretnek :D
De jön az újabb próbálkozás, mert szeretnék már egy szép tálat
Csináltam egy kis neveldét külön, ahogy Schruz leírásában láttam, így már tuti jónak kell lennie !!!!!!
Ha sikerül jelentkezem képekkel.

De addig is, ha van valakinek tapasztalata várom nagy szeretettel :D
 
Na sikerült már taylor? Jó régóta nem jelentkeztél :) És nem is látok Tőled wabi naplót.

Az van, hogy bizonyos növények sokkal nehezebben szánják rá magukat az életmódváltásra. Ha a stemek elkezdenek a levelek tövében gyökeret növeszteni és a föld felé hajlani az nálam eddig majdnem mindig azt jelentette, hogy készek megadni magukat nekem :twisted:

Egyébként szerintem talán a valisnerián meg még pár aki növényen kívűl nincs nagyon olyan fajta aminek hosszútávon ne lenne természetesebb egy wabi tálban mint egy akváriumban. Vannak növények amiknek hónapok kellettek azután hogy kikaptam őket a víz alol. (pl. sagittaria, glosso, staurogyne) Nekem a stauro még nem sikerült pl. Van a maritimás tálka hátuljában egy kevés de nem is nagyon nő :roll: Szerintem beindul idóvel az is.
 
A Wabi Kusa tálak nagy mestere :D
A projekt egész szépen alakult, most sikerült a növényeket kinöveszteni elég szépen a tálból.
Az egyetlen problémám az, hogy a levelek még így is barnulgatnak, hervadoznak, pedig naponta 5x-6x biztos locsolva vannak.
A tál egyébként barátnőmnek készült, de készítek majd róla képet. Sajnos eddig felrakni ide, a sok szép dolog közé nem mertem
A jávai moha amit egy kőre kötöztem durván megnőtt ezalatt az idő alatt, valamint az emers változata nekem nagyon bejön :)
 
taylor said:
A tál egyébként barátnőmnek készült, de készítek majd róla képet.

Nagyon várjuk már! Szőke, barna...? :D

taylor said:
Sajnos eddig felrakni ide, a sok szép dolog közé nem mertem

:mrgreen:

Bocsi, már a második akvárium összerakós-szerelős-sörözős éjjelen vagyok túl.... :)
 
atti76 said:
taylor said:
A tál egyébként barátnőmnek készült, de készítek majd róla képet.

Nagyon várjuk már! Szőke, barna...? :D

taylor said:
Sajnos eddig felrakni ide, a sok szép dolog közé nem mertem

:mrgreen:

Bocsi, már a második akvárium összerakós-szerelős-sörözős éjjelen vagyok túl.... :)

Pfff :D :lol: :lol: :twisted: Feldobtad a napomat. Tán tréfarépát ettél?
 
inadsz said:
Pfff :D :lol: :lol: :twisted: Feldobtad a napomat. Tán tréfarépát ettél?

Szenvedtem a szűrőaki/pumpa/lefolyó beállításával.
Lefáradtam agyilag...ennyi...
:)
 
Üdv,


Szerintetek a Bolbitis heudelotii és az Anubias nana -át lehetne wabi kusa növényként használni a régi akimból maradt meg és nem szeretném kidobni őket ha igen hogyan lehetne megoldani?
Egy fára vagy kőre kötözni és úgy a talajra rakni hogy ellepje a víz a rizomáját?
egy kis akira gondoltam egy 10 cm magas 20 cm hosszú és 15 cm mély lenne.
Szerintetek?
 
Bolbitis valószínű nem marad meg víz felett alacsony páratartalomnál.
Anubias működik. Nálunk az Echino is szépen hozza az új leveleit.

Páfrány helyett lehet víz feletti páfránnyal kellene próbálkoznod.
Én most a Dawalian gondolkozom, hogy ilyenen kellene használni.
 
viktorlantos said:
Nálam 1 éjzsaka alatt elfonnyadt a submers Anubias nana. Lehet ha emers megmarad, de submersen nem hiszem. Vagy ha akiba teszed azt le tudod fóliázni lyukasztva ugyebár, és akkor talán megmarad az Anubias. Várd meg míg elegendő emers levelet hoz atán nézd meg mit csinál fólia nélkül.
 
A rizóma is tönkrement? Lehet csak a leveleit dobta volna el.

Azt nem is mondtam, mióta áthelyeztem a kis tálakat és picit több fényt kapnak határozottan látok fejlődést. Lehet egyszer lesz még olyan szép mint a tiéd. :oops: ;)
 
viktorlantos said:
Azt nem is mondtam, mióta áthelyeztem a kis tálakat és picit több fényt kapnak határozottan látok fejlődést. Lehet egyszer lesz még olyan szép mint a tiéd.
Biztosra veszem hogy nagyon szép lesz.

Sajnos nálam a rizóma nagyobb része is és pár gyökérke is elfonnyadt :( De mondom fóliáva több esélye lesz.
 
Back
Oldal tetejére