• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa növények

Köszönöm szépen!
Böktem még mellé az akváriumból egy tő helferit, egy szál bakopát, ludwigiát és umbrosiumot, pár szál rotalát, meg hátra egy difformist. Ha már rendesen párásítok, hátha sikerül ezeket is átszoktatni...
 
szerintem a microsorum és a bolbitis nem biztos hogy életképes de egy próbát megér a helferi nálam elég szenvedős volt eddig. a mohákkal lehet gond legyen az akváriumi vagy erdei, hamar benőhet mindent, nehéz kordába tartani, bepenészedik.

Az én bolbitisemet felcsalogatta az aquasky a vízszint fölé. Hozzott egy viszonylag vastag, pozsgás, böszme emmers levelet. Szubjektív dolog, de szerintem elég randa. Wabizok évek óta, nagyon szeretem a műfajt, de szerintem sokkal finomabb és szebb növények valók egy tálba.
 
Bocsánat az OFF-ért! Érdeklődnék, hogy wabi tálban apró szemű aljzatot (ADA Africana Powder) lehet használni, vagy itt is fennáll a veszélye, hogy betömörödik, egy idő után problémát okoz?
Táptalaj is menne alá. Az akváriumokban használt aljzatadalékokat (ADA) itt is lehet alkalmazni, vagy fölösleges?
 
Bocsánat az OFF-ért! Érdeklődnék, hogy wabi tálban apró szemű aljzatot (ADA Africana Powder) lehet használni, vagy itt is fennáll a veszélye, hogy betömörödik, egy idő után problémát okoz?
Táptalaj is menne alá. Az akváriumokban használt aljzatadalékokat (ADA) itt is lehet alkalmazni, vagy fölösleges?
Mindent lehet, de én powdert max a tetejére tennék
 
Mindent lehet, de én powdert max a tetejére tennék

Köszi! Valószínűleg felhasználom a mostani talajt átmosva, az sima ADA Africana. A Powdert elteszem máshoz. Akkor kipróbálom az aljzatadalékokat is. Kíváncsi vagyok másabb lesz-e a tál tőle.
 
Hali!

Milyen mohákat lehet wabi kusaba tenni, és milyen tápozást igényelnek a mohák ha wabi kusaba vannak ültetve?
Előre is köszönet!
 
Hali!

Milyen mohákat lehet wabi kusaba tenni, és milyen tápozást igényelnek a mohák ha wabi kusaba vannak ültetve?
Előre is köszönet!
Nálam a karácsony moha működött, de csak közvetlenül a talajon, feljebb már sárgult. Tápokat csak nagyon visszafogottan szabad, mert megégnek a levelek. 500 ml locsolóvízbe 2-2 csepp makro és mikro elég.
 
Hali! Valaki tud bővebb infót az Anubias Midoritartásáról mennyire nő gyorsan mennyire szeretni a fényt stb... akvába és wabiba külön-külön (agyag golyóban érkeznek) ez a agyag golyó pontosan miből is áll ha pl kinőné a helyet hogy tudom pótolni az agyag golyót!
asdfgfh_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Hali!
Kis segítségre lenne szükségem. Már emers-re szoktatott növényekből emers levelekkel rendelkező szárakat metszettem, és mellé ültettem, de összeesnek. Mit csinálok rosszul/mit nem csinálok? :bag:
(Konkrétan Proserpinaca Palustris és Alternanthera Reineckii mini-ről van szó.):oops:
 
Hali!
Kis segítségre lenne szükségem. Már emers-re szoktatott növényekből emers levelekkel rendelkező szárakat metszettem, és mellé ültettem, de összeesnek. Mit csinálok rosszul/mit nem csinálok? :bag:
(Konkrétan Proserpinaca Palustris és Alternanthera Reineckii mini-ről van szó.):oops:
Ezzel Én is küzdöttem, de nem sikerült tökéletes megoldást találni. Ha a levágott részeket simán ledugtam, akkor kb a talajszintig elszáradt, majd a "semmiből" általában kihajtott. Kipróbálni ugyan nem próbáltam, de szerintem az esetleg segít, ha a levágott részek alját beleállítod egy pohár vízbe pár napra, hogy kicsit meginduljon a gyökeresedés.
 
Back
Oldal tetejére